Projekty wnętrz

ZAMÓW PROJEKT >>

POZOSTAŁO DO KOŃCA PROMOCJI

Dni Godziny Minuty Sekundy

Nowoczesna kuchnia otwarta na salon

Publikacja 2022-08-17 05:15:22
Kategorie Wnętrza Salonu

Rozważacie kuchnię otwartą? Coraz częściej w mieszkaniach występuje otwarta kuchnia z salonem. Taka kuchnia ma bowiem wiele zalet. Aranżacja otwartej kuchni pozwoli na zwiększenie przestrzeni mieszkania lub domu, a odpowiednio urządzona przestrzeń otwartej na salon kuchni będzie się wyjątkowo prezentować w mieszkaniu. W przypadku kuchni otwartej trzeba jednak przestrzegać pewnych zasad i reguł - łatwo bowiem napotkać problemy przy otwartej przestrzeni kuchni. Planujesz urządzenie otwartej kuchni? Zobacz, jak stworzyć praktyczny wystrój całkowicie otwartej kuchni.

Kuchnia otwarta czy kuchnia zamknięta?

Wybór między kuchnią całkowicie otwartą a kuchnią zamkniętą zależy od wielu czynników. Przede wszystkim powinniśmy wziąć pod uwagę ilość i gust domowników, metraż naszego mieszkania itd. Przykładowo kuchnia połączona z salonem z małym barkiem czy kuchnia z wyspą otwarta na salon idealna będzie dla pary. Dla sporej rodziny trzeba znaleźć sporo miejsca na duży stół. Każda kuchnia będzie miała inne wymagania, każda się czymś różni. Jednak zarówno aranżacja kuchni otwartej, jak i zamkniętej ma swoje wady i zalety.

Zaletą kuchni otwartej jest zwiększenie przestronności całego mieszkania i zwiększenie jego praktyczności. Przy tym kuchnia otwarta może prezentować się czasami lepiej niż kuchnia zamknięta. Otwarta kuchnia nie jest odizolowana od reszty mieszkania, otwarta kuchnia sprzyja więc integracji rodziny. Przeciwnicy kuchni otwartej jednak przypominają, że minus stanowią zapachy dochodzące do salonu z kuchni i widoczne z salonu brudne naczynia czy zastawa.

Zaletą kuchni zamkniętej jest możliwość urządzenia nieco dowolniej wnętrza - przy kuchni otwartej należy urządzać tak, by kuchnia pasowała do salonu. Z kuchni zamkniętej do salonu nie dolecą zapachy, a z salonu nie widać brudnych naczyń. Kuchnia zamknięta zajmuje jednak więcej miejsca i odizolowuje osobę gotującą od reszty domowników przy stole, co zdecydowanie różni ją od otwartej kuchni.

Warto rozważyć wszystkie te kwestie w wyborze kuchni otwartej bądź zamkniętej - wybierzmy kuchnię, która będzie pasować do nas.

Kuchnia otwarta

Kuchnia otwarta

Kuchnia zamknięta

Kuchnia zamknięta

Otwarta kuchnia - aranżacja kuchni otwartej na salon

Jak urządzić kuchnię otwartą? W otwartej kuchni przestrzeń musi być przestronna i dobrze wykorzystana. W otwartej kuchni dzięki kilku prostym sposobom można zmienić to, jak ma wyglądać otwarta kuchnia, by była przestronniejsza. Najlepiej skorzystać m.in z praktycznych mebli i ich ułożenia, a także przede wszystkim odpowiednio rozplanować otwartą kuchnię.

Meble kuchenne powinny być ułożone w trzy główne strefy - gotowania, zmywania i przechowywania - dla maksymalnej praktyczności i komfortu użytkowania. W otwartej na salon kuchni urządzenia i sprzęt AGD powinny być zabudowane, najlepiej frontami w jasnych kolorach. Dzięki temu kuchnia otwarta wydaje się o wiele przestronniejsza.

Wiele osób urządzając otwartą kuchnię decyduje się na wyspę - wyspa kuchenna będzie pełnić funkcję stołu, szafki, blatu, strefy zmywania itd. Wyspa pozwoli też oddzielić otwartą kuchnię od salonu - to ważne przy wydzieleniu przestrzeni kuchni. Można to jednak też zrobić za pomocą stołu, półwyspu, barku, lameli, i różnych materiałów podłogowych w strefach. Nawet z wieloma ograniczeniami od strony salonu kuchnia prezentowała będzie się pięknie.

aranżacja kuchni otwartej na salon

Urządzenie salonu z aneksem kuchennym - Aranżacja kuchni połączonej z salonem

Otwarta przestrzeń dzienna w salonie z kuchnią otwartą powinna pasować stylistyką do przestrzeni kuchni otwartej. Przy projektowaniu kuchni otwartej wybierzmy więc styl, który będzie pasował do obu wnętrz. Salon musi być też przestronny i jasny, by nie przytłoczyć sąsiedniego wnętrza - pomoże to też kuchni i powiększy optycznie kuchnię otwartą. Zdecydowanie kuchnia otwarta i salon muszą być też jednak oddzielone - kilka sposobów na to opisano powyżej.

Salon ma też pewien nacisk na przytulność. Trzeba zachować balans między praktycznością kuchni a przytulnością salonu. Ważne jest, by salon wyglądał przytulnie i komfortowo. Warto zadbać w nim o odpowiednie dekoracje - kuchnia powinna jednak nie odstawać za bardzo od salonu, zachowajmy więc w nich umiar.

Aranżacja kuchni połączonej z salonem

Aranżacja małej kuchni otwartej na mały salon

Otwartą kuchnię trudniej urządzić, jeśli brakuje większej przestrzeni. Jeśli mamy do dyspozycji bardzo mało przestrzeni, co często się zdarza często w części kuchennej, warto skorzystać z rozwiązań, które optycznie powiększą połączenie kuchni z salonem. We wnętrzu otwartym bądź zamkniętym warto zadbać o dobre oświetlenie - jeśli mamy w kuchni otwartej duży stół, jego też warto oświetlić. Kuchnię łatwiej też urządzić w jasnych kolorach, które dodatkowo optycznie powiększą nowoczesną aranżację otwartej kuchni. Mały salon połączony z kuchnią może być równie trudny. Brakująca przestrzeń, którą potrzebuje otwarta kuchnia i salon, może sprawiać że ciężko będzie urządzić praktyczny, a jednocześnie przytulny mały salon. Nie trzeba jednak wszędzie rozkładać dekoracji, by salon był przytulny. Projekty otwartych salonów pokazują, że wystarczają proste dekoracje, by małe salony były piękne i przytulne.

Aranżacja małej kuchni otwartej na mały salon

Nowoczesna kuchnia otwarta

Aranżacja nowoczesnej kuchni to bardzo dobry pomysł. Podstawa kuchni otwartej to praktyczność i funkcjonalność, a styl nowoczesny bardzo się przydaje, gdy chcemy urządzić małą kuchnię. W aranżacji kuchni należy stawić na minimalizm, co jest motywem przewodnim stylu nowoczesnego. Kuchnia częściowo może na pierwszy rzut oka wydać się pusta, ale w stylu nowoczesnym może dalej być piękna i przytulna. W kuchni otwartej na salon kuchenna wyspa pojawia się często w stylu nowoczesnym - tradycyjna kuchnia otwarta częściej ma stół. Styl nowoczesny to idealny sposób na stworzenie idealnie zaaranżowanej kuchni otwartej.

Nowoczesna kuchnia otwarta

Potrzebne ci inspiracje kuchni otwartych? Chcesz wiedzieć, jaka jest najpopularniejsza kuchnia otwarta? Jaki styl wybrać? Kuchnia częściowo zamknięta czy kuchnia częściowo otwarta, nieważne jaką urządzasz kuchnię, na naszym blogu znajdziesz jeszcze więcej  na urządzenie kuchni wszelkiej maści na naszej stronie możesz równie zamówić projekt kuchni otwartej na salon czy indywidualny projekt mieszkania . Nasi architekci wykonujemy projekty pod indywidualne zamówienie na podstawie przesłanych wymiarów i oczekiwań.Podziel się