Najczęściej kupowane

Informacje

Producenci

Dostawcy

Kuchnia z wyspą

Wyspa w kuchni

 - o czym powinniśmy wiedzieć

0 komentarzy

Wyspy kuchenne są obecnie rozwiązaniem niezwykle pożądanym i modnym w naszych kuchniach. Sprawdzą się zarówno we wnętrzach klasycznych jak i nowoczesnych. Mają swoje wady i zalety. Co powinniśmy wiedzieć decydując się na kuchnie z wyspą ?


Wyspa w kuchni - rozwiązanie nie dla każdego pomieszczenia


Podstawową wadą wysp kuchennych jest to, że niestety nie nadają się do każdego wnętrza. W małych pomieszczeniach kuchennych wyspa nie zda egzaminu. Jest to rozwiązanie przeznaczone do pomieszczeniem o większym metrażu. Z praktycznych względów odległość wyspy od mebli powinna mieć ok. 110-120 cm a 90 cm to odległość minimalna. W przeciwnym razie nie będziemy mogli swobodnie się poruszać po kuchni.


wyspa w kuchni, kuchnia z wyspą, projekt kuchni z wyspą


Kuchnia zamknięta czy otwarta


Podstawową zaletą wyspy jest to, że mamy możliwość stworzyć otwartą przestrzeń na salon. Wadą takiej otwartej przestrzeni jest rozchodzenie się zapachów po mieszkaniu i wszystko na widoku. Jeśli obawiamy się takiego rozwiązania wyjściem okazać się może zastosowanie drzwi przesuwnych na całej wysokości, otwartych nie będzie widać a kiedy będziemy chcieli odgrodzić się odżycia w salonie wystarczy je zamknąć.


Kuchnia otwarta, kuchnia nowoczesna z wyspą, projekt nowoczesnej kuchni z wyspą


Nowoczesna wyspa kuchenna, nowoczesna kuchnia z wyspą, kuchnia otwarta z wyspą


Zagospodarowanie wyspy kuchennej


Wyspa kuchenna może stanowić w kuchni dodatkowy blat z miejscem do przechowywania i miejscem do spożywania posiłków ale nie tylko. Może zostać zagospodarowana płytą z piekarnikiem i stanowić strefę gotowania czy też zlewozmywakiem i zmywarka pod spodem będąc strefą mycia. Wszystko zależy od naszych potrzeb i oczekiwań.


Jeśli brakuje nam pomysłu na wystrój kuchni z wyspą możemy skorzystać z usługi -projektowanie wnętrz i zamówić projekt kuchni pod indywidualne zamówienie. Specjaliści pomogą nam w funkcjonalnym ustawieniu i wystroju pomieszczenia kuchennego


wyspa w kuchni , wyspa w kuchni nowoczesnej, projekty kuchni nowoczesnych z wyspą


 

Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

PShowBlog Komentarze wpisów