projekty wnętrz

 OFERTA WAŻNA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Zobacz jak łatwo zamówić projektowanie wnętrz:

WIĘCEJ

Mała łazienka w bloku

Mała łazienka w bloku

 - wystrój, meble, sanitariaty i akcesoria w małej łazience

Chcąc dobrze urządzić małą łazienkę musimy zaprojektować ją tak by była nie tylko estetyczna ,wygodna ale i funkcjonalna. Nie jest to zadanie proste, warto zwrócić się więc o pomoc do specjalistów i zamówić projekt łazienki. Projektanci pomogą nam dobrać odpowiednie meble łazienkowe jak i akcesoria rozplanują układ funkcjonalny tak aby jak najlepiej wykorzystać metraż. Urządzając małą łazienkę musimy wybrać odpowiednią armaturę i sanitariaty ale również przemyśleć wykończenie ścian i oświetlenie. Wszystko powinno być tak zaplanowane żeby nie uzyskać efektu zagracenia a optycznie powiększyć pomieszczenie.

Wystrój małej łazienki

W niewielkiej łazience ogromne znaczenie mają ściany i podłoga. Istotne jest jej takie urządzenie aby optycznie ja powiększyć np. poprzez duże lustro i odpowiedni kolor np. poprzez połączenie bieli i szarości. W małej łazience na podłodze znaleźć się powinny duże płytki bo ma to wpływ na optyczne powiększenie a na tym bardzo nam zależy. Możemy tu zastosować również płytki rektyfikowane. Na ścianę nie wybierajmy płytek wzorzystych mocno zaakcentowanych na całe ściany.

wystoj-malej-lazienki-projekt-lazienki

Meble w małej łazience

W przypadku małych łazienek kosmetyki, bibeloty itp. nie powinny znajdować sie na wierzchu bo dodatkowo potęguje to zmniejszenie ,zagracenie powierzchni. Wybierzmy meble zaprojektowane do małych łazienek , często będące tak zwanie 2 w 1. Przykładem może być szafka nad umywalkę z lustrem. Możemy tez pomyśleć o umywalce nablatowej wtedy potrzebne kosmetyki ukryjemy pod nią. Możemy zakupić meble od producentów ale możemy też posilić się na meble na wymiar. Wtedy na przykład stolarz wykona dla nas zabudowę pralki pod sam sufit. Wszystko zależy od układu i możliwości jakie daje pomieszczenie

meble-do-malej-lazienki

Sanitariaty i akcesoria w małej łazience

Dla oszczędności miejsca warto pomyśleć nad prysznicem zamiast wanny. Obecnie na rynku mamy duży wybór rozmiarów i formatów z brodzikiem lub bez. Inną propozycją może być wanna z natryskiem. Należy jednak pamiętać , ze zabierze nam to miejsce i jest rozwiązaniem droższym. Umywalka to kolejna rzecz jak musi się znaleźć w naszej małej łazience. W zależności od wnętrza możemy wybrać wiszące, podwieszane narożne, nablatowe. Wybierając sedes do wyboru mamy stojące i podwieszane.

sanitariaty-i-akcesoria-w-malej-lazience