Projektowanie wnętrz

ZAMÓW PROJEKT JUŻ DZIŚ >>>

PROMOCJA TRWA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Projekty wnętrz- salony i kuchnie. Urządzanie wnętrz

Publikacja 2020-10-23 13:17:49
Kategorie Wnętrza salonu z kuchnią

Salon i kuchnia to dwa najważniejsze wnętrza w naszych mieszkaniach i domach. Bez względu na to jakie mamy salony i kuchnie możemy urządzić je funkcjonalnie i ze smakiem. Urządzanie wnętrz niestety tylko z pozoru wydaje się być zadaniem łatwym a kiedy zderzamy się z nim wcale nie jest to już takie oczywiste. Jak urządzić salon? W jaki sposób urządzić funkcjonalną i piękną kuchnie?

Salony małe czy duże, kuchnie zamknięte czy kuchnie otwarte na salon każde z tych pomieszczeń wymaga dokładnej, przemyślanej i zaplanowanej aranżacji wnętrz. Szczególnie projektowanie takich wnętrz jak salon i kuchnią musi być przeanalizowane w najdrobniejszym szczególe i dokładnie zaplanowane. Nie ma miejsca tu na nie przemyślane i emocjonalne decyzje, bo one mogą zaważyć na efekcie końcowym.

W artykule podpowiadamy na co zwróci uwagę podczas urządzania salonu i kuchni. Zamieściliśmy również zdjęcia salonów i kuchni które mogą stanowić inspiracje.

Zobacz nasze pomysły na projekty wnętrz salonu i kuchni

Projekty salonu: komfortowa i piękna przestrzeń na co dzień 

Projektowanie salonu jest niezwykle przyjemne ale i nie łatwe. Salon jest miejscem kluczowym w naszych mieszkaniach i domach. To miejsce spotkań z rodziną i przyjaciółmi, wspólnego spędzania czasu z rodziną. W salonie odpoczywamy i relaksujemy się.

Choć większości z nas marzy się duży wygodny łatwy do zagospodarowania salon to niestety w większości przypadków rzeczywistość jest inna. W małych mieszkaniach salon pełni bardzo często również funkcje sypialni i jadalni. A my w tej niewielkiej przestrzeni musimy zmieścić tak wiele. Zachowując przy funkcjonalność i odpowiedni wystrój.

Salon urządzony nowocześnie bez względu na to czy jest to duży salon w domu jednorodzinnym czy mały salon w bloku musi być tak urządzony by odpowiadał na potrzeby domowników. Musi być zagospodarowany ergonomicznie, stwarzać komfort i przyjemność spędzania w nim czasu każdego dnia.

Na to w jaki sposób urządzić salon pomysłów jest całe mnóstwo. Zanim podejmujemy decyzje o tym jak będzie wyglądała aranżacja salonu zapoznajemy się z przeróżnymi możliwościami, przeglądamy najróżniejsze projekty salonu w internecie, prasie. Odwiedzamy sklepy z wyposażeniem wnętrz by poznać jakie są nasze możliwości, znaleźć to co nam się podoba. Na końcu jednak pozostaje jeden problem jak te wszystkie pomysły, nasze oczekiwania i potrzeby złożyć w jedną sensowną całość. Dlatego zanim podejmiemy decyzje o zakupie czegokolwiek postępujmy według określonej kolejności:

 • dokładnie wymierzamy pomieszczenie biorąc pod uwagę wnęki, okna i otwory drzwiowe
 • określamy potrzeby związane z tym co ma znajdować się w salonie
 • planujemy układ funkcjonalny
 • podejmujemy decyzje o tym w jakim stylu chcemy urządzić salon
 • wybieramy kolory, meble, elementy dekoracyjne i dodatki

Projekt salonu, komfortowa przestrzeń

Projekty kuchni: funkcjonalne i estetycznie urządzone wnętrza 

Projekty kuchni bez względu na jej metraż i układ wymagają przemyślanych rozwiązań. Kuchnia powinna być wnętrzem urządzonym funkcjonalnie. Od tego zależy nasz codzienny komfort w poruszaniu się w niej. Ile ludzi tyle potrzeb i oczekiwań oraz pomysłów na aranżacje kuchni.

Kuchnia to wnętrze , które urządzamy na dłużej podobnie jak wnętrze łazienki. Warto jest więc dobrze przygotować się do jej urządzenia. Przemyśleć dokładnie nasze potrzeby, oczekiwania i zaplanować wszystko w najdrobniejszym szczególe. W kuchni kluczowe jest odpowiednie zaplanowanie ilości blatu roboczego, miejsca do przechowywania jak i samego zorganizowania komfortowego poruszania się po kuchni w trakcie prac. Mowa jest tu o zasadzie trójkąta roboczego.

Zanim zajmiemy się wystrojem kuchni najpierw zaplanujmy jej układ funkcjonalny, w jaki sposób będą ustawione meble kuchenne. Planowanie układu mebli kuchennych musimy oprzeć nie tylko na samym pomieszczeniu jego metrażu ale i naszych potrzebach. Mamy do wyboru kilka możliwości. Ale zanim rozpoczniemy ich rozpatrywanie musimy wiedzieć co dokładnie ma znaleźć się w naszej kuchni np. jakie sprzęty, czy potrzebne jest w niej miejsce na spożywanie posiłków. Meble kuchenne mogą być zaplanowane w :

 • układzie jednorzędowym
 • układzie dwurzędowym
 • w kształcie litery L
 • w kształcie litery U
 • w kształcie litery G

Dopiero kiedy wiemy już jak będzie zagospodarowane wnętrze kuchni możemy przejść do jej aranżacji po względem kolorystyki, dekoracji czy dodatków.

Projekt kuchni, funkcjonalne i piękne wnętrze

Kuchnia otwarta czy zamknięta 

To czy zdecydujemy się na kuchnie otwartą czy zamkniętą powinno być pokierowane tym jaki styl życia prowadzimy, co dla nas jest bardziej funkcjonalne. Powinniśmy wziąć pod uwagę wszystkie zalety i wady takiego rozwiązania. Oczywiście wszystko zależy od tego jakie mamy mieszkanie, jaki jest jego układ i metraż

Zamknięta kuchnia: zalety i wady 

Zalety :

 • przygotowywanie oraz serwowanie posiłków odbywa się w jednym miejscu
 • w zamkniętej kuchni w trakcie przygotowywania posiłków izolujemy pozostałych domowników od unoszących się zapachów i hałasów dobiegających z kuchni
 • wnętrze zamkniętej kuchni nie naraża nas na eksponowanie co ważne w sytuacji jeśli w danej chwili panuje nieporządek w postaci np. nieumytych naczyń

Wady:

 • w sytuacji gdy dysponujemy małą nieustawna kuchnią ograniczamy komfort pracy w niej
 • odizolowanie osoby wykonującej prace w kuchni od pozostałych domowników czy gości

Kuchnia otwarta: zalety i wady 

Zalety:

 • najlepsze rozwiązanie do małych mieszkań
 • integracja domowników –wspólne spędzanie czasu
 • większe możliwości aranżacyjne

Wady

 • rozchodzenie się dźwięków i zapachów
 • widoczny nieład

Projekt kuchni, kuchnia otwarta czy zamknieta ?

Projekty salonu połączonego z kuchnią: harmonijne i spójne wnętrza 

Projekty wnętrz salonu połączonego z kuchnią cieszą się dziś pomimo wad takiego rozwiązania ogromna popularnością. Cenimy sobie dziś otwarte, przestronne wnętrza i możliwość wspólnego spędzania czasu podczas wykonywania różnych czynności. Połączenie salonu i kuchni jest dziś również praktykowane w nowopowstałym budownictwie w niewielkich mieszkaniach gdzie projektuje się salony z aneksem kuchennym zyskując dodatkowe pomieszczenie. Aranżacja salonu z kuchnią musi być spójna stylistycznie pomieszczenia musza do siebie nawiązywać, uzupełniać się.

Podczas ich aranżacji możemy wpłynąć na optyczny obraz salonu z kuchnią poprzez pewne zabiegi. Możemy optycznie oddzielić kuchnie od salonu. W jaki sposób?

 • decydując się na dwa rodzaje podłogi
 • decydując się na wykonanie dwóch rodzajów sufity
 • poprzez oddzielenie części salonu od kuchni poprzez umieszczenie wyspy, barku lub stołu pomiędzy strefami.

Pomysłów na urządzenie salonu z kuchnia jest wiele. Tak samo sposób ich aranżacji. Jeśli potrzebujesz pomocy w zaprojektowaniu wnętrz mieszkania zapoznaj się z nasza ofertą na projektowanie wnętrz online i pozwól nam spełnić swoje marzenia o pięknym, niebanalnym wystroju i funkcjonalnym ich zagospodarowaniu

Projekty salonu połączonego z kuchnią: harmonijne i spójne wnętrza

Projekty wnętrz- salony i kuchnie. Urządzanie wnętrz

Podziel się

Dodaj komentarz

 (with http://)