Projekty wnętrz

ZAMÓW PROJEKT >>

POZOSTAŁO DO KOŃCA PROMOCJI

Dni Godziny Minuty Sekundy

Projekty wnętrz domu: Sypialnia 12m2 na poddaszu ze skosem

Publikacja 2022-06-29 11:21:22
Kategorie Wnętrza sypialni

Sypialnia to wnętrze, w którym najczęściej komfort stawiamy na pierwszym miejscu. Sporym wyzwaniem może być więc zaaranżowanie jej na poddaszu – wnętrza urządzane pod skosami zwykle zmuszają nas do skupienia się na praktyczności i funkcjonalności. Co więc możemy zrobić, by połączyć przytulność i komfort z funkcjonalnością i praktycznością? Dziś podpowiemy Ci między innymi:

- jak dobrze zaplanować wystrój przytulnej sypialni na poddaszu;

- w jaki sposób urządzić ją tak, by była i praktyczna, i przytulna;

- oraz co możemy zrobić, by dodać jej przestronności.

Planowanie wnętrz domu – jak zaplanować wystrój przytulnej sypialni na poddaszu? 

Planowanie wnętrz domu jest istotne w każdym pomieszczeniu, ale w przypadku sypialni na poddaszu jest ono zwłaszcza istotne. Pomieszczenie to jest trudne do zaaranżowania przez to, że musimy zwrócić uwagę i na jego praktyczność, i komfort użytkowania. Dobre rozplanowanie każdego elementu tego wnętrza pomoże nam przy jego urządzaniu. Jak więc zaplanować wystrój sypialni na poddaszu?

Ważne jest, by zastanowić się, jakie są nasze oczekiwania względem pomieszczenia. Dla kogo jest ta sypialnia? Ile osób będzie z niej korzystało? Czy będzie pełniło jeszcze jakąś funkcję? Odpowiedzmy sobie na te pytania; łatwiej będzie dobrać m.in. elementy wyposażenia. Skoro już o nich mowa, meble sypialni na poddaszu powinny być funkcjonalne i praktyczne, ale ważne jest też samo ich funkcjonalne rozmieszczenie w pokoju. Styl aranżacji sypialni na poddaszu nie może się różnić od stylu wybranego, gdy rozpoczynaliśmy wystrój mieszkania, by za bardzo nie odstawał.

Sypialnia, wsytrój

Praktyczna aranżacja wnętrz domu – jak urządzić praktyczną i przytulną sypialnię na poddaszu? 

W zadbaniu o praktyczność i funkcjonalność wnętrza sporą rolę odgrywają meble. Meble w sypialni na poddaszu, zwłaszcza takiej o małym metrażu, powinny być niewielkie, najlepiej też, gdyby pełniły więcej niż jedną funkcję. Najlepszym przykładem praktycznego mebla może być rozkładane łóżko. W ciągu dnia może być złożone i pełnić funkcję sofy czy kanapy, rozkładane będzie tylko w nocy. Takie łóżko zajmie mniej miejsca.

Ważne jest też odpowiednie rozłożenie mebli w sypialni na poddaszu i tu znowu przyjrzymy się łóżku. Łóżko można ustawić pod skosami, dzięki czemu takie meble, jak szafa na ubrania, mogą być postawione w wyższych częściach pomieszczenia, gdzie łatwiej się zmieszczą. Uważajmy tylko na głowę przy wstawaniu! Oprócz łóżka inną opcją jest wstawienie pod skosami szafek, które nie zajmą wiele miejsca a będą idealne dla przestrzeni przy ścianie kolankowej.

Gdy bierzemy się za aranżacje wnętrz domu o nieco mniejszym metrażu, dobrym pomysłem będzie użycie jednego wnętrza do wielu funkcji. Sypialnia na poddaszu może mieć też funkcję biura i gabinetu, jeśli tylko dostawimy tam w wygodnym miejscu biurko i półki do przechowywania dokumentów.

Kolejne elementy wystroju sypialni na poddaszu pomogą nam w pewnej istotnej kwestii jeśli chodzi o urządzanie wnętrza – sprawienia w nim przestronności.

Urządzanie sypialni na poddaszu – jak dodać jej przestronności? 

Są dwa główne elementy, które mogą pomóc w optycznym powiększeniu sypialni na poddaszu – są to kolorystyka wnętrza i jego oświetlenie.

Barwy we wnętrzach na poddaszu powinny być jasne. Kolory, takie jak biały, szary, beżowy czy drewniany odbiją światło, optycznie powiększając całe wnętrze. Taka paleta barw jest także bardzo uniwersalna – z łatwością możemy dodać do niej inne kolory, nie rujnując przy tym wyglądu wnętrza. Przykładami idealnych barw do sypialni na poddaszu będą np. granat i żółć, które pasują do siebie idealnie, oraz uspokajające i wspomagające relaks barwy: błękit i butelkowa zieleń.

Oświetlenie w sypialni na poddaszu jest równie ważne. Wiele osób zapomina, że oświetlenie poddasza i jego wnętrz wcale nie musi być trudne. W końcu do dyspozycji w większości wnętrz na poddaszu mamy okno sufitowe – dzięki jemu ustawieniu na suficie światło dociera przez nie do wnętrza przez cały dzień. Ale co, gdy zajdzie słońce, i braknie promyków słońca, które mogą oświetlić nam naszą sypialnię? Wtedy możemy oświetlić wnętrze sami. Im więcej źródeł sztucznego oświetlenia, tym lepiej – światło we wnętrzu będzie odbijało się od jasnych barw, optycznie je powiększając i sprawiając wrażenie przestronności.

Jak widać, nie taki diabeł straszny, jak go malują; aranżacja i wystrój sypialni przytulnej i jednocześnie praktycznej jest możliwa, wręcz może stać się prosta i przyjemna! Używajmy przy aranżacji naszej kreatywności i wyobraźni, w razie potrzeby korzystajmy z przykładowych projektów sypialni i inspiracji w Internecie, a nasze marzenia o idealnej sypialni na poddaszu możemy z łatwością wcielić w życie.

Projekt sypialni 12m2 na poddaszu ze skosem 

Projektowanie wnętrz mieszkań i domów wymaga wiedzy i wyobraźni. Ponadto sporo czasu. W artykule przedstawiamy wykonany przez naszego projektanta projekt sypialni na poddaszu, z którego możesz zaczerpnąć inspirację przy aranżacji własnej sypialni na poddaszu. Przedstawiony tu projekt jest przytulny, a jednocześnie praktyczny i funkcjonalny. Jeżeli potrzebujesz tego w swojej sypialni, polecamy przeczytać jego opis by dowiedzieć się, jak samemu zaaranżować jednocześnie komfortową i praktyczną sypialnię na poddaszu.

Wystrój tej sypialni jest dość prosty, co sprzyja sprawieniu w niej przestronności – prostota minimalizuje przepych we wnętrzu. Rzuca się w oczy duże łóżko pod ścianą ze skosem, co jest jego najbardziej praktycznym w tym wnętrzu ustawieniem, a ściana za nim jest ryflowana. Naprzeciwko widzimy szafkę a obok toaletkę z bardzo dużym lustrem – takie lustro jest bardzo przydatne w sypialni na poddaszu, bo odbija światło i zwiększa jego przestronność. Obok łóżka na ściany widzimy półki, a po obu jego stronach półki. Kolorystyka we wnętrzu jest jasna, dominuje szarość, biel i drewno. Udało się też jednak wkomponować we wnętrze ciemniejsze akcenty, m.in. szary koc na łóżku, a dzięki temu, że naturalne barwy są bardzo uniwersalne, udało się też dodać błękitne i różowe dodatki. Pokój jest także dobrze oświetlony. Najbardziej rzuca się w oczy listwa LED nad łóżkiem oraz dwie lampki stojące półkach po jego bokach. Lustro toaletki także jest oświetlone, z tyłu listwą LED a z przodu lampą wiszącą. Oprócz tego do pomieszczenia dociera sporo promieni słońca dzięki oknom obok toaletki. Wnętrze ma też kilka dodatków, które urozmaicają wnętrze – są to jednak dekoracje proste i minimalistyczne, by nie wprowadzić chaosu do pomieszczenia. Od razu rzucają się w oczy plakaty po jednej stronie łóżka, które wypełniają puste miejsce na ścianie, a także duży obraz stojący na szafce obok toaletki. Na koniec warto wspomnieć o dużym, szaro białym dywanie pod łóżkiem, który jest idealną dla sypialni dekoracją.

Projekty wnętrz domu: Sypialnia 12m2 na poddaszu ze skosem

Podziel się