Projekty wnętrz

ZAMÓW PROJEKT >>

POZOSTAŁO DO KOŃCA PROMOCJI

Dni Godziny Minuty Sekundy

Jak niesztampowo zaprojektować mieszkanie na wynajem ?

Publikacja 2023-02-05 03:42:42
Kategorie Wnętrza mieszkania i domu

Mieszkania w dzisiejszych czasach a w zasadzie ceny mieszkań mocno poszybowały w górę. Zakup mieszkania za gotówkę nie jest prosty a co raz trudniej dziś o kredyt na własne wymarzone mieszkanie. Więc zakup mieszkania odkładamy w czasie. Tym samym rynek wynajmu mieszkań cieszy się co raz większym zainteresowanie. Oferty wynajmu mieszkania są przeróżne a ceny za wynajem rosną. Decydując się na wynajem warto wybrać ofertę która w sposób najbardziej optymalny będzie odpowiadać na nasze potrzeby. Warto kupić mieszkanie na wynajem pod przyszłych najemców i urządzić je w taki sposób by w jak najszerszym stopniu spełniało oczekiwania większej grupy docelowej.

Planujesz urządzić mieszkanie na wynajem? Sprawdź nasze pomysły na aranżacje mieszkania na wynajem. Zobacz piękne zdjęcia wnętrz mieszkania na wynajem

Jak niesztampowo zaprojektować mieszkanie na wynajem

Jak urządzić mieszkanie na wynajem długoterminowy czy wynajem krótkoterminowy?

 Tak naprawdę należy pamiętać urządzając mieszkanie na wynajem , że przede wszystkim musi spełniać ono podstawowe warunki do życia. Reszta zależy od tego jaki planujemy wynajem mieszkania. Czy chcemy skupić się na wynajmie krótkoterminowym czy długoterminowym ?

Musimy zastanowić się jak chcemy wykończyć mieszkanie biorąc pod uwagę jacy będą potencjalni najemcy. Czy stawiamy na mieszkanie umeblowane czy nieumeblowane. Czyli dużo zależy od właścicieli mieszkań. Decyzji jak chcesz wynajmować mieszkanie, komu? Czy chcesz przeznaczyć wynajem mieszkania singlom czy rodzinom. Przed remontem mieszkania warto to wiedzieć.

Salon z aneksem kuchennym w mieszkaniu na wynajem

Salon z aneksem kuchennym w mieszkaniu na wynajem

Kuchnia w mieszkaniu na wynajem

Kuchnia w mieszkaniu na wynajem

Przedpokój i meble w przedpokoju

Przedpokój i meble w przedpokoju

Bardzo często mylnie podchodzi się do urządzania mieszkań na wynajem chcąc przeprowadzić remont mieszkania jak najtaniej i jak najniższymi kosztami je urządzić. Wiadomo każdy wynajmujący będzie uzależniał wynajem mieszkania od tego jaką chce otrzymywać kwotę. Mieszkanie urządzone po łebkach zemści się w późniejszych poszukiwaniach najemców, szczególnie przy dzisiejszej konkurencji. Najemcy mieszkania dziś już inaczej jak kiedyś podchodzą do decyzji o jego wyborze a i koszt wynajmu są nie małe.

 Aranżacja mieszkania na wynajem

Aranżacja mieszkania na wynajem

 Mieszkania na wynajem bywają bardzo różne – od starych i zniszczonych po nowocześnie urządzone i wyposażone. Standard mieszkań na rynku najmu uległ poprawie i jest konkurencja zarówno tych wynajmowanych studentom, parom czy też rodzinom. Różnią się głównie metrażem i umeblowaniem. Może się wydawać że urządzić małe mieszkanie jest prościej ale nie do końca jest to prawdą.

Przygotowując mieszkanie na wynajem możesz zdecydować się na wynajem mieszkania umeblowanego lub nieumeblowanego zależy to od tego do jakiej grupy odbiorców chcesz trafić.

  • wynajem mieszkania nieumeblowanego

nieumeblowane mieszkanie trudniej wynająć co nie oznacza , że nie ma na nie najemców. Mają oni różne potrzeby, niektórzy szukają mieszkania do którego mogą wnieść swój zgromadzony dobytek więc zależy im na mieszkaniu nieumeblowanym. Mieszkanie bez mebli ciężko będzie wynająć studentom, znaleźć chętnych na wynajem krótkoterminowy. Koszty wynajmu też będą niższe niż w przypadku umeblowanego mieszkania

  • wynajem umeblowanego mieszkania

To kierunek do najszybszego wynajmu mieszkania. Takich najczęściej szukają najemcy. Mieszkanie na wynajem warto urządzić z głową. Są to bowiem mieszkania wynajmowane najczęściej długoterminowo. Dlatego :

  1. postaw na dobrej jakości materiały, meble wbrew pozorom to oszczędność w perspektywie długoterminowej
  2. zainwestuj w porządne podłogi, farby
  3. wybierając wyposażenie mieszkania kup dobrej jakości sprzęty, które się od razu nie zepsują i nie traktujmy go jako dodatkowe wyposażenie mieszkania a standard mieszkania będzie wyższy

wynajem umeblowanego mieszkania

Wynajem umeblowanego mieszkania

Aranżacja umeblowanego mieszkania na wynajem - kuchnia w stylu nowoczesnym

Aranżacja umeblowanego mieszkania na wynajem - kuchnia w stylu nowoczesnym

Aranżacja umeblowanego mieszkania na wynajem - salon w stylu nowoczesnym

Aranżacja umeblowanego mieszkania na wynajem - salon w stylu nowoczesnym

Aranżacja umeblowanego mieszkania na wynajem - mały przedpokój w stylu nowoczesnym

Aranżacja umeblowanego mieszkania na wynajem - mały przedpokój w stylu nowoczesnym

Aranżacja umeblowanego mieszkania na wynajem - sypialnia w stylu nowoczesnym

Aranżacja umeblowanego mieszkania na wynajem - sypialnia w stylu nowoczesnym

Aranżacja umeblowanego mieszkania na wynajem - łazienka w stylu nowoczesnym

Aranżacja umeblowanego mieszkania na wynajem - łazienka w stylu nowoczesnym

Jeśli chcesz mieć możliwość zaprezentowania mieszkania potencjalnym lokatorom zamieść ogłoszenia w internecie zaprezentuj w nim swoje mieszkanie , zamieść zdjęcia mieszkania tak by najemcy mieli ogląd na to jak wygląda czego się mogą spodziewać. Czasami zdjęcia mieszkań są pierwszym co przykuwa uwagę przyszłego najemcy. Warto więc dobrze zaprezentować mieszkanie.

zdjęcia mieszkania

Zdjęcia mieszkania

Przemyślana aranżacja mieszkania na wynajem

Ceny urządzenia mieszkania nie są niskie ale nie trzeba też zaraz wydawać fortuny. Można urządzić mieszkanie z klasą i niekoniecznie musimy wszystko wybierać z górnej półki. Standard mieszkania zależy oczywiście od tego na jaką grupę najemców jesteśmy nastawieni. Na pewno w takich mieszkaniach warto zadbać również o drobne szczegóły. Podczas wynajmu mieszkania kusi również jego odbiór optyczny i często może przeważyć o podjęciu decyzji i wyborze właśnie tego mieszkania na wynajem. Nic dziwnego w mieszkaniu nowy najemca chce czuć się jak w domu.

Tanio urządzone mieszkanie

Tanio urządzone mieszkanie

Chcesz pięknie i zarazem tanio urządzić mieszkanie na wynajem ? Przyda się projekt mieszkania dopasowany do Twojego budżetu i oczekiwań.

Projekt mieszkania

Projekt mieszkania

Z przyjemnością wykonamy dla Ciebie projekt wnętrz mieszkania na wynajem do 3 wariantów wraz z potrzebną dokumentacją do jego realizacji. Nasi projektanci zaplanują funkcjonalnie przestrzeń i dopasują nowoczesny wystrój wnętrza, który przyciągnie i zachwyci nie jednego przyszłego najemcę. A Ty nie wydasz na to fortuny a w sposób rozsądny urządzisz mieszkanie na wynajem.

Aranżacja łazienki w mieszkaniu na wynajem

Aranżacja łazienki w mieszkaniu na wynajem

Jak wykończyć mieszkanie na wynajem?

Zastanawiasz się na jakie kolory ścian w aranżacji wnętrz mieszkania postawić? jakie wybrać meble? Czy inwestować w dekoracje i dodatki?

Na sposób wykończenia wnętrza mieszkania będzie miało wpływ dla jakiej grupy docelowej chcemy je przeznaczyć. W przypadku dużych mieszkań zapewne postawimy na rodzinę z dziećmi a mniejsze mieszkanie dla studenta, kawalera czy pary.

W dużych mieszkaniach warto mądrze zaaranżować przestrzeń , w małych mieszkaniach musimy zadbać o jak najbardziej optymalny układ funkcjonalny i ergonomie. Jeżeli mamy do dyspozycji kawalerkę z dużym pokojem i kuchnią możemy pomyśleć o aranżacji salonu z aneksem kuchennym i dodatkowej małej sypialni w miejscu kuchni jeśli mamy taką możliwość.

Najlepszą metodą jest urządzenie mieszkania uniwersalnie bo jak wiadomo nigdy nie trafi się w 100 procentach w gust każdego potencjalnego najemcy.

Mieszkanie na wynajem - aranżacja sypialni

Mieszkanie na wynajem - aranżacja sypialni

Mieszkanie na wynajem - wydzielenie sypialni w pokoju dziennym

Mieszkanie na wynajem - wydzielenie sypialni w pokoju dziennym

 Meble, kolory, dekoracje w wynajmowanym mieszkaniu czyli na jakie wyposażenie mieszkania postawić?

 Mieszkanie ma się podobać jego mieszkańcom i to oni mają się czuć w nim dobrze. Wiadomo, że w przypadku mieszkania na wynajem nie uda nam się trafić we wszystkie gusta przyszłych możliwych najemców. Przyjęło się , że mieszkanie pod wynajem warto zaaranżować w jasnej i neutralnej kolorystyce, że będzie pasować wielu potencjalnym najemcom. A przede wszystkim musimy kierować się nie tylko praktycznością ale i funkcjonalnością a przede wszystkim jakością. Przy takim podejściu musimy postawić na aranżacje mieszkania na wynajem przy której:

  • łatwo zmienić wystrój wnętrza
  • możemy przeprowadzić szybką metamorfozę wymieniając jedynie dodatki, nie narażając się na duże koszty
  • łatwo utrzymać mieszkanie w czystości

Niekoniecznie nowoczesna, jasna aranżacja mieszkania przypadnie do gustu nie mów nie aranżacji mieszkania na wynajem w stylu loft czy industrialnym, który jest obecnie modny. Nie każdy będzie chciał mieszkać w białych ścianach. Zadbaj o niewielkie dekoracje i dodatki, które będą wisienką na torcie i optycznie przyciągną uwagę najemców

Bez względu na to na jaki styl i wystrój wnętrza mieszkania się zdecydujesz pamiętaj , że najważniejsze żeby mieszkanie było czyste i spełniało warunki do życia.

Podziel się