projekty wnętrz

 OFERTA WAŻNA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Zobacz jak łatwo zamówić projektowanie wnętrz:

WIĘCEJ

mała kuchnia

Jak urządzić małą kuchnię ?

Każdy z nas marzy o ładnej, wygodnej i funkcjonalnej kuchni. Problem pojawia sie kiedy posiadamy niewielką kuchnie w bloku. Urządzenie małej kuchni stanowi problem ale jest możliwe. Kuchnię taką możemy zaaranżować samodzielnie lub z pomocą specjalistów Jeśli chcemy to zrobić na własną rękę musimy wiedzieć , ze wymaga to dobrej znajomości pomieszczenia oraz wyczucia.

Mała kuchnia w bloku

Rozpoczynając małej remont kuchni musimy sobie odpowiedzieć na kilka kluczowych pytań. Podstawowym jest jakim budżetem dysponujemy, na czym najbardziej nam zależy, co musi się znaleźć w naszej kuchni a z czego możemy zrezygnować. Kolejną ważną decyzja będzie wybór stylu w jakim urządzone będzie nasze pomieszczenie. Później czas na decyzje dotyczące oświetlenia, koloru, materiałów dekoracyjnych czy będą to np. płytki. Mała kuchnia musi być przede wszystkim funkcjonalna by móc ją wygodnie użytkować.

Mała kuchnia w bloku, nowoczesne wnętrze, projekt kuchni w bloku, nowoczesna kuchnia

Jaki styl sprawdzi się w małej kuchni?

Kuchnia powinna przede wszystkim nam się podobać i odpowiadać naszemu gustowi. W końcu to my będziemy z niej korzystać. Nie powinna natomiast odbiegać od reszty pomieszczeń a do nich nawiązywać. W małych wnętrzach dobrze odnajduje się styl nowoczesny, styl skandynawski gdyż charakteryzuje je prostota, minimalizm i funkcjonalność. Jeśli jednak jesteśmy zwolennikami tradycji nic nie stylu na przeszkodzie by mieć kuchnie w stylu tradycyjnym, angielskim. Nie powinno jednak być w niej ciężkich masywnych mebli które ją przytłoczą.

mała kuchnia styl nowoczesnym, kuchnia w stylu nowoczesnym, projekt kuchni w stylu nowoczesnym, nowoczesne wnętrze

Sposoby na małą kuchnię

Dobrym rozwiązaniem na małą kuchnie okazać się mogą kuchnia otwarta na salon lub aneks kuchenny oczywiście jeśli nasze mieszkanie nam na to pozwala. Mały aneks kuchenny powinien być minimalistyczny i to samo dotyczy się kuchni otwartej. Niewielka kuchnia jeśli pozwala nam na to układ mieszkania może być również oddzielona wyspą lub barkiem. Zyskujemy w ten sposób blat roboczy i miejsce do spożywania posiłków. Dobrym rozwiązaniem będzie w niewielkiej kuchni zdecydowanie sie na meble na wymiar, ułatwią nam zagospodarowanie przestrzeni i wykorzystają ją maksymalnie. Podczas wystroju kuchni kierujmy się zasadą im mniej tym więcej, nie zagraćmy jej niepotrzebnymi dodatkami. Wybierajmy jasne , stonowane kolory by optycznie powiększyć przestrzeń a charakteru niech dodają dekoracje. Wybierzmy dobre oświetlenie gdyż światło również ja optycznie powiększy a na tym w przypadku małej kuchni nam zależy. Jeśli nie wiemy jak urządzić naszą mała kuchnię nie bójmy się zasięgnąć wiedzy specjalistów. Zamawiając projekt małej kuchni projektant dobierze nam odpowiednie ustawienie funkcjonalne, zaaranżuje meble, kolory oraz oświetlenie według naszych potrzeb i możliwości finansowych.

mała kuchnia biała z drewnem, projekt małej kuchni