projekty wnętrz

 OFERTA WAŻNA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Zobacz jak łatwo zamówić projektowanie wnętrz:

WIĘCEJ

Aranżacja pokoju dla dziecka

Aranżacja pokoju dla dziecka

 - 5-latka

Dziecko w każdym wieku potrzebuje poczucia własności, bezpieczeństwa. Dlatego dzieci powinny mieć dobrze zorganizowaną przestrzeń i o to musimy zadbać urządzając pokój dla dziecka. W wieku pięciu lat młody człowiek wchodzi w okres uczenia się ról społecznych, rozwija umiejętności. Głównym zajęciem pięciolatka jest jeszcze zabawa Choć jest to juz czas w którym przygotowuje sie do bycia uczniem. O tym też powinniśmy pomyśleć.

Meble w pokoju dziecięcym

Podstawowym elementem mebli w pokoju dziecka jest łóżko. Powinno być dostosowane do wieku, musi być wygodne i bezpieczne. Poza nim w pokoju 5 letniego dziecka znaleźć sie muszą bezpieczne meble, dobrze by były również dostosowane do wieku, ułatwi to malcowi korzystanie z nich. Da swobodny dostęp do zabawek i ubranek. Urządzając pokój pomyślmy juz w tym wieku o biurku da naszego przedszkolaka oraz fotelu który będzie wygodny z możliwością regulacji. Dobrze dobrane biurko i fotel przyczyni sie do przybierania przez dziecko prawidłowej postawy ciała podczas nauki pisania czy rysowania.

meble do pokoju dziecka, pokój dla dziecka, aranżacja pokoju dla dziecka

Kolory w pokoju dziecka

Przy wyborze kolorystyki pomieszczenia istotny jest jego metraż. W przypadku małych pokoi warto zdecydować się na jasne delikatne kolory by optycznie go powiększyć. Wybierając kolory do pokoju dziecka warto zapytać samego mieszkańca o zdanie. Preferencje dziecka są istotne , w końcu chodzi nam o to by czuło się w swoim pokoiku komfortowo. Nie ulegajmy stereotypom różowego koloru dla dziewczynki a niebieskiego dla chłopca.

Pokój dziecka - dekoracje

Młody człowiek w wieku 5 lat ma już swoje zainteresowania ulubione bajki i postaci. Warto wykorzystać je w dekorowaniu pokoju. Wybierając dekoracje decydujmy sie na takie które będzie można wymienić. Wiemy jak szybko dzieciom zmieniają się fascynacje. Mogą to być naklejki ścienne, fototapety, pudełka na zabawki, poduszki, zegar, pościel. Fajnym pomysłem jest zastosowanie na kawałku ściany tablicy kredowej na której dziecko będzie mogło sobie rysować.

Pokój dla dziecka, pokój dla dziecka dekoracje, projekt pokoju dla dziecka