Projekty wnętrz

ZAMÓW PROJEKT >>

POZOSTAŁO DO KOŃCA PROMOCJI

Dni Godziny Minuty Sekundy

Granatowy kolor w aranżacji wnętrz. Porady, pomysły i inspiracje na wnętrza

Publikacja 2022-06-03 13:22:17
Kategorie Wnętrza mieszkania i domu

Granatowy to piękny kolor, który pojawia się we wnętrzach już od jakiegoś czasu i to nie tylko w formie dekoracji. Wpisuje się w kilka różnych stylów, więc jest dość uniwersalny i ponadczasowy. Jak wykorzystać kolor granatowy w aranżacji wnętrz? Zobacz pomysły i inspiracje na wnętrza. Zapoznaj się z naszymi poradami i wskazówkami na aranżacje wnętrz z kolorem granatowym

Granatowy kolor w aranżacji wnętrz. Do czego pasuje najlepiej? 

Granat to bardzo ciemny odcień błękitu. Zasługuje na miano grupy barw, bo granat może być ciepły, chłodny, rozbielony lub wpadający w inne kolory, np. czerń i fiolet. Już od dawna ten kolor miał przypisywane takie cechy, jak siła, powaga, autorytet i mądrość. Kolor granatowy pomaga się skupić i wyciszyć, a także wspomaga zbieranie myśli

Kolor granatowy odnajdzie się w stylu nowoczesnym, może pasować do np. stylu marynistycznego. Przy odpowiednim połączeniu kolorów odnajdzie się też w stylu skandynawskim, glamour. A z jakimi innymi kolorami możemy łączyć kolor granatowy w aranżacji wnętrz?

Zobacz więcej naszych realizacji i aranżacji:  https://e-wystroj-wnetrz.pl/blog

Granatowy kolor w aranżacji wnętrz. Porady, pomysły i inspiracje na wnętrza

Z jakimi kolorami łączyć kolor granatowy we wnętrzach? 

Kolor granatowy jako wdzięczna barwa może łączyć się z naprawdę wieloma kolorami; granat można tu potraktować albo jako kolor przewodni, albo kolor do dekoracji. Pamiętajmy, by dodać nieco jasnych kolorów, jeśli skupiamy się na ciemnych (np. połączenie granatu i zieleni). Oto kilka przykładów połączeń granatu z innymi barwami:

  • Granat + biel i inne jasne kolory. To połączenie działa na zasadzie kontrastu; stworzy ono spokojna przestrzeń, w której miło się przebywa.
  • Granat + czerń. Propozycja dla nieco odważniejszych osób; takie połączenie daje nieco mroczny efekt.
  • Granat + fiolet. Te dwa kolory ładnie do siebie pasują przez ich podobieństwo; łagodny fiolet stworzy razem z granatem nostalgiczne, przytulne wnętrze.
  • Granat + zieleń. To wspomniane już połączenie jest pełne elegancji. Do granatu wpasuje się idealnie zieleń butelkowa, ale też jasna limonkowa zieleń. W zależności od odcienia zieleni wnętrze może mieć całkowicie różny klimat.
  • Granat + żółty. Są po przeciwnych stronach koła z kolorami; świetnie więc ze sobą współgrają na zasadzie kontrastu.
  • Granat + róż. Takie połączenie da wnętrzu delikatnego, kobiecego charakteru. Tak jak w przypadku zieleni, od odcienia zależy klimat wnętrza.

Granatowy, z jakimi kolorami łaczyć, z żółtym, szary, czarnym, beżowym, fioletowym, zielonym, różem

Elementy wyposażenia i dodatki w kolorze granatowym – jak zaaranżować? 

Aranżacje wnętrz z kolorem granatowym będą wyglądały znakomicie czy to zastosowane w meblach czy dodatkach i dekoracjach. Taki pokryty aksamitem zestaw do wypoczynku sprawdzi się idealnie w salonach, tak samo jak np. granatowe biurko w biurze czy pokoju chłopięcym. Można też się pokusić o takie dodatki, jak poduszki i narzuty na kanapę czy nowoczesne plakaty w kolorze granatu; na tle jasnych ścian będą wyglądały idealnie. Tak samo sprawdzą się wazony, figurki i obrazy w barwie granatowej. Jak już wspomniano, jest wiele odcieni granatu, więc warto o tym pamiętać i stosować więcej niż jeden odcień tej barwy, np. zestawiając je w wzorki.

Dodatki w kolorze granatowym

Granatowe ściany – wskazówki do aranżacji 

Granatowe ściany w aranżacji wnętrz sprawdzą się najlepiej w dobrze naświetlonych naturalnie pomieszczeniach. Nawet we wnętrzach idealnie oświetlonych nie powinniśmy przesadzać; warto pomalować maksymalnie dwie pełne ściany na granatowo, inaczej całe wnętrze będzie za ciemnie i mroczne. W sypialniach warto pomalować ścianę za łóżkiem na granatowo, co doda intymności i pomoże w relaksie. W salonach, granatowa ściana idealnie sprawdzi się za telewizorem lub za sofą. W kuchniach i łazienkach warto pomyśleć o płytkach na ścianę w kolorze granatowym, co da przyjemnego śródziemnomorskiego klimatu. Ściany w kolorze granatu warto nieco ożywić innymi kolorami. Pięknie będzie prezentował się również z drewnem.

Granatowe ściany

Jak widać, granat to niesamowicie uniwersalny kolor. Można go umieścić praktycznie wszędzie; spotkamy go na ścianach, meblach, dodatkach; aż trudno jest nie skorzystać z tego koloru. Mamy nadzieję, że nasze wskazówki pomogły Ci w aranżacji wnętrza przy użyciu koloru granatowego.

Mimo naszych porad potrzebujesz projekt wnętrz, zobacz ceny projektów

 

 

Podziel się