Projektowanie wnętrz

ZAMÓW PROJEKT JUŻ DZIŚ >>>

PROMOCJA TRWA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Stylowe i komfortowe wnętrza sypialni

Publikacja 2020-06-24 19:57:08
Kategorie Wnętrza sypialni

Aranżacja sypialni, to w jaki sposób ja urządzimy będzie miała znaczący wpływ na to jak będziemy w niej odpoczywać i jak będziemy się w niej czuć. Odpowiednio zaaranżowane wnętrze naszej sypialni to również komfort naszego snu. Jeśli brakuje Ci pomysłu na wystrój sypialni, nie wiesz jak funkcjonalnie zagospodarować wnętrze sypialni przychodzimy z pomocą. W artykule podpowiadamy na co zwrócić uwagę podczas urządzania nowoczesnej sypialni a zamieszczone projekty sypialni mogą stanowić dla Ciebie inspiracje. Jeśli zaś potrzebujesz pomocy w aranżacji swojej sypialni wykonamy dla Ciebie pod Twoje określone preferencje możliwości finansowe projekt wnętrza sypialni. Zobacz nasze propozycje na aranżacje nowoczesnej sypialni.

Aranżacja nowoczesnej sypialni – komfort i funkcjonalność

Aranżacja nowoczesnej sypialni powinna być przemyślana. Wnętrze sypialni powinno być funkcjonalnie zagospodarowane. Podczas urządzania sypialni jak i każdego innego wnętrza musimy wziąć pod uwagę kilka czynników:

  • nasze potrzeby ,
  • metraż wnętrza sypialni
  • układ wnętrza sypialni: umiejscowienie drzwi i okien
  • nasz gust związany z tym w jakich wnętrzach czujemy się najlepiej podczas podejmowania decyzji w jakim stylu chcemy urządzić sypialnię.

Nowoczesna sypialnia ma być miejscem przestronnym, pozbawionym zbędnych mebli, bibelotów. Styl nowoczesny to minimalizm i prostota.

Jak zaplanować przestrzeń w nowoczesnej sypialni?

Najważniejszy meblem w naszej sypialni jest oczywiście łóżko. To, że powinno być dopasowane do naszych potrzeb, wygodne i dopasowane wymiarem to jedno. Druga istotną kwestią jest to jak ustawimy łóżko w naszej sypialni. Tu istotny jest metraż i układ sypialni. Najlepiej kiedy łóżko ustawione jest tak by był do niego dostęp z dwóch stron oczywiście nie w każdym wnętrzu jest to możliwe. W nowoczesnych wnętrzach liczy się przestrzeń wiec jeśli nie musimy nie zagracajmy sypialni niepotrzebnymi meblami. Kiedy już wiadomo gdzie stanie łóżko możemy zacząć zastanawiać się gdzie mają znaleźć się pozostałe elementy jak na przykład szafa, komoda, toaletka, TV, stoliki nocne czy fotel. Wiadomo, ze im większa sypialnia tym nasze możliwości są większe. W małych sypialniach warto pomyśleć o meblach na wymiar , które będą dopasowane do metrażu i możliwości wnętrza a pryz tym pięknie się skomponują np. wykorzystując przestrzeń nad łóżkiem.

Aranżacja sypialni, Blat do toaletki IKEA Nordi, łóżko IKEA Nordi grafitowe, komoda IKEA Nordi

Wystrój nowoczesnej sypialni - liczy się każdy szczegół

Wystrój nowoczesnej sypialni podobnie jak jej układ funkcjonalny powinien być dobrze przemyślany i zaplanowany w najdrobniejszym szczególe. Ma być nam wygodnie ale i mamy czuć się w sypialni komfortowo, z przyjemnością budzić się i zasypiać w niej każdego dnia. A więc wystrój sypialni jest nie bez znaczenia. Poprzez odpowiednią aranżacje sypialni możemy ja optycznie powiększyć. Elementy wystroju , które będą miały wpływ na wystrój sypialni to nie tylko meble. Znaczący wpływ na wystrój nowoczesnej sypialni będą miały:

  • dodatki i dekoracje

Dodatki i dekoracje w nowoczesnej sypialni stanowią przysłowiowa wisienkę na torcie. Jednak podczas urządzania nowoczesnej sypialni nie możemy przesądzić z ich ilością. W nowoczesnej aranżacji wnętrz stosuje się zasadę i niej tym więcej. Dekoracyjne poduszki, dywan, narzuta, nowoczesne piękne zasłony, plakaty, ramki ze zdjęciami, dekoracyjne donice a nawet już nowoczesne oświetlenie będą stanowiły idealne uzupełnienie wystroju sypialni.

  • kolorystyka, zastosowane materiały dekoracyjne, faktury

Kolory, faktury i materiały musza być dopasowane do stylu aranżacji. Odpowiednio dobrane powiększą optycznie wnętrze, nadadzą charakteru. Nowoczesna sypialnia to szarości, biel, czerń, drewno. Z materiałów dekoracyjnych sprawdzą się tapety 3d, beton, szkło. Nie przesadzajmy z ilością wprowadzanych barw i struktur, wszystko a być wyważone. Co nie znaczy , że ma być nudno,

  • oświetlenie

Oświetlenie w sypialni powinno być dobrane do stylu aranżacji. Powinno być zaplanowane kilka źródeł światła. Poza naturalny dzienny światłem oraz tym sufitowym warto zaplanować oświetlenie nocne np. kinkiety pryz łóżku czy lampki nocne na stolikach a także stojącą lampę.

Sypialnia, wystój nowoczesny, Plakaty zielone, białe poduszki, narzuta zielona

Sypialnia granatowy zagłowek do sufitu, ściany bezowe, narzuta beżowa, poduszki granatowe, łózko białe IKEA Malm, okno czarne

Podziel się

View all comments (1)

Franka


2020-06-29 18:29:30

Czy nowoczesna czy nie musi być wygodna, a łóżko przede wszystkim. Materac jest kluczowy, dlatego ja skorzystałam z medycznego sklepu i kupiłam piankowy. Jestem mega zadowolona i polecam

Dodaj komentarz

 (with http://)