projekty wnętrz

 OFERTA WAŻNA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Zobacz jak łatwo zamówić projektowanie wnętrz:

WIĘCEJ

Pokój dziecięcy

Sprawdzone sposoby na pokój dziecięcy

 - Pokój dziecka

Dziecięcy pokój to miejsce w którym nasze pociechy sie bawią, uczą ale i wypoczywają. Dla naszych dzieci jest to tak samo ważne miejsce w domu jak dla nas salon czy kuchnia. Jego wystrój powinien być dobrze przemyślany rozkład dobrze rozplanowany by był bezpieczny. Jak to zrobić? Musimy zacząć od określenia czy projektujemy pokój zgodnie z wiekiem czy pokój ma rosnąć razem z dzieckiem.

1. Jak urządzić pokój dla niemowlaka?

W pokoju niemowlaka musi znaleźć się wygodne, bezpieczne łóżeczko, przewijak, meble do przechowywania ubranek dziecka, komoda na kosmetyki i akcesoria . Jeśli metraż pokoju pozwala warto urządzić w nim kącik dla rodzica z wygodnym fotelem i delikatną lampką. Maleństwo spędza najpierw większą cześć dnia w łóżeczku , później pokój staje się miejscem w którym będzie uczyło się siadać, raczkować chodzić. Musimy zadbać by pokój był tak zagospodarowany aby był przede wszystkim bezpieczny dla maluszka. Istotną kwestią w pokoju niemowlaczka są kolory. Utrzymane być powinny w spokojnej tonacji. Dodatki koloru są wskazane

Pokój dla niemowlaka, projekt pokoju dla niemowlaka

2. Pokój dla dziewczynki

Pokój dziewczęcy urządźmy z finezją smakiem i delikatnością. Bez względu na to jaki jak wiek dziecka pokój powinien być funkcjonalny. Możemy za motyw przewodni obrać zainteresowania młodej damy ale nie koniecznie. Możemy pokusić się o aranżację opartą o naturę - drewno, wełnę, wiklinę. Młodsze dziewczynki potrzebować będą miejsca do zabawy, przestrzenia na domki, kucyki, lalki, wózek itp. Starsze, chętnie chciałby mieć kąt w którym przyjmować będą koleżanki - stylowy stoliczek z fajnymi siedziskami, obitą materiałem siedzisko pod oknem z przytulnymi poduchami, więcej miejsca potrzebować będą na przechowywanie zarówno książek jak i dziewczęcych akcesoriów, kosmetyków.

Pokój dla dziewczynki, projekt pokoju dla dziewczynki

3. Pokój dla chłopca

Warto w pokoju chłopca bez względu na to ile ma lat rozplanować pokój tak by zachować sfery odpoczynku, nauki i zabawy czy miejsca dla znajomych . Jeśli mamy na to miejsce w chłopięcym pokoju warto zainstalować np. hamak, ściankę wspinaczkową drabinki, łóżko z kształcie pojazdu czy takie na antresoli z domkiem pod nim ,zawieszone ciekawy półki na samochody , pociągi. czy inne chłopięce zabawki.

Pokój dla chłopca

4. Pokój dla nastolatka -jak urządzić?

Pokój nastolatka powinien być urządzony niezwykle funkcjonalnie. Trzeba zaplanować w nim strefy wypoczynku, nauki, spotkań z przyjaciółmi. Na wystrój pokoju nastolatka wpływ musi mieć on sam. Istotne są zainteresowania młodego człowieka i dobrze, żeby miały odzwierciedlenie w pokoju.

pokój dkla nastolatka

projekt pokoju dla nastolatka

5. Pokój dla rodzeństwa

Pokój dla dwójki dzieci jest aranżacyjnym wyzwaniem. Stajemy przez koniecznością stworzenia miejsca wypoczynku nauki i spotkań z kolegami i koleżankami dla dwóch osobowości w różnym wieku i często przeciwnej płci. Jeśli do tego metraż pomieszczenia nie daje nam wielu możliwości dodatkowo nastraja nam to trudności. Pamiętajmy, ze każde z dzieci chciałoby mieć wygodne miejsce spania i odpoczynku, możliwość jakiejś prywatności Każde z nich musi mieć komfortowe miejsce do nauki. Możemy zastosować do małych wnętrz meble wielofunkcyjne. Możemy również podzielić pokój kolorem . Jest wiele możliwości na ich stworzenie. Jeśli chcemy ciekawie i funkcjonalnie zaaranżować pokój dla naszych dzieci warto pokusić sie o skorzystanie z usługi projektanta i zamówić projekt pokoju dziecięcego.

pokój dla rodzeństwa, pokój dla dwójki dzieci, projekt pokoju dziecięcego

pokój dla rodzeństwa, pokój dla dzieci

aranżacja pokoju dla rodzeństwa, pokój dla dziecka

6. Pokój dla dziecka - tematyczny, bajkowy ?

Jest wielu zwolenników projektowania pokoi dziecięcych tematycznie np. według ulubionej bajki dziecka. Na rynku znajdziemy meble, dywany, łóżka z ulubionymi postaciami dzieci. Musimy pamiętać jednak , ze dzieci często zmieniają swoje upodobania i ulubiona dziś bajka za chwilę może być już wspomnieniem. Warto by motywy bajkowe wprowadzać do pokoi dzieci poprzez wszelkiego rodzaju dodatki : podkładki na biurko, pościel obrazki, organizery , pudła, akcesoria na kredki itp. Ta sama sytuacja dotyczy się urządzony pokój dziecka pod jego zainteresowania

Pokój dla dziecka, tematyczny

Pokój dla dziecka, bajkowy

7. Pokój dziecka na poddaszu

Bardzo często idealnym sposobem na tego typu pomieszczenie jest zastosowanie mebli na wymiar. W taki sposób łatwiej będzie wykorzystać każda dostępną przestrzeń. Należy pamiętać o porządnym oświetleniu takiego pokoju

Urządzając pokój dla naszego dziecka na poddaszu nie zapominajmy o jego zdaniu, weźmy je pod uwagę, to one będą tam spędzać czas, uczyć się i bawić. Pamiętajmy , że pokój dziecka musi być przede wszystkim bezpieczny. Dziecko powinno mieć łatwy dostęp do mebli , zabawek. Nie zapominajmy również o wolnej przestrzeni tak istotnej dla młodszych dzieci. Wybierając kolorystykę wybierzmy jeden, dwa kolory przewodnie. Farby których użyjemy niech będą dobrej jakości, hipoalergiczne. Nie przesadzajmy z tematyką, dodatkami - pokój ma nie tylko wyglądać ale i być funkcjonalny.