Projektowanie mieszkania

Projektowanie mieszkania

Projektowanie całego mieszkania czy domu najczęściej dotyczy nowych budynków, które odbieramy od dewelopera. W przypadku mieszkań już istniejących najczęściej wykonuje się bowiem remonty , zmiany aranżacji pojedynczych lub kilku pomieszczeń. Zdecydowanie projekt mieszkania czy domu lepiej powierzyć profesjonalistom i nie robić go na własną rękę. Zyskujemy czas i mamy pewność , że efekt będzie nam odpowiadał
Zobacz cenę za projekt >>

Zaczynamy...

Koncepcja projektu powinna być spójna dla wszystkich pomieszczeń, a jednocześnie dostosowana do konkretnych potrzeb. Wszystkie wnętrza powinny ze sobą współgrać pod względem stylistyki, a także komfortu użytkowania. Wszystkie pomieszczenia muszą być projektowane jednocześnie, aby w całości były dopasowane do oczekiwań użytkowników.

Projektowanie mieszkania

Na co zwrócić szczególną uwagę?

Funkcjonalność. Planując wnętrza trzeba pamiętać o dopasowaniu do naszego trybu życia, jak i całej rodziny. Powinno oddawać osobowość i styl życia. Inspiracja zbyt wieloma pomysłami, które chcemy przełożyć do naszej aranżacji może okazać sie porażką dlatego decydując się na jeden styl powinniśmy konsekwentnie go realizować.

Czy warto sie inspirować gazetami ?

Coś, co dobrze się prezentuje w katalogu, niekoniecznie równie dobrze będzie wyglądało w naszym wnętrzu.Dobrze przygotowany projekt, powinien wychodzić z jednego głównego założenia powinien być dopasowany do nas.

Dobrze wyznaczone strefy

Zazwyczaj przestrzeń mieszkania czy domu podzielona jest na część dzienną i sypialną. Prawidłowe wyznaczenie poszczególnych stref w mieszkaniu to kolejny element, na który powinno się zwrócić uwagę podczas projektowania.

Ergonomiczność

Dostosowanie znajdujących się w nich sprzętów i innych elementów wyposażenia tak, aby korzystanie z nich było wygodne i nie wymagało zbytniego nakładu pracy jest istotne.Ma to szczególne znaczenie w urządzaniu łazienki czy kuchni.

Równowaga i proporcja

Oczywiście możesz zrobić w swoim mieszkaniu co chcesz, jednak po dokonaniu adaptacji w praktyce codziennego użytkowania możesz nabrać przekonania że w następnym mieszkaniu zrobiłbyś to inaczej. Szczególnie jeśli jest to Twój pierwszy remont warto przedyskutować swoje pomysły z projektantem wnętrz. 

Jakie styl w naszych wnętrzach?

Na początku warto ustalić, w jakim stylu nasze mieszkanie ma być urządzone zróbmy to zanim zaczniemy planować ustawienie mebli, kolorystykę ścian czy dobór wszystkich dodatków. Wybór mamy nie mały – od klasyki w wielu odsłonach aż po nowoczesny minimalizm czy wyszukany design. Najważniejsze, by to co wybierzemy, faktycznie odzwierciedlał nasze upodobania i potrzeby. Nasze wnętrze ma nam służyć przez długie lata i być miejscem wygodnym i komfortowym do życia.

łazienka, styl nowoczesny, biały, czarny

Klasyka

To styl, który kształtowały całe wieki, cechuje się dużą dbałością o odpowiednio dopasowane sprzęty i detale dekoracyjne. W klasycznych wnętrzach dominują stonowane, pastelowe kolory. Jest zawsze ponadczasowa, gdyż nie poddaje się zmieniającym trendom i przejściowym modom. Ściany są tłem dla innych elementów aranżacji. Meble najczęściej są, utrzymane w jednolitej kolorystyce. W klasycznych wnętrzach sporo jest tkanin, które pojawiają się jako obicia mebli, ozdoby okienne oraz dodatki typu pledy, narzuty czy dekoracyjne poduszki.

salon, styl klasyczny

Glamour

To połysk, piękne zdobienia, mnóstwo kolorów, światła i efektownych dodatków. Wszystko jest bardzo dekoracyjne i ozdobne. Niestety tu łatwo przesadzić i zamiast efektownego wnętrza nie uzyskać wrażenia kiczu i przesytu.

Glamour

Nowoczesny minimalistyczny

Styl nowoczesny w którym pojawi się minimalistyczny wystrój opiera się na jednolitych barwach, prostych i lekkich meblach, zamiast drewna często pojawia się stal , szkło oraz tworzywa sztuczne. Niewiele jest dodatków czy elementów dekoracyjnych. To styl chłodny, bardzo elegancki, ale dla wielu osób mało przytulny.

projekt mieszkania, nowoczesny minimalistyczny

Zaufaj profesjonalistom

Kompleksową koncepcję projektu można zamówić u naszych projektantów wnętrz, którzy połączą indywidualne potrzeby z najnowszymi trendami oraz zwizualizują idee, które chcemy osiągnąć planując aranżację wnętrz mieszkania czy domu. Należy pamiętać, że dobre i przemyślane zaplanowanie wnętrz może sprawić, że szybko i sprawnie przejdziemy przez cały proces tworzenia nowego mieszkania. Projektowanie mieszkania online to nasza specjalność.

Przykładowe Projekty zrealizowane przez naszych projektantów