Projekty wnętrz

ZAMÓW PROJEKT >>

POZOSTAŁO DO KOŃCA PROMOCJI

Dni Godziny Minuty Sekundy

Aranżacje salonu z aneksem kuchennym 19m2

Publikacja 2022-10-19 08:07:09
Kategorie Wnętrza salonu z kuchnią

Aranżacja mieszkania czy wnętrza domu z reguły rozpoczynana jest od części dziennej czyli salonu i kuchni. To najważniejsza i najbardziej oblegana część mieszkania i każdego domu. To w salonie z kuchnią spędzamy czas wspólnie z rodziną, to tam przyjmujemy gości. Szykujemy i spożywamy posiłki. Dlatego też musimy mieć dobrze zorganizowaną przestrzeń kuchenną jak i wypoczynkową, w której z przyjemnością będziemy spędzać czas. Szukasz sposobu na aranżacje salonu połączonego z kuchnią? Zastawiasz się jak nowocześnie i funkcjonalnie urządzić salon z aneksem kuchennym? Przedstawiamy pomysły na aranżacje małego salonu połączonego z aneksem kuchennym . To wykonane przez naszych projektantów pod indywidualne oczekiwania i możliwości projekty wnętrz salonu z aneksem. Ich metraż jest mały niespełna 19m2.

aranzacje-salonu-z-aneksem-kuchennym-19m2

Aranżacja małego salonu z aneksem kuchennym 19m2

W małym domu salon często połączony jest z kuchnią, która jest w postaci aneksu kuchennego. Oczywiście większa część salonu przeznaczamy na strefę wypoczynkową. Aneks kuchenny połączony z salonem to rozwiązanie na otwartą, optycznie powiększoną przestrzeń. Takie rozwiązanie ma oczywiście zalety ale też niestety swoje wady. Między innymi rozchodzenie się dźwięków i zapachów dobiegających z kuchni, widok kuchennego rozgardiaszu z salonu. Salon z aneksem kuchennym możemy urządzić na dwa sposoby. Pierwszy jako jedną wspólną, otwartą przestrzeń. Drugim sposobem jest oddzielenie strefy kuchennej od części salonu. To na jakie rozwiązanie się zdecydujemy zależy od tego jakie są nasze potrzeby, w jakich wnętrzach czujemy się dobrze ale i od samego układu pomieszczenia. Jak zaprojektować mały salon z wygodnym aneksem kuchennym ? Jakie wybrać oświetlenie małego salonu? na jakie wykończenie ścian małego aneksu kuchennego się zdecydować? Zobacz jak możesz zaaranżować mały salon i jak zaaranżować aneks kuchenny. Zobacz nasze propozycje na aranżacje salonu z aneksem 19m2

Aranżacja małego salonu z aneksem kuchennym

Aranżacja małego salonu z aneksem kuchennym

Od czego zacząć aranżację salonu? od dokładnego jego zwymiarowania, określenia naszych potrzeb, oczekiwań. Podjęcia decyzji o tym w jakim stylu chcemy wykonać aranżacje salonu. Salon ma być miejscem w którym z przyjemnością będziemy spędzać czas, odpoczywać, relaksować się i spotykać z rodzina i przyjaciółmi. Nowoczesny salon to miejsce zorganizowane, funkcjonalne i pięknie urządzone. Aneks kuchenny w salonie powinien być zaprojektowany w taki sposób by optycznie nie przytłaczał części wypoczynkowej a jednocześnie był funkcjonalny. Nawet mały salon z aneksem można zaprojektować funkcjonalnie i pięknie.

W salonie z aneksem kuchennym sprawdzi się:

  • zastosowanie jasnych, białych mebli kuchennych
  • jasnych, neutralnych bazowych kolorów
  • lekkich mebli zarówno tych w salonie jak i tych kuchennych

W salonie z aneksem kuchennym warto

  • postawić na wielofunkcyjne rozwiązania
  • zastosować meble wykonywane na wymiar dostosowane do układu pomieszczenia
  • zaplanować dekoracje i dodatki nie przytłaczające wnętrza

Zobacz propozycje aranżacji salonu z aneksem kuchennym 19m2

W projekcie salonu zaaranżowano aneks w kształcie litery U

W projekcie salonu zaaranżowano aneks w kształcie litery U

Aneks kuchenny w salonie

Niewielki aneks kuchenny sprawia duże trudności w aranżacji. Jak urządzić aneks kuchenny by móc w nim wykonywać wszystkie czynności w sposób komfortowy? Jeśli chodzi o wystrój możemy postawić na jasne, białe meble kuchenne o gładkich frontach pod sam sufit. Z tak zaaranżowanym aneksem kuchennym powiększy się optycznie jego przestrzeń ale również zwiększymy ilość miejsca do przechowywania. Aneks kuchenny w salonie powinien być możliwie od niego oddzielony choć optycznie. Sposobem na oddzielenie aneksu od salonu jest wyspa kuchenna , barek , postawienie stołu z krzesłami pomiędzy częścią kuchenną a salonową. Poza tym możemy podzielić optycznie przestrzeń poprzez zastosowanie dwóch rodzajów podłogi innej w części aneksu innej w części salonu. To samo dotyczy sufitu.

Aranżacja aneksu kuchennego

Aranżacja aneksu kuchennego

Funkcjonalny aneks kuchenny w salonie

Funkcjonalny aneks kuchenny w salonie

Jak urządzić mały salon połączony z małym aneksem kuchennym

Jak zagospodarować mały salon? Istotne jest to jak postanowimy umeblować mały salon. W salonie wszystkie meble jakie będą się w nim znajdować nie mogą być dziełem przypadku. Muszą być spójne stylistycznie, lekkie i funkcjonalne. Niezagracony mały salon wyda się większy dlatego musimy naprawdę przemyśleć co ma się w nim znaleźć. Ponadto istotne jest w jaki sposób zdecydujemy się pomalować mały salon oraz jakie dekoracje i dodatki w nim zastosujemy. Jasne kolory bazowe na przykład szarość, beż, biel pozwolą nam na stworzenie jasnej, przestronnej aranżacji. A przemyślane pod względem ilości dekoracje ożywią, nadadzą charakteru. W salonie z kuchennym aneksem istotna jest przemyślana zabudowa kuchenna. Taka jej aranżacja, która nie przytłoczy części salonowej a jednocześnie będzie przy tym funkcjonalna i ergonomicznie zaplanowana. W małym aneksie układ mebli z reguły jest w kształcie litery L lub jest to zabudowa jednorzędowa. Nawet w małym aneksie postarajmy się wydzielić strefy by łatwiej i przyjemnej było nam pracować. Jeśli potrzebujemy dużo miejsca do przechowywania postawmy na górne szafki zabudowane pod sam sufit.

W salonie zaprojektowano aneks kuchenny w kolorach szary i czarny

W salonie zaprojektowano aneks kuchenny w kolorach szary i czarny

W aranżacji wnętrza salonu zostały użyte kolory czarny, szary, złoty, biały

W aranżacji wnętrza salonu zostały użyte kolory czarny, szary, złoty, biały

Pokój dzienny z aneksem kuchennym w bloku

Jak urządzić pokój dzienny w którym znajduje się aneks? Pokój dzienny połączony z aneksem kuchennym w bloku bywa zmorą do aranżacji i stanowić może niewątpliwie nie małe wyzwanie. Podczas aranżacji pokoju dziennego w którym znajduje się aneks kuchenny musimy bardzo dobrze przemyśleć układ funkcjonalny jak i sam wystrój wnętrza salonu z kuchnią. Musimy powiększyć mały salon optycznie poprzez zastosowanie odpowiednich materiałów, dobranie oświetlenia, kolorystyki. Mały pokój dzienny powinien mieć przemyślane dekoracje i dodatki nie tylko pod względem ich wyglądu ale i ilości. Powinniśmy unikać zbędnych tak zwanych zbieraczy kurzu zwłaszcza w przypadku ciasnego salonu. Poustawiane na wierzchu dekoracje będą powodowały wrażenie przytłoczenia, bałaganu. Wybierzmy jedną ścianę , która będzie stanowiła element wystroju wnętrza. Może to być na przykład ściana za sofą lub ściana medialna. Na ścianie za sofą możemy zastosować pasujące do wystroju nowoczesne plakaty, fototapetę, lamele dekoracyjne czy inny materiał. Podobnie wyróżniona ściana RTV może podkreślić wystrój naszego pokoju. Dekoracją będzie już dywan, oświetlenie, poduszki.

Pokój dzienny z aneksem kuchennym w bloku

Pokój dzienny z aneksem kuchennym w bloku

A jak z niewielkiego pokoju dziennego wydzielić aneks w sposób funkcjonalny i w dobrym stylu? W takich pomieszczeniach przestrzeń kuchenną trzeba zaaranżować w niezwykle przemyślany sposób. Meble kuchenne powinny być zaplanowane w układzie, który najlepiej wpisze się w nasze pomieszczenie oraz będzie najbardziej funkcjonalne. Część kuchenna aneksu nie powinna być głównym elementem pokoju. Nie możemy dopuścić do sytuacji w której aranżacja kuchenna aneksu zdominuje całe wnętrze. W niewielkim aneksie zaplanować musimy miejsce na potrzebne sprzęty, wystarczająca do przygotowywania posiłków ilość blatu roboczego i miejsce do przechowywania. Oczywiście w aneksie kuchennym styl kuchennych szafek też nie jest bez znaczenia. Najlepszym rozwiązaniem są gładkie fronty, które optycznie pozytywnie wpłyną na przestrzeń.

Część kuchenna aneksu

Część kuchenna aneksu

Projektowanie salonu z aneksem może sprawiać trudności. Jeśli potrzebujesz pomocy w aranżacji zapoznaj się z naszą ofertą, zamów projekt salonu z kuchnią a nasi projektanci stworzą dla Ciebie wyjątkową przestrzeń. A więcej inspiracji na aranżacje salonu i kuchni w rożnych stylach znajdziesz na naszym blogu.

Niewielki aneks

Niewielki aneksPodziel się