Projektowanie wnętrz

ZAMÓW PROJEKT JUŻ DZIŚ >>>

PROMOCJA TRWA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Od czego zacząć urządzanie wnętrz ?

Publikacja 2018-07-31 15:01:52
Kategorie Wnętrza mieszkania i domu

Projektowanie wnętrz sprawia ogromną radość ale i jest zadaniem wymagającym znajomości tematu. Dobrze zaprojektowane mieszkanie to wnętrze zaprojektowane zgodnie z potrzebami , oczekiwaniami, możliwościami jego mieszkańców. Tylko wtedy tak na prawdę we własnym mieszkaniu będziemy czuć się dobrze, przebywanie i powrót do niego będzie czysta przyjemnością

Projektowanie wnętrz z pomocą specjalistów

W dzisiejszych czasach rynek daje nam wiele możliwości by skorzystać z usług projektantów wnętrz. Usługę projektowanie mieszkania możemy zakupić stacjonarnie w biurze projektowym lub zamówić usługę online poprzez internet. Taka usługa jest tańsza a różni się jedynie sposobem komunikowania i tym że sami musimy przekazać wymiary wnętrza w formie odręcznego rysunku bądź rzutu budowlanego. Poprzez e-mail przekazujemy również nasze wytyczne to znaczy potrzeby, oczekiwania przeznaczony budżet jednym słowem nasze preferencje. Na podstawie tych informacji projektant przygotowuje dla nas projekt wnętrza. Oszczędzamy nie tylko pieniądze ale i swój czas , który pochłonęłoby poszukiwanie inspiracji, pomysłu, wyposażenia , dodatków a w gruncie rzeczy nie do końca możemy być z tego zadowoleni w efekcie końcowym. Zamawiając projekt oprócz wizualizacji otrzymujemy również wykaz użytych materiałów, listę zakupów i listę sklepów w których je zakupimy. Projektowanie wnętrz online jest zatem sposobem na piękne i funkcjonalne wnętrze w prosty i przyjemny sposób.

Od czego należy zacząć przy projektowaniu wnętrz ?

Przede wszystkim musimy jasno sprecyzować swoje preferencje. Ustalić oczekiwania jakie mamy co do wygładu wnętrza, potrzeby z nim związane oraz ustalić budżet na aranżacje każdego z pomieszczeń. Jasno sprecyzujmy na czym najbardziej nam zależy, co jest niezbędnym, z czego na rzecz tego jesteśmy w stanie zrezygnować. Zdecydujmy się na styl aranżacji. Czy chcemy by mieszkanie było urządzone nowocześnie, klasycznie a może w stylu skandynawskim czy glamour. W kolejnym kroku przyda nam się dobry projekt mieszkania. Dlaczego? ponieważ zależy nam na tym by urządzić je w sposób funkcjonalny z zachowaniem ergonomii w każdym z aranżowanych pomieszczeń. Przyjrzyjmy się wnętrzu, jego pomieszczeniom i na podstawie naszych potrzeb wybierzmy ich przeznaczenie. Pod rozwagę należy wziąć układ, ustawność oraz metraż i jego położenie. Przykładowo okazać się może , że układ naszego mieszkania pozwala nam na połączenie kuchni z salonem lub rezygnację z oddzielnej kuchni na rzecz aneksu kuchennego w dużym salonie a pomieszczenie kuchenne przeznaczyć możemy na dodatkowy potrzebny nam pokój. Czy też jeśli posiadamy do aranżacji dużą przestrzeń może warto podzielić ją będzie na strefy funkcjonalne. Jeśli wykonujemy projektowanie wybranego pomieszczenia w domu pomocnym również okaże się projekt pojedynczego wnętrza. Tak samo w sytuacji kiedy wykonujemy remont etapami. Projektowanie wnętrz przestaje być dziś fanaberią, usługą dedykowana dla ludzi bogatych. Chcemy urządzać nasze mieszkania z głową. Tak by było stylowe ale i użyteczne samo w sobie nawet jeśli jesteśmy właścicielami małego mieszkanka a budżet na jego urządzenie jest niewielki. Najważniejszą zasadą jaka powinniśmy się kierować podczas urządzania naszego mieszkania jest to by nie odwzorowywać aranżacji już wykonanych, na przykład z gazet czy programów telewizyjnych. Dlaczego? Możemy się inspirować ale musimy pamiętać każda z projektowanych przestrzeni ma swój własny charakter i dopasowana ma być do jej użytkowników ich stylu życia i potrzeb.

Pomieszczenie po pomieszczeniu

Projektowanie kuchni i salonu

Projektowanie kuchni zaczynamy od rozpoznania przestrzeni by maksymalnie ergonomicznie i funkcjonalnie ją urządzić. Od ustawności pomieszczenia zależeć będzie w jakim układzie zostaną ustawione nasze meble kuchenne. Każdy z możliwych do wyboru układów sprawdzi się w innym pomieszczeniu. Meble kuchenne zamówić możemy na wymiar u stolarza. Jest to dobre rozwiązanie w szczególności do małych kuchni ponieważ meble wykonywane na wymiar dobrze zagospodarują nam przestrzeń chociażby wykonując górne szafki pod sam sufit. W kuchni istotne jest rozplanowanie stref i wystarczającej ilości blatu roboczego tak by korzystało się nam z niej przyjemnie. Strefa dzienna, pokój dzienny inaczej salon to miejsce wspólnego spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi. To miejsce relaksu, zabawy i wypoczynku w którym spędzamy najwięcej czasu. Projektowanie salonu więc powinno być dla nas kluczowym. Salon nie zawsze jest po prostu salonem. Bardzo często w rzeczywistości mieszkań w bloku salon jest pomieszczeniem wielozadaniowym. To często również jadalnia, sypialnia a i miejsce pracy. Tym bardziej w takiej sytuacji aranżacja salonu musi być dobrze przemyślana tak by przebywanie w nim nie było męczące. Na salon może być otwarta kuchnia lu tez w salonie może być zaaranżowany aneks kuchenny wszystko zależy od możliwości jakie daje nam pomieszczenie jego układ metraż i położenie. Projektowanie salonu z kuchnią wymusza na nas zachowanie spójności obu tych pomieszczeń. Można zachować również ich unikalność poprzez rozdzielenie tych stref za pomocą zastosowania dwóch różnych podłóg, aranżacji sufitu czy podział stołem, barkiem z hokerami czy wyspą kuchenną. Jest to rozwiązanie dobre dla osób , które nie lubią zamkniętych przestrzeni, nie zraża ich widok kuchennego rozgardiaszu oraz wydobywające się z niej dźwięki i zapachy. Projektowanie salonu z aneksem kuchennym ma sens w przypadku małych mieszkań czy sytuacji w której niewątpliwie kuchnia nie jest sercem naszego domu a bardziej niż na niej zależy nam na dodatkowym pokoju. Ma swoje plusy jak i wady.

Wnętrze salonu z miętowymi zasłonami

Wnętrze kuchni z białymi i drewnianymi forntami

Projektowanie łazienki i sypialni

Projektowanie przedpokoju jest niczym tworzenie wizytówki naszego domu. Przedpokój wita nas i naszych gości i informuje o stylu i designie wnętrza. Jego aranżacji powinniśmy więc poświęcić wystarczająco dużo uwagi. Przedpokój powinien oprócz tego że pięknie wygląda być funkcjonalny i użyteczny. Istotnym będzie dobór kolorystyki, oświetlenia. Nie zagracajmy, niech znajdzie się w nim to co najbardziej potrzebne. Projektowanie łazienki to nie tylko dobór płytek, dodatków ale przede wszystkim funkcjonalne jej rozplanowanie. Co nam po pięknym wystroju łazienki jeśli będzie nie ustawna i niekomfortowa w użytkowaniu. Łazienka powinna być dopasowana do naszego stylu życia. Jeśli mamy czas i lubimy długie kąpiele oczywistym jest , ze nawet jeśli mamy niewielką łazienkę znaleźć musi się w niej wanna kosztem nawet czegoś innego. I odwrotnie jeśli nasz styl życia powoduje , ze częściej bierzemy szybkie prysznice szczególnie w przypadku małej łazienki warto zrezygnować z umieszczania w niej wanny i zyskać dodatkowa wolną przestrzeń.

Wnętrze nowoczesnej łazienki z lampami przy lustrze

Projektowanie sypialni i pokoju dla dzieci

Podczas projektowania mieszkania bardzo ważne jest projektowanie pokoju dziecka. Kluczowym jest tu by pokój dziecka był tak zaprojektowany aby był bezpieczny dla jego mieszkańca oraz dostosowany do jego wieku. Inaczej wykonamy aranżacje pokoju niemowlęciu inaczej przedszkolakowi a jeszcze inaczej wykonamy projekt pokoju dla nastolatka. Definiują to inne potrzeby, oczekiwania nas rodziców jak i samych pociech. Każdy wiek rządzi się swoimi prawami. Małe dzieci większość czasu spędzają na zabawie swobodnej i powinny mieć ku temu możliwość we własnym pokoju a co za tym idzie potrzebne jest dobre funkcjonalne rozplanowanie przestrzeni w pokoju dziecka. Nastoletnie dzieci potrzebują miejsca do nauki, gry na komputerze, konsoli oraz miejsce do spotkań ze znajomymi. Sen i wypoczynek jest istotny w naszym życiu dlatego projektowanie sypialni powinno być dobrze zaplanowane i przemyślane . W sypialni ważne okażą się zarówno kolorystyka wnętrza, oświetlenie jak również jego układ funkcjonalny.

popkój dla dziecka z szafą pomalowaną farbą kredową i pięknymi plakatami w kolorze miętowym na ścianie

Wnętrze domu, sypialni z zabudową nad łóżkiem

Układ funkcjonalny, zachowany styl i wnętrze dopasowane do nas

To odpowiedz na udaną metamorfozę starego lub urządzenie nowego mieszkania. W każdym z projektowanym pomieszczeń istotny jest układ funkcjonalny czyli dobre rozplanowanie ustawienia w danym wnętrzu. Ważną rolę odgrywa również gra światłem, kolorystyka i odpowiednie dodatki. Generalnie każdy z nas ma jakiś gust i oczekiwania co do tego jak chciałby by wyglądało jego mieszkanie. Każdemu z nas coś się podoba, problem pojawia się jak sprawić by to wszystko ze sobą współgrało i w efekcie końcowym uzyskać pożądany efekt pięknego i funkcjonalnego wnętrza. Projektowanie wnętrz sprawi nam dużą przyjemność jeśli będziemy kierować się przytoczonymi wskazówkami.

Aby uniknąć błędu trzymajmy się projektując nasze mieszkanie jednego obranego na początku stylu. Oczywiście można wprowadzać modyfikacje i bawić się w łączenie stylów ale trzeb mieć o tym pojęcie by uniknąć wrażenia kiczu.

Zawsze należy zadać sobie pytanie czy w takim ustawieniu, w tej kolorystyce czy przykładowo z takimi meblami będzie żyło mi się komfortowo. Czy właśnie tego potrzebuje i właśnie to będzie funkcjonalnym rozwiązaniem w moim salonie, mojej łazience czy mojej kuchni. Kluczem udanej aranżacji mieszkania jest jej funkcjonalność i wygoda w użytkowaniu.

Podziel się

Dodaj komentarz

 (with http://)