projekty wnętrz

 OFERTA WAŻNA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Zobacz jak łatwo zamówić projektowanie wnętrz:

WIĘCEJ

Pomysły na urządzenie małej i dużej łazienki

Bez względu na to czy w swoim domu mamy mała czy dużą łazienkę powinna być tak urządzona by czuć się w niej wygodnie i komfortowo. Łazienka powinna być nie tyko w dobrym stylu ale i a może przede wszystkim funkcjonalna. Przed remontem każdej łazienki musimy zacząć od jej zaprojektowania. Możemy to zrobić sami lub zdać się na profesjonalny projekt łazienki wykonany przez specjalistów, którzy nie tylko zaaranżują nam stylową łazienkę ale i funkcjonalnie rozplanują jej układ tak byśmy byli zadowoleni

Łazienka - w jakim stylu ?

Styl w jakim urządzimy łazienkę zależy od naszego gustu naszych upodobań. Może to być od tradycyjnego po nowoczesny. Możemy wzorować się na inspiracjach w gazetach, katalogach czy internecie jednak musimy pamiętać , ze nie wszystko co będzie nam się podobało sprawdzi się w naszym wnętrzu i będzie funkcjonalne.

wnetrz-duzej-lazienki-projekt-nowoczesnej-duzej

Meble do łazienki

Decydując się na nowoczesną łazienkę meble które się w niej znajdą muszą być w jednym, dominującym kolorze o prostych kształtach. Jeśli chodzi o ich wykonanie może to być lamilat, granit, szkło. Jeśli nasz wybór padł na tradycjonalizm wtedy meble należy wybrać właśnie w takim stylu drewniane eleganckie. Takie czy inne muszą być odporne na wilgoć i być trwałe. W końcu łazienki nie remontujemy co roku

meble-do-lazienki-wnetrze-projekt-lazienki-szafka-pod-umywalke

Jakie akcesoria do łazienki?

Akcesoria , które znajdą się w naszej łazience powinny być dopasowane do stylu w jakim jest zaprojektowana łazienka, są one jakby wisienką na torcie i dopełniają wystroju łazienki. Jeśli mamy nowoczesną łazienkę wybierzmy proste, ceramiczne lub metalowe akcesoria. Pojawić się mogą świece, pudełka na kosmetyki. Tradycyjna łazienka to wiklina drabinki wełniane koszyki, obudowy drewniane lustra czy wanny.

projekt-lazienki-akcesoria-do-lazienki

Jak zaprojektować małą łazienkę ?

W małej łazience musimy rozplanować całe wyposażenie na niewielkim metrażu. Może to być nie lada wyzwaniem i sprawić nam kłopot. Na szczęście dziś nie brakuje ciekawych rozwiązań dla osób mających małe łazienki. Do wyboru mamy małe umywalki zarówno te podwieszane jak i stojące, wanny o różnych rozmiarach, kabiny prysznicowe, czy też spłuczki podtynkowe z toaletą.

projektowanie-lazienki-malej

Meble do małej łazienki

Na rynku znajdziemy ciekawe rozwiązania, możemy też pokusić się wykonanie mebli na wymiar by wykorzystać każdą wolną powierzchnię na przechowywanie potrzebnych nam kosmetyków, akcesoriów. Wyjściem w takiej łazience mogą okazać się meble z przesuwnymi drzwiami.

Wystrój małej łazienki

Wybierając płytki do naszej łazienki nie możemy się kierować jedynie tym co nam się podoba. Niestety w małej łazience nie wszystko się sprawdzi Musimy unikać płytek , które przytłoczą łazienkę. Nie wybierajmy płytek z dekorami na całe ściany, te mogą się pojawić w niewielkiej ilości. Dobrym wyborem będą duże płytki jednokolorowe w jasnej barwie.

wystroj-malej-lazienki

Duża łazienka - projekt idealny

Nie ma wątpliwości , ze łazienka o dużym metrażu daje wiele możliwości aranżacyjnych jednak należy ją zaprojektować rozsądnie by wykorzystać jak najlepiej powierzchnię. Tu mamy duży wybór możliwych do zastosowania materiałów : płytki, deski drewniane, kamień. Warto podzielić taką powierzchnię na strefy : kąpielową w której znajdzie się duża wanna bądź kabina prysznicowa z hydromasażem albo jedno i drugie, sanitarną z toaletą oraz taką w której znajdzie się wygodna umywalka z dużym lustrem.

projekt-duzej-lazienki

Jakie kolory i akcesoria dobrać do dużej łazienki ?

Duża łazienka daje nam możliwość zastosowania wielu wzorów i materiałów. Trzeba jednak zachować umiar by nie spowodować wrażenia kiczu i nie przytłoczyć wnętrza. Kolorystyka również jest dowolna zaczynając od jasnych barw aż po czarne płytki z połyskiem. Możemy pokusić się tu o więcej dekorów, wzorów czy fototapetę. Jedynym wyznacznikiem musi być dla nas styl by wszystko było spójne i z dobrym smakiem. Łazienka o dużej powierzchni również może sprawić nam problem właśnie ze względu na szerokie pole manewru. I tu warto skonsultować sie z profesjonalistą który świadczy usługi z dziedziny - projektowanie wnętrz