projekty wnętrz

 OFERTA WAŻNA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Zobacz jak łatwo zamówić projektowanie wnętrz:

WIĘCEJ

aranzacja salonu

Aranżacja salonu - salon stylowy i funkcjonalny

Aranżacja salonu może sprawić wiele przyjemności ale nie jest pozbawiona trudności.  Począwszy od wyboru stylu aranżacji, wyboru mebli i kolorystyki po dobór dodatków borykamy się z myślą jak wszystkie elementy zgrać w jedną spójną całość. Salon jest jednym z najistotniejszych pomieszczeń w domu. W nim spędzamy najwięcej czasu z rodziną i znajomymi.

Niejednokrotnie nasz salon pełni wiele funkcji na raz. Jest jadalnią, sypialnią i pokojem dziennym w jednym. Bywa , że jest też miejscem naszej pracy i bawialnią naszych dzieci. Obojętnie jaką funkcję pełni chcemy żeby spędzanie w nim czasu było komfortowe i przyjemne. W dzisiejszych czasach salon bardzo często łączony jest ze strefą kuchenną. Mamy wtedy podwójne wyzwanie czeka nas aranżacja salonu z kuchnią lub salonu z aneksem kuchennym. Dlaczego podwójne? ponieważ te dwa pomieszczenia powinny stylistycznie do siebie pasować, muszą ze sobą współgrać.  Tym bardziej jeśli kuchnia jakoby znajduje się w salonie pod postacią aneksu.

Od czego zacząć urządzanie salonu ?                                  

Po pierwsze dobre musimy się zastanowić jakiego efektu oczekujemy, co jest niezbędnym a z czego jesteśmy w stanie zrezygnować. Musimy zadecydować na jaki styl aranżacji salonu się decydujemy oraz określić budżet przedsięwzięcia. Projektowanie salonu powinno rozpocząć się od funkcjonalnego jego rozkładu. Dobrze urządzony salon to nie tylko piękne ale przede wszystkim wygodne na co dzień wnętrze. Będzie takim jeśli odpowiednio go rozplanujemy.

Co to oznacza?  Jeżeli zdecydowaliśmy, ze chcemy mieć narożnik musimy sprawdzić czy w takim układzie jakim mamy salon nie będzie to strzał w kolano. Narożnik choć piękny zabierze zbyt dużo powierzchni a jego ustawienie mocno zawęzi nam pole działania.  To samo dotyczy się stołu , mebli RTV.  Bardzo często najpierw decydujemy się na meble , kanapę bo nam się zwyczajnie podobają a dopiero potem zastanawiamy się jak to wszystko ustawić zmieścić.

Aranżacja salonu powinna być dopasowana do naszego stylu życia, naszych oczekiwań i potrzeb ale musi być bezwzględnie również funkcjonalna. Jeśli już wiemy w jakim stylu będzie nasz salon i jak go funkcjonalnie urządzimy możemy przechodzić do wyboru kolorystyki, mebli i dodatków.

Aranżacja salonu - dobór kolorystyki, wyposażenia i dodatków

W każdym salonie bez względu na styl w jakim jest on urządzony znaleźć się musi wygodny narożnik lub sofa w zależności od tego które z nich będzie bardziej funkcjonalne w naszym salonie. Konieczna jest też  strefa RTV. Jeżeli dotyczy nas aranżacja salonu z aneksem kuchennym to nieodzownym jego elementem będą kuchenne meble. Jeżeli nie posiadamy osobnej jadalni to w salonie musimy zaplanować odpowiednią ilość miejsca na rozkładany  solidny stół z krzesłami. W przypadku kiedy mamy małe mieszkanie i brakuje nam miejsca do przechowywania w salonie znaleźć się tez musi miejsce na przykład na szafę.

Aranżacja ściany RTV zależy głównie od naszych potrzeb od tego czy wystarczy nam szafka RTV  czy skromna ilość miejsca w mieszkaniu powoduje, że telewizor ma stać się częścią zabudowy meblowej. Do wyboru mamy meble od producentów lub takie  które wykonywane są na wymiar. Te drugie wykonamy według własnej specyfikacji i na pewno lepiej wykorzystamy dostępną przestrzeń. Pamiętajmy , że jeżeli posiadamy salon z kuchnią ich wystrój powinien do siebie nawiązywać.

Kolorystyka w salonie tak jak i meble w nim znajdujące się  musi nawiązywać do obranego na początku stylu aranżacji salonu. Każdy styl rządzi się swoimi prawami i ma zasady według których powinniśmy urządzić salon. Warto zdecydować się na taką bazową kolorystykę abyśmy z biegiem czasu mogli zmieniać w łatwy i niedrogi sposób wystrój salonu poprzez choćby wymianę dodatków. Możemy postawić na wyróżnienie podkreślenie jednej ze ścian. Na przykład  ściany telewizyjnej która będzie w innym ożywiającym kolorze, kamieniu, betonie , szkle czy z nowoczesną tapetą. Wybór kolorystyki uzależniony jest również od efektu jaki chcemy osiągnąć czy chcemy mieć ciepłe i przytulne wnętrza a może chcemy je optycznie powiększyć. Kolory mają tu ogromne znaczenie.

Dodatki w salonie to też jest sprawa w dużej mierze zależna od wybory stylistyki wnętrza. Jeśli zdecydowaliśmy się przykładowo na styl minimalistyczny dodatków nie może być wiele, powinny być dobrze przemyślane i stanowić element wyposażenia.  Istotnym wyposażeniem salonu jest oświetlenie dobrane do stylizacji, dopełni ono całości aranżacji.

Salon - pomysły na aranżację salonu

Poniżej przedstawiamy propozycję zdjęć aranżacji salonu. Są to projekty salonu wykonane pod indywidualne zamówienie według oczekiwań, potrzeb i możliwości finansowych naszych klientów.

aranżacja salonu nowoczesnego

aranżacja salonu z jadalnią

aranżacje salonu w stylu nowoczesnym