Projekty wnętrz

ZAMÓW PROJEKT >>

PROMOCJA TRWA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Idealny pokój dziecięcy - jak uzyskać taki efekt?

Idealny pokój dziecięcy - jak uzyskać taki efekt?

Przede wszystkim każdy z nas ma inne wyobrażenie czym jest taki idealny pokój. Jedno jest pewne projekt pokoju dziecięcego powinniśmy zaaranżować pod dziecko niekoniecznie pod to co podoba się nam. Musimy wziąć pod uwagę zainteresowania dziecka, jego upodobania, wiek . To nasza pociecha powinna czuć się w nim dobrze, komfortowo i co najważniejsze jeśli chodzi o małe dzieci powinna być bezpieczna. Pokój dziecka niewątpliwie oprócz walorów estetycznych powinien być naprawdę funkcjonalny. Dzieci mają dużo zabawek, bibelotów, niepotrzebnych szpargałów , pamiątek. To wszystko musi gdzieś miejsc miejsce i być uporządkowane

Pokój dziecięcy - Inspiracje i pomysły

Pomysłów na kolorowe, przytulne wnętrze dla dziecka jest mnóstwo. Inspiracji możemy czerpać z gazet, od znajomych, programów telewizyjnych. Pamiętajmy tylko , że to co nam się podoba u kogoś bądź w kolorowej gazecie nie koniecznie sprawdzi się u nas. Szczególnie jeśli chodzi o magazyny wnętrzarskie gdzie zdjęcia po prostu maja sie podobać, nie musza być funkcjonalne. Kierujmy się jednym - to pokój dla naszego dziecka i to jemu ma być w nim wygodnie i przyjemnie

Pokój dziecięcy, żółty, biały, pomarańczowy

Jak urządzić pokój dziecięcy?

Podstawowe pytanie które musimy sobie postawić to takie czy chcemy by był to pokój dostosowany do obecnego wieku dziecka czy żeby rósł razem z nim. Wraz z wiekiem dziecka, jego potrzeby i oczekiwania zmieniają się. Pozwólmy również dzieciom uczestniczyć w projektowaniu naszego pokoju, efekt będzie bardziej zadawalający dla obu stron.

Jak urządzić pokój dziecięcy, meble ikea

Pokój dziecięcy - porządek i przechowywanie

Bardzo ważne jest miejsce na przechowywanie przedmiotów, tak aby zapewnić stały porządek i ład w pokoju dziecięcym. Dokładnie przemyślmy jak i gdzie będą przechowywane wszelkie zabawki i materiały szkolne, tak aby nie zajmowały zbyt dużo przestrzeni, W pokoju młodzieżowym dodatkowa przestrzeń wciąż jest bardzo ważna. Pomocna okazać się mogą skrzynki i kartony, które pomieszczą rzeczy i łatwo je schować do szafy, postawić na regale bądź zostawić w zasięgu dziecka..

Meble do pokoju dziecięcego

Wybierajmy meble bezpieczne to ważne w przypadku młodszych dzieci. Jeśli chodzi o te starsze dobrym wyborem będą te które rosną razem z dzieckiem.

Meble do pokoju dziecięcego, łóżko piętrowe, szafa, regały, biurko

Jak ozdobić pokój dziecięcy?

Dekorowanie ścian pokoju dziecięcego odgrywa zasadniczą rolę, o wiele bardziej niż w innych pomieszczeniach w domu.. W pokoju dla niemowlaka postawmy na motywy z bajek bądź literki z imieniem. dzieci dobrze będą się czuła przy fototapecie przedstawiającym ich ulubioną bajkę, zespół muzyczny czy wskazujące na ich zainteresowanie. . Zanim zaczniemy zrywać tapetę, wymieniać podłogi czy wnosić meble, miejmy pełną świadomość tego, jak chcemy rozplanować pokój. Która część pokoju ma być poświęcona na strefę odpoczynku, która na przestrzeń do zabawy, a w której dziecko będzie odrabiało lekcje.

Jak ozdobić pokój dziecięcy?, tapety, poduszki dekoracyjne, plakaty

Pokój dla niemowlaka

Pokój dla niemowlaka jest najtrudniejszy do urządzenia dla rodziców. W pierwszych miesiącach pokój będzie pełnił funkcję przechowywania akcesoriów dziecięcych. Bardzo ważny jest kolor. Sprawdza sie tu jasne barwy, delikatne. Pokój wzbogaćmy raczej dodatkami. Meble powinny być przystosowane specjalnie do pokoju dla niemowlaka

Pokój niemowlaka

Pokój dla chłopca

Jest wiele sposobów na ciekawe urządzenie pokoju dla chłopca. Po pierwsze, w pokoju dziecięcym powinien dominować ulubiony kolor mieszkańca. Wraz z wiekiem dziecka, jego zainteresowania będą się zmieniać więc przygotujmy sie na to również.

Pokój dla chłopca

Pokój dla dziewczynki

Tu nie unikajmy jasnych, ciepłych kolorów. Nie stawiajmy na oklepany róż. Zastanówmy sie czy pokój ma być na teraz czy rosnąć z dzieckiem. Jeśli na teraz, niech króluje w nim świat ulubionej bajki. Jeśli ma rosnąć z dzieckiem zagospodarujmy na przykład tylko jedną ścianę ulubioną tapeta lub fototapetą. Łatwo będzie ją można wymienić. To samo dotyczy się mebli i akcesoriów.

Pokój dla dziewczynki

Pokój młodzieżowy

W pokoju nastolatka istotna będzie strefa do nauki. Dobrze jeśli jest możliwość podzielenia całkowicie pokoju na dwie różne strefy: część sypialnianą i część do nauki. W tej drugiej powinno znaleźć się biurko, szuflady i regał. Powinniśmy też pomyśleć o możliwości przyjmowania w pokoju koleżanek i kolegów. Tu też postawmy na subtelne dodatki mówiące o pasji i zainteresowaniach dziecka. W tym wieku szybko się one zmieniają - łatwo je będzie wymienić

Pokój młodzieżowy

Mały pokój dziecięcy - jak go urządzić?

Projektu pokoju dziecięcego który jest mały może być prawdziwym wyzwaniem. Jednak przy odpowiednim podejściu, metry kwadratowe nie będą miały wpływu na to, jak dobrze nasza pociecha będzie się czuła w swoim pokoju. Istotne jest rozplanowanie pokoju, tak aby utrzymać porządek i nadać pokojowi niepowtarzalny charakter.

Mały pokój dziecięcy