projekty wnętrz

 OFERTA WAŻNA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Zobacz jak łatwo zamówić projektowanie wnętrz:

WIĘCEJ

kuchnia

Rozwiązania na kuchnię

 - możliwości, kształty aranżacyjne

Jaki kształt w kuchni będzie najlepszy ?

Każde pomieszczenie daje nam inne możliwości aranżacyjne. To w jakim kształcie zaprojektujemy nasze meble kuchenne zależy nie tylko od metrażu kuchni ale i też jej ustawności, położenia okien, drzwi. Każda kuchnia generalnie powinna wyznaczać się trójkątem roboczym

Kuchnia w kształcie litery L

Kuchnia w kształcie litery L świetnie sprawdzi się w kuchni otwartej na salon, w pomieszczeniach nieustawnych, wąskich ale i na dużych powierzchniach. Jej cechą charakterystyczną jest krótszy i dłuższy blat. W tym układzie meble kuchenne ustawione są z reguły po jednej stronie a w krótszej części znajduje się strefa do przechowywania i gotowania.

Kuchnia w kształcie litery U

Kuchnia w kształcie litery U sprawdzi się na przykład w przypadku kuchni z wyspą zarówno w kuchni o kształcie prostokąta jak i kwadratu. Meble znajdują sie po obu stronach ściany połączone są krótszym blatem najczęściej umiejscowionym pod oknem ze strefą zmywania.

Salon z kuchnią a może kuchnia z jadalnią?

Jedno i drugie rozwiązanie wymaga przestrzeni choćby w jednym z pomieszczeń. Jeśli mamy dużą kuchnie otwarta na salon umożliwia nam to oddzielenie jej od reszty pomieszczenia strefą jadalnianą na przykład umieszczeniem pomiędzy nimi stołu lub wyspy. W przypadku jeśli jest mała kuchnia to strefę jadalnianą zaplanujmy w salonie. Wiele możliwości aranżacyjnych daje nam również kuchnia z jadalnią. Jest to rozwiązanie praktyczne. Powinny się one uzupełniać wystrojem nie abstrahując od salonu tym samym. Salon z kuchnią Również musi być zachowany w tym samym stylu. Jeśli w kuchni zdecydowaliśmy się na styl klasyczny ten sam wystrój będzie miał nasz salon.

salon z kuchnią, kuchnia z jadalnią, nowoczesne wnętrze, projekt kuchni z salonem

Wyspa w kuchni

Wyspa w aranżacji kuchni stała się modna. Jest to rozwiązanie praktyczne i funkcjonalne. Stanowic może ona miejsce do spożywania posiłków ale również być blatem roboczym. Rozwiązanie takie jest też popularne ze względu na to iż nie ogranicza nas przy tym wybrany styl. Jedynie co nas ogranicza to metraż kuchni, na to rozwiązanie idealnie sprawdzi się duża kuchnia. Wyspa może być elementem rozdzielającym salon z kuchnią lub być jej elementem stanowiąc na przykład miejsce w którym znajdzie się zlewozmywak lub płytę grzewczą

wyspa w kuchni, nowoczesne wnętrze, kuchnia biała z drewnem

nowoczesne wnętrze, wyspa w kuchni, projekt kuchniz wyspą

Sposoby na małą kuchnie

Kiedy posiadamy niewielką przestrzeń na naszą kuchnie stajemy przed trudnym wyzwaniem Tu będzie liczyć się każdy centymetr. Taka kuchnia musi zostać urządzona niezwykle funkcjonalnie. Mała kuchnia może być zaprojektowana w kształcie litery L lub U. Jeśli lepszym rozwiązaniem okaże się kuchnia U musimy pamiętać , żeby zachować odstęp pomiędzy rzędem szafek 90 cm. To minimalna przestrzeń która pozwoli nam na zachowanie funkcjonalności. W małych i wąskich kuchniach niezwykle istotne jest jej optyczne powiększenie dlatego ważne jest miedzy innymi odpowiednie oświetlenie, dobrane kolory. Taka kuchnia musi być zachowana w jasnej kolorystyce i dobrze by była minimalistyczna.

Mała kuchnia, nowoczesne wnętrze, projekt kuchni małej

Dodatki i dekoracje w kuchni

Wybór koloru, mebli, płytek, podłogi nie kończy naszej przygody z urządzeniem kuchni. Istotne będą również dodatki . Przykładowo jeśli mamy białe meble kuchenne możemy ją fajnie ożywić kolorem poprzez dodanie dekoracji w kolorze turkusu, żółtego, czerwieni. Wnętrze będzie bardziej przytulne i dodamy mu charakteru. W małych kuchniach starajmy się unikać zastawiania blatów niepotrzebnymi akcesoriami gdyż sprawi to wrażenie zagracenie. Chodź kuchnie nowoczesne charakteryzują sie dziś minimalizmem i funkcjonalnością podkreślenie jej kilkoma dodatkami nie ujmie jej tego. Daje nam tez możliwość szybkiej zmiany wystroju w przypadku gdy wnętrze nam się opatrzy przez wymianę kilku dekoracji.