projekt wnętrza

 OFERTA WAŻNA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Zobacz jak łatwo zamówić projektowanie wnętrz:

WIĘCEJ

Pokój dla chłopca nastolatka

Publikacja 2018-10-15 11:07:03
Kategorie Pokój dla nastolatka

Pokój dla chłopca nastolatka

Pokój dla chłopca w różnym wieku będzie inaczej zaprojektowany. Inny będzie jego wystrój oraz funkcjonalność. W przypadku dziecka w wieku niemowlęcym postawimy na bezpieczeństwo i wystrój pozytywnie wpływający na rozwój poznawczy i emocjonalny naszej pociechy. Kiedy urządzamy pokój dla przedszkolaka bezpieczeństwo jest równie istotne jak i nadal odpowiedni wystrój uwzględniający delikatny układ nerwowy dziecka ale teraz ważna będzie również funkcjonalność pomieszczenia. Pokój powinien być dostosowany do wieku i umożliwiać samodzielność maluchowi oraz swobodną zabawę dowolną. Chłopiec w wieku szkolnym będzie potrzebował pokoju , którego aranżacja pozytywnie będzie wpływać na możliwość koncentracji, nauki. Dobrze gdy istnieje możliwość podziału pokoju na strefy. Pod uwagę należy wziąć też to , że jest to już czas w którym dzieci chętnie rozpoczynają zapraszanie kolegów do domu. Jeszcze inaczej wyglądać będzie kwestia urządzenia pokoju dla nastolatka który ma już swoje określone preferencje.

Pokoje dla nastolatków chłopców

Pokój młodzieżowy dla chłopaka nie jedno może mieć imię. Wszystko zależy od tego czego oczekuje i jakie ma potrzeby sam mieszkaniec urządzanego pokoju. Istotny jest również styl jego życia oraz zainteresowania młodego człowieka. Pokój powinien je odzwierciedlać a przynajmniej do nich nawiązywać.

Kolory ścian pokoju młodzieżowym dla chłopca nie muszą być w odcieniach koloru niebieskiego. Tu sprawdzą się również szarość czy biel, która stanowić będzie świetną bazę do aranżacji z dodaniem mocniejszego akcentu kolorystycznego na przykład czerwieni, żółtego, pomarańczowego, granatu, czarnego lub dodanie fototapety nawiązującej do zainteresowań nastolatka.

Aranżacje pokoju młodzieżowego można przeprowadzić na wiele sposobów. Ważne by dobrze sprecyzować oczekiwania, potrzeby naszego nastolatka. Określić styl aranżacji , zdecydować o kolorystyce i określić budżet.

Pokoje młodzieżowe aranżacje

Przedstawione zdjęcia to aranżacja pokoju młodzieżowego dla chłopaka wykonana pod indywidualne zamówienie. Pokój jest ze skosami o dużym metrażu. Kolorem przewodnim jest biel i czerń. Znajdują się w nim meble pod indywidualne zamówienie do wykonania przez stolarza. Są to pojemne szafy i regały na książki zaprojektowane pod sam sufit. Dwa biurka , jedno z przeznaczeniem do nauki i odrabiania lekcji ,drugie zaś to biurko gracza. W pokoju znajduje się również szafka RTV oraz wygodne siedzisko na przykład do spotkań z kolegami oraz oczywiście łóżko. Ściany są w kolorze szarym oraz z tapeta w czarne koła jako element dekoracyjny. Na podłodze znajdują się jasne drewniane panele.

Podziel się

Dodaj komentarz

 (with http://)