projekty wnętrz

 OFERTA WAŻNA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Zobacz jak łatwo zamówić projektowanie wnętrz:

WIĘCEJ

Pokój nastolatka

Pokój nastolatka- metamorfoza z pokoju dziecka.

Przychodzi w życiu naszych dzieci taki moment kiedy pokój dziecka przemienić musi się w pokój nastolatka / pokój nastolatki. To co było dobre dla przedszkolaka i dziecka w młodszym wieku szkolnym nie wystarcza a nawet przeszkadza już nastolatkowi. Pokój dziecka musi dojrzeć wraz z jego mieszkańcem. Nasze dzieci dorastają nie tylko fizycznie ale i psychicznie , zmieniają się ich upodobania, gust, osobowość dlatego ich przestrzeń życiowa również powinna ulec zmianie. Nastolatek ma inne potrzeby i oczekiwania co do funkcjonalności i wyglądu swojego pokoju. Potrzebuje dobrze zorganizowanej przestrzeni do wypoczynku i nauki oraz spotkań z przyjaciółmi. Metamorfoza pokoju dziecięcego w pokój dla nastolatka jest wyzwaniem dla każdego rodzica. Typowy pokój dziecięcy musi nabrać zupełnie nowego charakteru

Aranżacja pokoju dla dziecka

Projektując pokój dla dziecka chcemy żeby był on przede wszystkim bezpieczny i dostosowany do wieku naszej pociechy. Małe dzieci spędzają czas głównie na zabawie swobodnej więc pokój powinien im to umożliwiać . Co za tym idzie powinien być tak rozplanowany by było w nim jak najwięcej swobodnego miejsca na przykład do zabawy klockami, kolejkami domkami dla lalek. W pokoju dziecka istotne jest też miejsce na zabawki. Ich przechowywanie powinno umożliwiać dziecku swobodny do nich dostęp oraz łatwe ich samodzielne posprzątanie. Przydatne okazać się skrzynie, kosze i pudełka na zabawki. W przypadku troszkę starszych dzieci które rozpoczęły już naukę w szkole potrzebne jest również miejsce na biurko i przechowywanie książek. Pokój małego dziecka powinien być kolorowy , powinien rozbudzać ciekawość. Przychodzi czas kiedy musimy dokonać transformacji pokoju dziecka w pokój młodzieżowy.

Pokój nastolatka - aranżacja

Pokój młodzieżowy może być urządzony na wiele sposobów. Inspiracji na wystrój pokoju dla nastoletniego dziecka możemy szukać w gazetach, programach telewizyjnych czy w internecie. Możemy również skorzystać z pomocy profesjonalistów w tej dziedzinie i zakupić projekt pokoju nastolatka lub projekt pokoju dla nastolatki. Aranżacji pokoju możemy dokonać poprzez odświeżenie i dodanie, wymianę  elementów pokoju bądź poprzez całościowy remont.

Aranżacja pokoju dla nastolatka powinna być dobrze przemyślana i  być przeprowadzona w porozumieniu z samym mieszkańcem pokoju. Pokój chłopca przeistaczamy w pokój młodego mężczyzny. Wybierając kolory warto postawić na jednolite ,męskie barwy do których łatwo będzie zmieniać wystrój pokoju. Dobrze sprawdzą się tu szarości do których dodamy intensywniejszy kolor w postaci dodatków. Fajnym kacetem młodzieńczych zainteresowań może być umieszczenie w pokoju fototapety nawiązującej do nich.

Aranżacja pokoju dla nastolatki  tak jak w przypadku pokoju nastolatka powinna przebiegać z udziałem mieszkanki pokoju. Jej zdanie dotyczące urządzenie pokoju jest niezwykle istotne, w końcu to ma być jej mała przestrzeń życiowa. W pokoju nastolatki fajnym akcentem będzie toaletka bądź jeśli nie ma na nią miejsca lustro nawet znajdujące się w szafie. Młode dziewczyny rozpoczynają etap dbania o swoją urodę, przygodę z makijażem itp.  Pokój nastolatki nie musi opierać się na kolorze różowym, paleta barw jest szeroka i jest z czego wybierać. Warto postawić na jakiś kolor bazowy. W pokoju nastolatki świetnie sprawdzi się pikowane siedzisko dla koleżanek lub niewielki stolik z miękkimi siedziskami, pufami.

W pokoju młodzieżowym nie może zabraknąć dobrze zaplanowanej strefy do nauki w której powinno znaleźć się biurko z wygodnym krzesłem z miejscem na komputer i do przechowywania materiałów szkolnych i książek. Istotna jest też strefa wypoczynku - wygodne łóżko , lampka do czytania. Nastolatki nie mają już zabawek , co nie znaczy , ze nie posiadają rzeczy do przechowywania. Warto w pokoju młodzieżowym zaaranżować ciekawie meble z  optymalnie wykorzystaniem miejscem do przechowywania. Pokój nastolatka powinien być  miejscem, w którym będzie on/ona chętnie przebywać , który sprzyjać będzie nauce i rozwijaniu pasji i zainteresowań.

Poniżej zamieszczone są projekty pokoju dla dziecka wykonane pod indywidualne zamówienie oraz projekty pokoju dla nastolatków również według indywidualnych oczekiwań , potrzeb i możliwości finansowych.

Pokój młodziezowy - aranżacja

aranżacja pokoju dla nastolatka, pokój dla nastolatka

rel="nofollow class="img-responsive" src="https://e-wystroj-wnetrz.pl/img/cms/Image/projektowanie-wnetrz.jpg" alt="projektowanie-wnetrz.jpg"