Projekty wnętrz

ZAMÓW PROJEKT >>

POZOSTAŁO DO KOŃCA PROMOCJI

Dni Godziny Minuty Sekundy

Co wybrać? zamknięta kuchnia czy jednak aneks kuchenny.

Co wybrać? zamknięta kuchnia czy jednak aneks kuchenny.

Decydując o tym czy chcemy by w naszym mieszkaniu była osobna kuchnia czy może jednak aneks kuchenny musimy wziąć pod uwagę metraż mieszkania , jego rozstaw oraz nasze upodobania i styl życia.

Aneks kuchenny jest ostatnio niezwykle modny, zyskał swoich zwolenników co wiąże się też ze zmianą stylu życia młodych ludzi, potrzeby przestrzeni rodziny, ale uczestniczyć w ich konwersacjach podczas przygotowywania posiłku. Mamy co raz mniej czasu da rodziny i czas wspólnego posiłku jest niezmiernie istotny, chcemy podczas jego szykowania móc prowadzić rozmowy, uczestniczyć w życiu rodzinnym a nie zamknąć problemem przestało być również szykowanie posiłku na oczach zaproszonych gości. Bywa i odwrotnie, są osoby które lubią gotować w ciszy , spokoju, odpoczywają od życia rodzinnego i nie lubią kiedy ktoś im się kręci po kuchni. Takie rozwiązanie jest również dobrym wyjściem dla osób , które nie chcą by zapach jedzenia roznosił sie po całym mieszkaniu.

Zamknięta kuchnia

aneks kuchenny

Połączenie aneksu kuchennego z salonem i jadalnią

Jeśli już zdecydujemy sie na aneks kuchenny powinniśmy zachować odrębność każdej ze stref na przykład poprzez barek lub wyspę kuchenną. To wyznaczy nam przestrzeń i jednocześnie łączy z salonem. Innym rozwiązaniem jest połączenie aneksu za pomocą stołu, które będzie miejscem pracy, rodzinnych posiłków. Możemy również podzielić te dwie strefy za pomocą sufitu. W części salonu możemy go obniżyć.

Połaczenie aneksu kuchennego z salonem i jadalnią

Aneks kuchenny - czego nie może zabraknąć?

Jeśli mam aneks kuchenny pomyślmy o dobrym okapie, na rynku dostępnych jest wiele modeli. Wydzielmy strefę jadalnianą. Pamiętajmy też o dobrym systemie przechowywania by nie było bałaganu.

aneks kuchenny, czego nie może zabraknąć

 

Co wybrać do aneksu kuchennego ? kuchnia na wymiar czy gotowa?

Wszystko zależy od tego czego potrzebujemy, na co stawiamy i oczywiście ile mamy na to środków. Kuchnia modułowa jest rozwiązaniem tańszym i szybszym. Jednak jesteśmy ograniczeni. Decydując sie na kuchnie na wymiar, możemy zaprojektować ją po swojemu pod nasze potrzeby i upodobania. Łatwiej również dopasujemy ją stylistycznie do salonu. W Kuchni na wymiar możemy zabudować szafki górne pod sam sufit co zwiększy nam strefę do przechowywania. Możemy również zabudować sprzęty AGD co doda elegancji pomieszczeniu, sprytnie ukryje lodówkę zmywarkę.

aneks kuchenny, kuchnia na wymiar