projekty wnętrz

 OFERTA WAŻNA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Zobacz jak łatwo zamówić projektowanie wnętrz:

WIĘCEJ

Salon w bloku

Sposób na salon w bloku

Salon w bloku

Salony w domach jednorodzinnych w większości są dużymi pomieszczeniami, są przestronne inaczej niż te w blokach mieszkalnych, tu często brakuje przestrzeni. Sprawia to trudności w jego odpowiedniej aranżacji. Jesli mamy problem z urządzeniem małego salonu możemy zdecydować się na pomoc specjalistów i skorzystać z usługi - projektowania wnętrz.

< salon w bloku, szafa przesuwna, narożnik, białe ściany, czarne szkło

Mały salon

Planując wystrój małego salonu napotykamy na podstawowy ograniczeniem jakim jest mała ilość miejsca. Co za tym idzie mamy duże mniejsze możliwości aranżacyjne choćby w zakresie ustawienia mebli a właściwie juz na etapie ich wyboru. Musimy decydować się na meble o rozmiarach pasujących do niewielkich przestrzeni. Tak na przykład zamiast wymarzonego dużego narożnika musimy wybrać niewielką sofę. Mały salon powinien być urządzony minimalistycznie, bez zbędnych przedmiotów by dodatkowo nie zagracać niewielkiego juz pomieszczenia i stwarzać wrażenie przytłoczenia.

W niewielkich mieszkaniach bardzo często zaprojektowany jest układ w którym znajduje się salon z kuchnią i jest to dobre rozwiązanie na powiększenie przestrzeni. Jest to też sposób na nowoczesne, wygodne wnętrze.

Mały salon, sofa, szafa przesuwna, szafka rtv ikea

Salon z jadalnią

Salon z jadalnią w małych wnętrzach bardzo często pełni też funkcję jadalni. Znajduje sie w nim stół rozkładany z krzesłami, jest to miejsce spotkań rodzinnych, z okazji świąt i uroczystości warto wiec pomyśleć nad odpowiednim jego usytuowaniem. Można rozdzielić część wypoczynkową z jadalnianą od siebie lub strefą jadalnianą połączyć salon z kuchnią.

Salon z jadalnią, sufit podwieszany, oświetlenie led, duży stół, lampa stojąca

Salon w bloku w stylu nowoczesnym

Mały salon nie oznacza, ze nie możemy mieć modnego, funkcjonalnego wnętrza. Istotny jest wybór odpowiednich mebli, oświetlenia oraz odpowiednim doborem kolorystyki w takim wnętrzu.

Na pewno powinniśmy wystrzegać się używania materiałów z nadmiarem wzorów i zbyt dużej ilości dodatków by nie powodować wrażenia natłoku.

Nowoczesny salon w bloku, płyty betonowe na ściane, szafka rtv biała z drewnem

Salon - przytulne wnętrze

Salon to bardzo istotne pomieszczenie w naszych domach. Tu wypoczywamy, spędzamy czas z rodziną i znajomymi, przebywając w domu spędzamy w nim sporo czasu dlatego warto by był miejscem nie tylko funkcjonalnym, wygodnym ale i przytulnym. Chcąc ocieplić nasz salon wybieramy ciepłe kolory, drewno, nie rezygnujmy z dodatków w formie poduszek, narzuty czy dywanu.

salon, wnetrze, dodatki, poduszki, drewno, ciepłe kolory, dywan, cegła, biały, turkus, drewno

Jakie meble do małego salonu

Wybór mebli rozpocznijmy od zdecydowania o tym w jakim stylu będzie urządzony salon. Mamy w czym wybierać , nasze wnętrze może przybrać na przykład styl skandynawski, tradycyjny , nowoczesny jak i glamour. Od tej decyzji zależeć będzie to na jakie meble możemy sie decydować.

Podstawą urządzenia małego salonu jest zaprojektowanie go zgodnie z naszym gustem, potrzebami, stylem życia. Nie ulegajmy modzie, trendom i nie dajmy się zwariować. Nie podejmujmy nie przemyślanych decyzji podyktowanych chwilą.

Merble do salonu