Projekty wnętrz

ZAMÓW PROJEKT JUŻ DZIŚ >>>

PROMOCJA WAŻNA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Mała łazienka: funkcjonalne i nowoczesne wnętrze

Publikacja 2018-10-22 11:27:56
Kategorie Łazienki

Mała łazienka jest zapewne aranżacyjnym wyzwaniem dla wielu z nas. Znacznie łatwiej przychodzi nam urządzenie dużej łazienki , w której choć funkcjonalne jest zaprojektowanie jest znacznie prostsze. Urządzając małą łazienkę musimy dobrze rozplanować jej układ funkcjonalny, określić nasze potrzeby. Jeśli zdecydowaliśmy juz o układzie funkcjonalnym pomieszczenia, możemy rozpocząć planowanie jej wystroju i aranżacji. Mała łazienka zdecydowanie lepiej przyjmie jasną, delikatną kolorystykę. Decydując się na płytki lepiej wybrać te większe o jednolitej strukturze a te z dekorem zastosować tylko jako dodatek. W małej łazience istotne będzie również oświetlenie jakie w niej zaaranżujemy oraz możliwie jak największe lustro jeśli pomieszczenie nam na to pozwoli. To zdecydowanie pozytywnie wpłynie na optyczne powiększenie wnętrza. Obecnie na rynku mamy duży wybór sanitariatów jak i mebli dedykowanych do małych łazienek właśnie. Jeśli zależy nam na maksymalnym wykorzystaniu przestrzeni warto pomyśleć o meblach na wymiar. Taka zabudowa pralki do sufitu na przykład czy zabudowa nad wc da nam dodatkowe miejsce do przechowywania. Urządzając mała łazienkę bądźmy ostrożni z ilością dodatków i rzeczy wystawianych na zewnątrz co wprowadzi chaos i wrażenie przytłoczonego wnętrza.

Mała łazienka w bloku

Będąc właścicielami małej łazienki również chcemy by była funkcjonalna i wygodna w użytkowaniu a przy tym miała niebanalny wystrój. Jak osiągnąć taki efekt? To pytane zadajemy sobie planując remont czy urządzając małą łazienkę. Pierwszym pytaniem na które szukamy odpowiedzi jest to czy mała łazienka w bloku z prysznicem czy z wanną będzie bardziej funkcjonalnym rozwiązaniem. Tu tak naprawdę oprócz naszych preferencji musimy wziąć pod uwagę układ , metraż i ustawność naszego pomieszczenia.

Mała łazienka z prysznicem zapewne oszczędzi nam tak cennego i potrzebnego miejsca. Jednak nie każde pomieszczenie dobrze będzie nam rozplanować funkcjonalnie z prysznicem właśnie. W niektórych pomieszczeniach lepiej będzie zdecydować się na małą wannę ponieważ da nam to większe możliwości funkcjonalnego podziału pomieszczenia oraz aranżacji wnętrza.

Mała łazienka - inspiracje

Przedstawione w artykule zdjęcia to inspiracja na małą łazienkę. Jest to aranżacja łazienki wykonana w kolorystyce bieli, szarości i delikatną wstawka kolory niebieskiego. Zastosowana jasna kolorystyka ma na celu optyczne powiększenie pomieszczenia. Nadje mu świeżości i delikatności.

Mała łazienka w bloku widok na prysznic, nowoczesna mała łazienka w bloku

mała łazienka w bloku z prysznicem, widok na zabudowę wc z szafkami i małą szafkę białą z umywalką, sposób na małą łazienkę

Podziel się

Dodaj komentarz

 (with http://)