projekty wnętrz

 OFERTA WAŻNA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Zobacz jak łatwo zamówić projektowanie wnętrz:

WIĘCEJ

Aranżacja mieszkania

Aranżacja mieszkania - wszystko o urządzaniu wnętrz, stylach i rozwiązaniach.

Aranżacja mieszkania  to duże wyzwanie.  Stajemy przed wieloma decyzjami i wyborami. Czeka nas nie mały remont i wydatki. Pierwszymi decyzjami jakie musimy podjąć będą styl aranżacji i przeznaczenie poszczególnych pomieszczeń.  Musimy określić czy decydujemy się choćby na kuchnie zamkniętą, otwarta na salon a może salon z aneksem kuchennym a w miejscu kuchni powstanie dodatkowy pokój, czy wydzielamy miejsce na sypialnię itp  I na koniec najważniejsze określić należy budżet aranżacji i oczekiwania co do jego funkcjonalnej strony. Na co stawiamy przede wszystkim, z czego jesteśmy w stanie zrezygnować. Pamiętajmy dobrze zaaranżowane mieszkanie ma być dopasowane do naszego stylu życia i naszych potrzeb.

Mieszkanie w stylu... jak je urządzić ?

Tyle możliwości. Na co się zdecydować styl klasyczny, glamour , nowoczesny a może skandynawski. To zależy, czego oczekujemy od wystroju mieszkania. Jakiego efektu pożądamy. I który z nich współgra z naszym gustem. Mieszkanie jest dla nas i ma sprawiać , ze będziemy w nim czuć się komfortowo. Na pewno należy zdecydować się na jeden styl.  Urządzanie każdego pomieszczenia w innym stylu jest błędem. Mieszkanie powinno być urządzone spójnie i jednolicie. Bardzo ważnym czynnikiem jest także budżet przeznaczony na aranżację wnętrz . Niektóre style są po prostu droższe  jak na przykład aranżacja mieszkania w stylu glamour.

Styl nowoczesny będzie odpowiednim wyborem dla osób ceniących sobie surowość czystą formę, prostotę, funkcjonalność. Styl nowoczesny lubi przestrzeń. Idealnie sprawdzą się tu czerń, biel, szarości połączone z mocniejszymi akcentami. Szkło beton, kamień są mile widziane.

Aranżacja mieszkania

Styl skandynawski świetnie sprawdzi się w małych mieszkaniach oczywiście nie tylko. To przytulne i eleganckie wnętrze łączące  w sobie klasykę i uniwersalność. Podstawowym kolorem jest biel. Styl skandynawski uwielbia naturę. Jeśli więc stawiasz na naturalność, funkcjonalność oraz  prostotę styl skandynawski będzie idealnym wyborem.

aranżacja mieszkania styl skandynawski

Styl glamour to styl pełen przepychu, ekstrawagancji, intensywności form i blasku. Stylizowane szafki, duże fotele i sofy a także srebro, kryształki, czerń. Jeśli chcesz luksusowego wnętrza to dobry wybór.

aranżacja mieszkania styl glamour

Styl klasyczny to styl elastyczny, dużą rolę odgrywają w nim materiały wysokiej jakości w postaci poduszek, dębowych mebli, pozłacanych rzeczy, marmurowych kafli itp. sztukateria kwiaty, obrazy.

Styl rustykalny inspiruje się wnętrzami wiejskimi, tradycyjnymi . Wyznacza go przytulność i skromność. Królują w nim ręcznie wykonane dekoracje, cegły, ceramiki i drewno. To dobry wybór dla osób które są przywiązane do natury i tradycji

Styl minimalistyczny czyli mniej znaczy więcej. Aranżacja mieszkania w takim stylu odznaczać się będzie harmonijnością,  dopracowaniem i dbałością o każdy szczegół. To dobry wybór dla osób ceniących sobie atmosferę spokoju i porządku.

Aranżacja mieszkania  - jak zaprojektować mieszkanie ?

Projektowane mieszkania  na własną rękę może sprawić dużo frajdy choć jeśli nie czujemy się w tym temacie zbyt dobrze i niby wiemy czego chcemy ale nie bardzo wiemy jak to zrobić zdajmy się na profesjonalistów, którzy wykonają dla nas projekt mieszkania.

Mieszkanie musi być przede wszystkim funkcjonalne i ergonomicznie rozplanowane. Co nam po pięknie urządzonym mieszkaniu jeśli nie będzie ono spełniało swojej funkcji a czas w nim spędzony będzie nas męczył. Na pytanie jak zaprojektować mieszkanie ? odpowiedź jest jedna - zgodnie z naszymi potrzebami i oczekiwaniami.

Przykładowo jeśli często przyjmujemy gości nasz salon powinien posiadać wystarczającą ilość miejsca na duży stół z krzesłami, wygodny spory narożnik bądź dużą sofę. Jeżeli dużo czasu spędzamy w kuchni, dużo gotujemy i pieczemy kuchnia powinna być zaprojektowana tak by było nam w niej wygodnie. Jeśli robimy duże zakupy przyda się strefa zapasów. I odwrotnie jeśli kuchnia jest miejscem do którego nie przywiązujemy większej wagi może warto zrezygnować z niej jako z osobnego pomieszczenia i wykonać aranżację salonu z aneksem kuchennym. W przypadku kiedy pracujemy w domu a nie mamy możliwości na wydzielenie osobnego pomieszczenia na gabinet, biuro wykonując aranżacje mieszkania musimy pomyśleć o zaplanowaniu takiego miejsca w sypialni bądź salonie.

Jeśli jesteśmy właścicielami małego mieszkanka postawmy na meble wykonywane na wymiar przez stolarza, na wielofunkcyjne rozwiązania.  W małym wnętrzu liczy się każdy centymetr.  I odwrotnie we wnętrzach o większym metrażu nie starajmy się ich na siłę zagospodarować nadmiarem mebli i dodatków.

Projektowanie mieszkania