Projekty wnętrz

ZAMÓW PROJEKT >>

POZOSTAŁO DO KOŃCA PROMOCJI

Dni Godziny Minuty Sekundy

Łazienka w stylu skandynawskim - jak zaprojektować?

Łazienka w tym stylu charakteryzuje się minimalistycznymi formami oraz przewagą białych, szarych kolorów. Jest jasna, prosta w stylu z dodatkiem naturalnych materiałów jak drewno czy kamień. W skandynawskim stylu najważniejszą rolę odgrywają dodatki. To dzięki nimi surowe wnętrza odgrywają bardzo duże znaczenie. Dodatkami w stylu skandynawskim są naturalne dodatki, jak drewno, kamień czy naturalne tkaniny jak len, czy wełna. Najważniejsze w tym stylu to minimalizm, ogranicz dodatki do tych które są niezbędne w codziennym użytkowaniu.

Jaką wybrać podłogę?

W skandynawskiej łazience na pewno sprawdzi się drewno. Można je zastąpić płytkami drewnopodobnymi lub po prostu kamieniem podłogowym.

Łazienka styl skandynawski - podłoga

Jakie wybrać dodatki?

Już wiemy, że drewno to idealny dodatek, który nie tylko ociepla nasze wnętrze ale daje poczucie elegancji zarazem. Jeżeli masz trochę więcej wnętrza w łazience postaw na ciekawe dodatki, jak np. krzesło ogrodowe lub komodę. Jeżeli masz małą łazienkę, zadbaj o bardzo duże lustro. Nic tak nie powiększa małej przestrzeni jak lustro. Przy małych pomieszczeniach idealnie sprawdzają się zawieszane półki..

Meble i materiały w łazience.

Decydując o tym , że nasza łazienka będzie urządzona w stylu skandynawskim nie możemy zapomnieć o dodatkach. Sprawdzają się takie kolory jak biel, szarość czy granat. Warto również pokusić się na przełamanie tych kolorów, kolorowymi akcentami. Szkło idealnie nadaje meblom lekką formę oraz nadaje im nowoczesny charakter. Proste wzornictwo to podstawa stylu skandynawskiego.

Drewno w aranżacji łazienki

Styl skandynawski to przede wszystkim drewno. Jest to jeden z najważniejszych dodatków. Sprawdza się tutaj buk, jesion, sosna czy dąb. Można je spokojnie zastąpić imitacją drewna - płytki drewniane czy panele.

Drewno w aranżacji łazienki

Kamień w łazience

W stylu skandynawskim kamień to jeden z naturalnych surowców, który jest wykorzystywany. Kamień dobrze prezentuje się na podłodze łazienki.

Styl skandynawski w łazience może mieć kilka odsłon to styl, który szybko nam się nie znudzi oraz nie wyjdzie z mody, ponieważ łączy nowe rzeczy ze starymi. Łazienka może mieć tradycyjny lub bardzo innowacyjny charakter. To już od nas zależy w jakim kierunku nasza łazienka zostanie zagospodarowana.