Projekty wnętrz

ZAMÓW PROJEKT >>

POZOSTAŁO DO KOŃCA PROMOCJI

Dni Godziny Minuty Sekundy

Jak urządzić biblioteczkę w domu? Aranżacje wnętrza

Publikacja 2022-05-16 18:06:50
Kategorie Wnętrza mieszkania i domu

Jak wiadomo, na świecie jest całe mnóstwo miłośników książek – takie mole książkowe zawsze chętnie sięgną w wolnym czasie po książkę. Jeżeli ktoś, z kim mieszkasz lubi czytać, lub sam jesteś fanem literatury, dobrym pomysłem będzie urządzenie biblioteczki w domu. Taka biblioteczka pozwoli Ci na przechowywanie w odpowiedni sposób książek, przykuje uwagę odwiedzających i będzie się dobrze prezentować. Nie wiesz jak urządzić biblioteczkę w domu? Zobacz aranżacje wnętrza pokoju z biblioteczką

Jak urządzić biblioteczkę w domu? Aranżacje wnętrza

Biblioteczka w domu – gdzie urządzić? 

Biblioteczkę można urządzić właściwie w większości pomieszczeń w domu; w salonie, sypialni, przedpokoju, nad czy pod schodami, na poddaszu; wszędzie tam, gdzie znajdziemy jakieś wolne miejsce na ścianie do zamontowania biblioteczki. Gdzie biblioteczka sprawdzi się najlepiej? w salonie. Salon jest często największym pomieszczeniem w całym domu, więc można urządzić biblioteczkę nawet na całej długości ściany na różne ciekawe sposoby. Taka biblioteczka szybko przykuje uwagę gości i będzie Cieszyc nasze oczy. A jeśli posiadamy osobne wnętrze które przeznaczamy na biuro, bibliotekę czy pokój gościnny poprzez ustawienie regałów z książkami w prosty sposób podzielimy wnętrze, optycznie wyznaczymy strefy a przy tym znajdziemy miejsce na nasza kolekcje.

Biblioteczka w domu – gdzie urządzić?

Sposoby na aranżacje biblioteczki w domu 

Najłatwiejszym sposobem na biblioteczkę są regały modułowe, które można ustawiać według preferencji lub wykonane na wymiar zabudowy od podłogi po sufit. To daje dużą dowolność przy tworzeniu biblioteczki. Możemy pójść o krok dalej i użyć różniących się długością półek wieszanych na różnych wysokościach, co doda biblioteczce różnorodności. Jeśli biblioteczka okaże się za wysoka, warto zastanowić się nad drabinką. Warto też pomyśleć o dodatkowym oświetleniu regałów i półek; taka oświetlona biblioteczka będzie się świetnie prezentować.

Sposoby na aranżacje biblioteczki w domu

Książki na półkach biblioteczki 

Ułożenie książek w funkcjonalny sposób jest ważne, zwłaszcza gdy biblioteczka będzie często używana. Każdy grupuje książki w inny sposób; jedni według autorów, drudzy według kolorów okładek, jeszcze inni według tematyki. Jedni układają książki pionowo, drudzy poziomo. Pogrupowanie ich zależy od ciebie i od twoich preferencji. Ważne jest, by zawsze wiedzieć gdzie znaleźć daną książkę. Ważne jest dbanie o nie i półki; niezbędnie jest czyszczenie ich z kurzu raz na jakiś czas.

Urządzenie biblioteczki w domu wcale nie jest takie trudne. Biblioteczki łatwo wpasowują się w pomieszczenie i są miłe dla oka. Swoją własną biblioteczkę można urządzić bez większego nakładu pieniędzy, co też jest ważne dla wielu osób. Mamy nadzieję, że zaprezentowane w tym artykule porady pomogły Ci znaleźć odpowiedz i pomysł na to jak urządzić biblioteczkę w domu. Jeśli szukasz mimo to pomocy przy aranżacji biblioteczki w domu, zobacz naszą ofertę na projekty wnętrz domu

Podziel się