projekty wnętrz

 OFERTA WAŻNA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Zobacz jak łatwo zamówić projektowanie wnętrz:

WIĘCEJ

Aranżacja pokoju dla nastolatków

Publikacja 2018-07-19 11:14:16
Kategorie Pokój dla nastolatka

Aranżacja pokoju dla nastolatków

Aranżacja pokoju dla nastolatków bywa sprawą niełatwą. Tym bardziej jeśli wykonujemy aranżacje pokoju dla rodzeństwa. Wraz z dorastaniem naszych dzieci przychodzi czas kiedy z pokoju dziecięcego czas urządzić pokój młodzieżowy.

Aranżacja pokoju dla nastolatków - jak ja wykonać ?

Wykonując projekt pokoju dla rodzeństwa musimy wziąć pod uwagę oczekiwania, potrzeby oraz zainteresowania każdego z dzieci. Sprawa jest prostsza o ile dzieci są w podobnym wieku.. Również płeć nie jest bez znaczenia, większe wyzwanie staje przed nami jeśli jesteśmy rodzicami chłopca i dziewczynki, którzy zamieszkiwać będą w jednym pokoju. Znacznie trudniej pogodzić potrzeby rodzeństwa w różnym wieku i różnej płci tak by żadne nie było pokrzywdzone.

To co musimy zrobić na początku to określić budżet, styl aranżacji oraz układ funkcjonalny pokoju. Jeżeli mamy do czynienia z małą powierzchnią świetnie sprawdzą sie meble wykonywane na wymiar , które pozwolą na optymalne wykorzystanie przestrzeni. Rozwiązaniem na niewielki metraż jest również lóżko piętrowe. Oszczędzi nam miejsca a jednocześnie każde z rodzeństwa będzie miało swoją przestrzeń wypoczynku. W większym metrażem pokojach i jeśli jego układ nam na to pozwoli możemy spróbować podzielić pokój na dwie części organizując miejsce dla każdego z rodzeństwa.

Istotne jest by w aranżacji pokoju dla rodzeństwa znalazły się akcenty utożsamiane z każdym z nich chociażby z innym kolorem ściany na której stoi łóżko piętrowe bądź fototapetami podkreślającymi zainteresowania dzieci.

Aranżacja pokoju dla nastolatka, styl nowoczesny, na zdjęciu jest duże biurko, fototapeta mapa na całej ścianie w kolorach biały, żółty, niebieski

Wyposażenie pokoju dla nastolatków

W pokoju każdego nastoletniego dziecka znaleźć musi się łóżko, biurko, miejsce do przechowywania jego ubrań i rzeczy. W przypadku rodzeństwa każde z nich potrzebować będzie wyżej wymienionych rzeczy. Problemu nie ma o ile powierzchnia nam na to pozwala a do tego daje możliwości by oprócz tego w pokoju dziewczynek znalazła sie na przykład toaletka , stoliczek z pufami dla koleżanek lub w pokoju chłopców siedzisko z obiciem, osobne miejsce na komputer i gry. Jeśli mamy niewielką powierzchnię musimy sprytnie ją zagospodarować. Wybierajmy juz wspomniane meble na wykonywane na wymiar, możemy zabudować je od sam sufit, na przykład biurka wykonując je na zamówienie dostosujemy do pokoju i jego możliwości a i szafę zaaranżujemy tak jak nam wygodnie, dzieląc ją dla każdego z dzieci według ich potrzeb.

Idealnie jest gdy każde z dzieci ma swoją osobistą przestrzeń niestety nie oszukujmy się nie wszyscy mamy pokoje dziecięce o dużych powierzchniach i możliwościach aranżacyjnych. Jeżeli nie możemy znaleźć najlepszego rozwiązania do pokoju naszych dzieci możemy skorzystać z pomocy profesjonalistów, choćby z usługi projektowanie wnętrz online.

Przedstawiony poniżej projekt pokoju młodzieżowego został wykonany dla nastoletnich braci w podobnym wieku - miłośników geografii

projekt pokoju młodzieżowego, zdjecie pokoju na okno i łóżko piętrowe i duże biurko, pokój w kolorach biały, niebieski, żółty

projekt pokoju dla rodzeństwa

aranżacja pokoju dla rodzeństwa

Podziel się

Dodaj komentarz

 (with http://)