Projekty wnętrz

ZAMÓW PROJEKT >>

PROMOCJA TRWA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Czy potrzebujemy projektanta wnętrz? Czy warto zdecydować się na projekt wnętrz?

Publikacja 2019-08-06 11:53:20
Kategorie Wnętrza mieszkania i domu

Zastanawiasz się czy stać Cię na projektanta wnętrz? Czy projekt wnętrz jest rzeczywiście potrzebny? Obawiasz się, że Cie na to nie stać? W artykule odpowiemy czym jest projekt wnętrza, po co jest potrzebny jak również pokażemy, że skorzystanie z usług fachowca jakim jest projektant wnętrz wcale nie musi okazać się poza Twoim zasięgiem. Co więcej uświadomimy Ci, że tak naprawdę oszczędzasz…

Projektant wnętrz to osoba zajmująca się najprościej mówiąc urządzeniem mieszkań. Nie ulega wątpliwości, że skorzystanie z usług projektanta wnętrz i wykonany przez niego projekt wnętrz zwyczajnie się opłaca, wbrew pozorom oszczędza nasz czas i pieniądze. Zastanawiamy się bardzo często czy naprawdę potrzebny jest nam profesjonalista i projekt wnętrz bo na pierwszy rzut urządzenie mieszkania wydaje się nieskomplikowane. Zmienia się to kiedy zaczynamy się za aranżacje wnętrza. Ilość mebli, materiałów wykończeniowym, dekoracyjnych, dodatków, elementów wyposażenia wnętrz jest tak bogata, ze zamiast ułatwić nam sprawę dodatkowo ją komplikuje. Biegamy po sklepach, spędzamy w nich długie godziny wybierając, dobierając a w efekcie nie mamy pewności czy dobrze zdecydowaliśmy, czy wszystko do siebie pasuje i jesteśmy co raz bardziej zagubieni. Czas mija a my stoimy w punkcie wyjścia. Jeszcze gorzej kiedy to co wybraliśmy, zrobiliśmy w efekcie końcowym nas zamiast cieszyć, rozczarowuje, powoduje frustracje i naraża na kolejne wydatki związane z poprawkami. I tu znajduje się potwierdzenie tego, że skorzystanie z usług fachowca jakim jest projektant wnętrz i wykonany przez niego projekt wnętrza oszczędza nam czas i pieniądze. Zatrudnienie projektanta wnętrz pomimo poniesionych kosztów to bardzo dobre i owocne rozwiązanie.

Projekt wnętrz – czym jest? Co zawiera?

Po co nam projekt wnętrza? Ile kosztują projekty wnętrz? Czy na pewno będzie mi odpowiadał i spełniał moje oczekiwania? Jak wygląda tworzenie projektu wnętrz? Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług jakimi jest projektowanie wnętrz zapewne stawiasz sobie takie pytania.

W prosty sposób ujmując projekty wnętrz to zarówno funkcjonalne zagospodarowanie wnętrz jak i dekorowanie wnętrz. W przygotowanej przez projektanta wnętrz wizualizacji zobaczysz zarówno układ funkcjonalny wnętrza jak również pełną aranżacje wnętrza. Co to oznacza? Układ funkcjonalny to nic innego jak optymalne, ergonomiczne rozplanowanie wnętrza pomieszczenia tak by odpowiadało na nasz potrzeby. Pełna aranżacja wnętrza to nic innego jak urządzenie wnętrza przedstawia zarówno elementy wyposażenia wnętrz jak meble, oświetlenie, akcesoria, dodatki jak również kolorystykę, elementy wykończeniowe, dekoracyjne. Projekt wnętrz w jednym zdaniu daje możliwość zobaczenia jak Twoje wnętrze będzie wyglądało.

Jak powstaje projekt wnętrz i ile kosztuje? 

Projekt wnętrz może dotyczyć pojedynczego pomieszczenia lub całego mieszkania czy domu. Jak powstaję projekt wnętrz? Co zawiera? I ile kosztuje? Projekt wnętrz powstaje zawsze na podstawie sprecyzowanych potrzeb, oczekiwań i możliwości finansowych klienta. Rzecz jasna powstaje w oparciu wymiarów wnętrz. Projektant wnętrz po zapoznaniu się z naszymi preferencjami wykonuje wizualizacje wnętrza jak już wcześniej wspomnieliśmy przedstawiającą układ funkcjonalny jak i wystrój wnętrza. Po dopracowaniu tego etapu z Klientem i po zaakceptowaniu go przez Klienta projektant wnętrz przygotowuje wykaz materiałów użytych w projekcie, listę zakupów i sklepów. Projekt wnętrza możemy zamówić w różnym zakresie i to co do niego otrzymamy zależy od tego jaką opcję wybierzemy. Projekt wnętrz możemy zamówić stacjonarnie w biurze projektowym jak również zdalnie korzystając z usługi jaką jest projektowanie wnętrz online. Od tego na wykonanie jakiego projektu się zdecydujemy oraz w jakiej formie będzie zależała również jego cena. Ważne jest też czy nasza decyzja padła na projekt pojedynczego wnętrza czy całego mieszkania czy domu. Koszt projektu wykonawczego wykonywanego stacjonarnie może sięgać 200 zł za m2. Koszt wykonania projektu wnętrza online za pojedyncze pomieszczenie wacha się w granicach od 300 – 1200 zł w zależności od tego jakie jest to wnętrze i od 50 – 100 zł za m2 projektu wnętrz mieszkania czy domu. Projekt wykonywany online jest tańszy gdyż nie są wliczone w niego koszty dojazdów, czasu spędzonego na pomiarach , spotkaniach z klientem, zakupami, różni się jedynie formą komunikacji i przekazania wymiarów i preferencji. Powstaje na takiej samej zasadzie co projekt stacjonarny w oparciu o potrzeby, oczekiwania i możliwości finansowe.

Czy potrzebujemy projektanta wnętrz? Czy warto zdecydować się na projekt wnętrz?

Urządzanie wnętrz. Pomoc projektanta wnętrz 

Urządzanie wnętrz to inwestycja często na długie lata, warto się do tego dobrze przygotować. To co nam wydaje się niemożliwe, trudne do wyobrażenia, zrobienia dla projektanta wnętrz takim być nie musi. Projektant wnętrz pomoże nam w funkcjonalnym zagospodarowaniu przestrzeni, przedstawi nam pomysły, wskaże rozwiązania. Ma wiedze i doświadczenie. I błędem jest przekonanie, że wszystko co zaproponuje nowoczesnego, oryginalnego dla nas będzie oznaczało olbrzymi wydatek. Projektant wnętrz wie jak za pomocą dostępnych, wcale nie drogich materiałów urządzić mieszkanie zarówno komfotowo jak i stylowo. Poza tym wykonuje dla nas projekt wnętrza w oparciu o założony budżet wiec nie musimy obawiać się, że nie będziemy wstanie go zrealizować. Połączy kolory, dobierze faktury, skomponuje całość wnętrza odpowiednio ze sobą zestawiając jego elementy. Reasumując żeby nie pogubić się w aranżacji, wybrać najlepsze rozwiązania, odpowiednio je zastosować by w konsekwencji cieszyć się funkcjonalnym i pięknym wnętrzem warto skorzystać z pomoc specjalistów w tej dziedzinie jakimi są projektanci wnętrz.

Urządzanie wnętrz. Pomoc projektanta wnętrz

Podziel się