Specyfikacja materiałowa


Fabryka projektów

Specyfikacja materiałowa to dokument w programie Word, sporządzany w punktach z podziałem na poszczególne pomieszczenia, zawierający nazwy producentów, modele zastosowanych materiałów wykończeniowych wraz z linkiem/adresem do strony WWW, gdzie pokazany jest materiał, o którym mowa Dokument jako załącznik przesyłany jest do Państwa e-mailem po wyborze przez Państwa wariantu projektu. W specyfikacji materiałowej wskazani są producenci wraz z nazwami produktów użytych w projekcie bez wskazywania ile litrów farby należy zakupić itp. nie są podawane powierzchnie ani ilości materiałów koniecznych do zakupu Obliczeń typu: ile materiału należy zakupić i pomiarów należy dokonać będąc fizycznie obecnym na budowie (nie na odległość).

W specyfikacji materiałowej podane są:

- farby ścienne producent + nazwa koloru

- wszystkie płytki ceramiczne/gresy

- podłogi

-tapety i fototapety (dostępne na Allegro i w sklepach internetowych)

- kamienie ścienne, klinkiery, cegiełki, kamienie dekoracyjne

- Narożniki/sofy/fotele

-modele lamp wiszących, ściennych, stojących, kinkietów wraz z producentami

-wyposażenie łazienek

-meble (jeśli nie są projektowane "na wymiar" o czym mowa poniżej). 

W projekcie kuchni meble kuchenne projektujemy "na wymiar" czyli nie jest to gotowy zestaw mebli do kupienia przez internet czy w sklepie. Trzeba umówić się z wybranym przez Państwa producentem mebli na wymiar , ustalić wycenę realizacji mebli na wymiar wraz z montażem. To samo dotyczy się szaf wnękowych oraz zabudowy np. wnęki pod blatem z umywalką. Tego typu meble również trzeba wykonać na wymiar ze względu, że wymiary każdej wnęki, zabudowy, ściany są inne. Kolejnym przykładem potrzeby wykonania mebli na wymiar jest sytuacja w której np. Klient chce mieć stół w jadalni oraz komodę w takim samym drewnie jak meble w kuchni. Nie ma innej możliwości niż zamówienie takiego stołu/komody na wymiar u producenta mebli kuchennych.

W przytoczonych przykładach sytuacji nie podamy w specyfikacji takich mebli, które dostępne są "od ręki" w sklepach, tylko trzeba je wykonać na zamówienie.

Specyfikacja materiałowa