Projekty wnętrz

ZAMÓW PROJEKT >>

POZOSTAŁO DO KOŃCA PROMOCJI

Dni Godziny Minuty Sekundy

Kwiaty do salonu

Publikacja 2022-08-16 07:07:42
Kategorie Wnętrza Salonu

Podczas aranżacji salonu musimy zwrócić szczególną uwagę na przytulność i styl wnętrza. Dlatego też trzeba szczególnie zadbać o odpowiednie dekoracje. Często jednak, zwłaszcza w mniejszych salonach, łatwo przytłoczyć wnętrze nieodpowiednimi dekoracjami. Do salonu warto wybrać i zastosować dużą ilośc roślin. Kwiaty i rośliny doniczkowe najchętniej są wybierane właśnie do salonów - modne kwiaty doniczkowe i rośliny znacznie urozmaicą nasze wnętrze, nie przytłaczając go. Salon wypełniony kwiatami i roślinami będzie przytulny i naturalny i na pewno przyciągnie oko. Zobacz, jak można podczas aranżacji wnętrz salonu wkomponować do niego kwiaty i rośliny doniczkowe. Przekonaj się, dlaczego rośliny doniczkowe warto wybrać do salonu i spraw, że salon będzie naturalny - wykorzystaj kwiaty doniczkowe w swoim salonie!

  • Łatwiej będzie nam wybrać rośliny doniczkowe do jasnego salonu - prawie wszystkie rośliny idealnie wpasują się w jasny salon.
  • Mniej oświetlone salony też jednak mogą być miejscem dla roślin, są bowiem gatunki ciemnolubne.
  • Warto pomyśleć o egzotycznych roślinach, które dodadzą wnętrzu wyjątkowego, egzotycznego klimatu.
  • Dla fanów większych roślin też jest rozwiązanie, jest bowiem wiele gatunków roślin o wiele większych rozmiarach i o sporych liściach.

Kwiaty doniczkowe i rośliny doniczkowe w salonie nowoczesnym - jakie są modne kwiaty do salonu?

Projektowanie salonu warto zacząć od wyboru stylu w jakim ma być urządzony, funkcjonalnego zagospodarowania przestrzeni i na końcu wybieramy dekoracje i dodatki. Aranżacje kwiatów doniczkowych mogą łatwo sprawić, że salon będzie piękniejszy i przytulniejszy. Zastanawiasz się, jakie kwiaty doniczkowe wybrać do Twojego salonu? Wybór może być niełatwy, bo kwiaty mogą się zdecydowanie różnić - poniżej zaprezentujemy kilka najpopularniejszych roślin dla salonu.

Kwiaty do salonu

Kwiaty i rośliny do jasnego salonu

W jasnym salonie łatwiej wybrać kwiaty, niż w ciemnym. Dlatego też tak ważne jest odpowiednie oświetlenie salonu. Niezależnie od gatunku rośliny doniczkowej, w jasnym salonie prawie każde nowoczesne kwiaty doniczkowe znajdą sobie miejsce. Aranżacje roślin doniczkowych w jasnym salonie mogą uwzględniać więc najróżniejsze kwiaty i rośliny. Przed ich umieszczeniem, upewnijmy się że mamy wystarczająco dla nich miejsca, by móc umieścić jak najwięcej w najlepszym miejscu roślin doniczkowych a także zadbajmy o wilgotność - wilgotność jest dla kwiatów doniczkowych warunkiem niezbędnym. Jakie są najpopularniejsze rośliny doniczkowe do salonu?

  • palmy - Areki, Chamedory, Kentie, daktylowce, skrzypy, itd. Palmy to idealne nowoczesne rośliny doniczkowe do salonów - jeśli zależy ci na dużym gatunku rośliny, palmy to idealna opcja. Duże i rozłożyste, wprowadzą sporo z natury do naszego wnętrza. To też rośliny oczyszczające powietrze, i jedne z łatwych w uprawie kwiatów doniczkowych.
  • fikusy/figowce - dębolistne, tępe, sprężyste, pospolite, benjamina itd. Figowce to domowe kwiaty, często spotykane w wielu gatunkach. To wysokie kwiaty doniczkowe przypominające małe drzewka. Kwiat ma w niektórych gatunkach wielkie, szerokie liście. Taki kwiat doniczkowy świetnie się sprawdza jako dekoracja, to też kwiaty doniczkowe łatwe w uprawie, także łatwo zadbać o pielęgnację roślin doniczkowych, takich jak figowce. W tym przypadku wybór roślin doniczkowych figowców jest bardzo szeroki - na pewno znajdziemy taki, który nam się spodoba.
  • monstery - dziurawe, monkey mask, minimy. To wyjątkowe rośliny - spore i rozłożyste, ustawione na paliku mogą przypominać pnącza. Nie można o niej zapomnieć mówiąc o najbardziej efektownych roślinach doniczkowych - to atrakcyjne kwiaty doniczkowe i jeden z gatunków kwiatów najczęściej i najchętniej wybieranych do salonów.

Kwiaty i rośliny do jasnego salonu

Inną opcją są kwiaty wiszące, np. różnego rodzaju pnącza. Wyglądają stylowo, łatwo je zawiesić na ścianie, mogą wypełnić puste miejsca na ścianach. Często widać je zawieszone na lamelach i w wielu kuchniach, gdzie może nie być miejsca na rośliny stojące.

A co, jeśli potrzebne nam rośliny ciemnolubne? Salon z małą ilością światła to nie wyrok na wszystkie rośliny doniczkowe - niektóre rośliny doniczkowe sprawdza się także w ciemnych salonach. Oryginalne rośliny doniczkowe które można utrzymać w ciemnościach będą świetnym rozwiązaniem. Jakie są popularne kwiaty do ciemnego salonu? Będą to na przykład epipremnum, sansewierie i zamiokulkasy, ale też wspomniane wcześniej rośliny domowe z gatunku monstery. Pamiętajmy, że i tu istotne jest wilgotne podłoże - dzięki nim wysoka roślina ma jak rosnąć.

Jakie egzotyczne kwiaty i rośliny do salonu sprawdzą się najlepiej?

Jeżeli chcemy wprowadzić nieco egzotycznego klimatu do wnętrza, nie może zabraknąć kwiatów doniczkowych egzotycznych. Warto wprowadzić rośliny doniczkowe egzotyczne, będą miały bowiem bardzo pozytywny wpływ na nasz salon. Egzotyczne kwiaty doniczkowe sprawią, że nasz salon będzie o wiele przytulniejszy, dodane w salonie kwiaty egzotyczne tylko ulepszą nawet najlepszą aranżację. Rośliny doniczkowe charakteryzujące się egzotycznym klimatem to między innymi sagowce, maranty, drzewka bonsai, paprocie, syngonium i wspomniane wcześniej palmy.

Duże kwiaty doniczkowe i kwiaty doniczkowe duże w salonie - jaki duży kwiat do salonu wybrać? Jaka duża roślina do salonu?

Potrzebujemy czegoś nieco większego? W nowoczesnym salonie też pasują kwiaty doniczkowe większe od poprzednio wspomnianych. Warto urozmaicić aranżację nowoczesnego salonu o takie rośliny, należy jednak uważać, by z nimi za bardzo nie przesadzić. Jakie duże kwiaty warto wybrać do salonu? Zanim wybierzemy pamiętajmy, że wielka roślina ma wielkie potrzeby. Potrzebne będzie sporo światła i częste podlewanie - upewnijmy się, że jesteśmy w stanie spełnić te warunki, by postawić rośliny w salonie. Donice dużych roślin powinny być idealnie dopasowane, by sprostać ich oczekiwaniom i wymaganiom. Jakie są najmodniejsze duże kwiaty do salonu?

Idealną dużą rośliną będą wcześniej wspomniana duża roślina doniczkowa z gatunku palmy, a także aspidistry, bananowce, wcześniej wspomniane chamedory, daktylowce, filodendrony itp. Idealnie urozmaicą wystrój salonu i dodadzą mu wyjątkowego klimatu. Taka roślina osiąga imponujące rozmiary, gatunki takie idealne są więc dla fanów sporych roślin i dużych liści.

Rośliny mają wielki potencjał w salonie. Mogą łatwo i bezproblemowo urozmaicić salon, lepiej niż jakiekolwiek inne dekoracje. Rośliny oczyszczające powietrze dodatkowo sprawią, że przebywanie w salonie będzie przyjemniejsze. Kwiaty postawisz w salonie łatwo i bez większych trudności. Czy jest więc powód, by ich nie użyć we własnym salonie? Mamy nadzieję, że dzięki nam niektóre z powyższych roślin będą dopełnieniem aranżacji salonu w Twoim mieszkaniu lub domu.

Nie wiesza jak urządzić wnętrza swojego mieszkania? Oferujemy Ci usługę jaką jest projektowanie mieszkania online, dzięki czemu praktycznie bez wychodzenia z domu urządzisz z nami każdą przestrzeń.

Podziel się