Projekty wnętrz

ZAMÓW PROJEKT >>

POZOSTAŁO DO KOŃCA PROMOCJI

Dni Godziny Minuty Sekundy

Projekt wnętrza domu: Łazienka 7m2 na poddaszu

Publikacja 2022-06-29 12:34:55
Kategorie Wnętrza Łazienki

Urządzanie wnętrz na poddaszu ma swoje plusy i minusy. Zaletą jest to, że dobrze zaaranżowane wnętrze na poddaszu będzie przytulne i komfortowe, wadą natomiast są trudności przy urządzaniu przez skosy ograniczające przestrzeń. Aranżacja łazienki na poddaszu będzie wyjątkowo trudna, bo musi być i komfortowa, i praktyczna. Czy da się więc połączyć komfort i funkcjonalność w łazience na poddaszu? Dziś podpowiemy Ci:

  • o czym pamiętać, gdy bierzemy się za planowanie łazienki na poddaszu
  • wybrać między wanną a prysznicem w łazience na poddaszu
  • funkcjonalnie urządzić łazienkę na poddaszu
  • jakie są sposoby na dodanie wrażenia przestronności łazience na poddaszu.

Planowanie łazienki – jak zaplanować wnętrze łazienki na poddaszu? 

W tak nastawionym na praktyczność wnętrzu, jak łazienka, ważne jest dokładne rozplanowanie każdego elementu jego wystroju. Upewnijmy się, że każda część naszej łazienki na poddaszu jest dokładnie przez nas zaplanowana. Jak więc zaplanować łazienkę na poddaszu i o czym pamiętać, gdy bierzemy się za planowanie łazienki?

W takim wnętrzu, jak łazienka na poddaszu, trzeba zadbać o dobre wymiary każdego jego elementu, przede wszystkim elementów wyposażenia. Wykonane pomiary powinny być tak dokładne, jak to możliwe. Styl, w którym zaaranżujemy wnętrze, powinien pasować do stylu, w którym urządzona jest reszta wnętrza; cała przestrzeń domu będzie wtedy bardziej spójna. Zastanówmy się też, jakie mamy oczekiwania względem wnętrza – pomoże to m.in. w wyborze między dwoma elementami wyposażenia, którego przy aranżacji łazienki się nie pozbędziemy.

Co lepiej wybrać przy urządzaniu łazienki na poddaszu? – wannę czy prysznic? 

Przy etapie jakim jest planowanie wnętrza łazienki warto też zwrócić uwagę na wybór między wanną a prysznicem, który zawsze będzie nas nawiedzał przy aranżacji każdej łazienki. W łazience na poddaszu najlepiej sprawdzi się prysznic na wymiar, który wpasuje się w skosy. Zmieszczenie wanny może być trudne, nikt nie chciałby w końcu uderzać głową o skosy przy wchodzeniu do wanny, ale nie jest niemożliwe. Warto np. skorzystać z wanny narożnej, do której można swobodnie wejść, a dzięki której przestrzeń pod skosami jest zagospodarowania.

Jak funkcjonalnie urządzić łazienkę na poddaszu? Praktyczny wystrój łazienki 

W łazience najczęściej stawia się na praktyczność, jest to wnętrze domu i mieszkania które skupia się na praktycznych elementach wystroju, m.in. funkcjonalnych elementach wyposażenia. Dobre rozplanowanie elementów wyposażenia łazienki na poddaszu jest ważne. Zwykle meble gotowe mogą się nie wpasować w naszą łazienkę przez skosy, warto więc zadbać o meble na wymiar, które idealnie wpasują się w przestrzeń naszej łazienki. Same meble też powinny być praktyczne, zwłaszcza w łazienkach o mniejszym metrażu. By praktycznie urządzić łazienkę na poddaszu warto też zagospodarować dobrze ścianę kolankową. Będzie to idealne miejsce na mebel do przechowywania, np. szafkę na ręczniki. Czasem nawet, gdy ścianka kolankowa jest nieco wyższa, można tam zamontować sedes wiszący czy bidet. Jeżeli chcemy jeszcze bardziej zwiększyć praktyczność i funkcjonalność łazienki, warto sprawić w niej wrażenie przestronności.

Łazienka na poddaszu, wanna wolnostojąca, duże owalne lustro

Sposoby na dodanie wrażenia przestronności łazience na poddaszu 

Gdy bierzemy się za aranżacje i wystrój łazienki warto zadbać o to, by wydała się przestronniejsza niż w rzeczywistości. Chociaż ważne jest to gdy tworzymy jakiekolwiek projekty wnętrza domu, a zwłaszcza projekty mieszkań, prawdopodobnie najistotniejsze jest to w małych łazienkach, w których optyczne powiększenie wnętrza to podstawa. Ze wszystkich sposobów na powiększenie optycznie wnętrza można przy aranżacji łazienki na poddaszu łatwo skorzystać. Jak więc optycznie powiększyć i sprawić wrażenie przestronności w łazience na poddaszu?

Przede wszystkim warto zadbać o odpowiednią kolorystykę całego wnętrza. W tym przypadku najlepiej jest wybrać jasne i naturalne kolory, takie jak biel, beż i szarość, które odbijają światło, co optycznie powiększy całe pomieszczenie. Sama aranżacja wnętrza w jasnych barwach jest łatwiejsza i częściej widywana, dodatkowo wygląda świetnie, zwłaszcza w stylu nowoczesnym czy skandynawskim.

Skoro już mowa o świetle, warto też zadbać o odpowiednie oświetlenie naszej łazienki na poddaszu. Można użyć światła sztucznego, ale warto wspomnieć o oświetleniu naturalnym. Okno sufitowe może dobrze oświetlić całe wnętrze – przez to, że jest umiejscowione na suficie, światło dociera przez nie do pomieszczenia praktycznie cały dzień. Warto też wspomnieć, że pod oknem sufitowym można umieścić wannę, dzięki czemu przy wstawaniu w wannie nie będziemy obijać sobie głowy o skosy.

Kolejnym dobrym sposobem na zwiększenie przestronności wnętrza łazienki na poddaszu jest zawieszenie lustra. Samo lustro, oprócz tego, że można się w nim przejrzeć, może optycznie powiększyć całe wnętrze, bo odbije się od niego światło.

Projekt łazienki 7m2 na poddaszu – sposób na urządzenie funkcjonalnej łazienki 

Poniżej przedstawiony projekt łazienki na poddaszu to funkcjonalne i praktyczne, ale też komfortowe wnętrze. Widać w nim wiele cech łazienki na poddaszu. Jeżeli chcesz zaaranżować własną łazienkę na poddaszu, polecamy wykonany przez nas projekt łazienki na poddaszu jako inspiracje na urządzenie łazienki.

Mimo to, że łazienka nie jest aż tak mała, widać tutaj funkcjonalne i praktyczne ułożenie elementów wyposażenia. Od razu rzuca się w oczy wolnostojąca wanna. Postawiona jest nieco dalej od ściany, by nie obijać sobie głowy przy wchodzeniu do niej. Na ścianie po prawej widać szafkę ze zlewem, a nad nią lustro w ciekawym kształcie idącym wzdłuż skosu. Na ścianie naprzeciwko, bliżej drzwi, widać zabudowany sedes. Całe pomieszczenie nie jest ani zbyt jaskrawe i jasne, ani za ciemne. Dominuje tu szara kolorystyka na płytkach ścian z elementami bieli i drewna. Rzuca się w oczy to, że w części z wanną w podłodze użyto drewnianych paneli, a w reszcie pomieszczenia szarych paneli, podobnych do tych na ścianach. Dzięki temu, że użyto też paneli, ściany i podłoga nie zlewają się ze sobą aż tak mocno. Pokój jest bardzo dobrze oświetlony m.in. wielkim, wysokim oknem aż od podłogi. Rzuca się też w oczy dodatkowe oświetlenie lustra.

Potrzebujesz pomocy fachowca ? Warto skorzystać z oferty projektowanie wnętrz online; dobry projekt łazienki pomoże ci ją dopracować i udoskonalić w najdrobniejszym szczególe.

Projekt wnętrza domu: Łazienka 7m2 na poddaszu

Podziel się