Projekty wnętrz


PROMOCJA TRWA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Salon z kuchnią, pomysł na aranżacje wnętrza salonu połączonego z kuchnią

Publikacja 2021-03-02 13:11:20
Kategorie Salony z kuchnią

Aranżacje salonu z kuchnią należy dobrze przemyśleć i zaplanować zarówno pod względem wystroju jak i funkcjonalnego zagospodarowania wnętrza. Salon z kuchnią stanowi centrum życiowe rodziny jak również jest miejscem w którym organizujemy święta, uroczystości rodzinne, przyjmujemy naszych gości.

Bez względu na to czy mamy mały salon połączony z aneksem kuchennym czy duży salon z kuchnią możemy urządzić je funkcjonalnie i w dobrym stylu. Pomysłów na to jak urządzić salon z kuchnią funkcjonalnie jest wiele. To samo dotyczy się sposobów aranżacji salonu z kuchnią. Zobacz nasz pomysł na aranżacje wnętrza salonu z kuchnią. A jeśli potrzebujesz pomocy w zaprojektowaniu wnętrz mieszkania? zapoznaj się z naszą ofertą na projektowanie wnętrz online.

Pomysł na aranżacje wnętrza salonu z kuchnią 

Projektowanie salonu połączonego z kuchnią wymaga przemyślanych rozwiązań odnośnie układu funkcjonalnego jak również dobranego, dopasowanego do wnętrza salonu z kuchnią jak i naszego gustu wystroju. Urządzanie salonu i kuchni to zajecie niezwykle przyjemne ale i nie łatwe. Salon z kuchnią to przestrzeń, która powinna być komfortowo i pięknie zaprojektowaną przestrzenią w naszych mieszkaniach czy domach.

Kuchnia otwarta na salon , aranżacja wnętrza 

Pomysł na aranżacje wnętrza salonu z kuchnią

Aranżacje kuchni bez względu na to czy jest to kuchnia otwarta czy zamknięta, bez względu na metraż i układ wymagają przemyślanych i zaplanowanych rozwiązań. Od tego jak zaplanujemy układ funkcjonalny kuchni zależy nasz codzienny komfort pracy w niej. Jak wiadomo kuchnie podobnie jak łazienkę urządzamy na lata dlatego projektowanie wnętrza kuchni musi być dokładnie przeanalizowane. Musimy zastanowić się ile blatu roboczego będziemy potrzebować, jak wiele miejsca potrzebować będziemy do przechowywania, jakie sprzęty. Zanim zaczniemy się zastanawiać nad kolorem frontów czy płytek skupmy się na układzie funkcjonalnym mebli kuchennych dopasowanych do naszych potrzeb.

Aranżacja wnętrza kuchni zaprezentowana na zdjęciach to zabudowa mebli kuchennych na wymiar w kształcie litery L. Górne szafki zaprojektowane zostały pod sam sufit w celu zwiększenia miejsca do przechowywania. Meble kuchenne są w kolorze białym i drewnie. Pomiędzy szafkami zaplanowane zostały płytki heksagonalne w kolorze szarym

Kuchnia otwarta na salon , aranżacja wnętrza

Aranżacja salonu połączonego z kuchnią 

Dziś pomimo wad takiego rozwiązania co raz częściej i chętniej decydujemy się na salon połączony z kuchnią. Stawiamy na otwarte i przestronne wnętrza. Aranżacje salonu połączonego z kuchnią zakładają spójne, nawiązujące do siebie elementy wystroju wnętrza. Podobnie jednak jak w przypadku kiedy projektujemy kuchnie pierwsze od czego powinniśmy zacząć to zaplanowanie funkcjonalnego układu w salonie.

Salon przedstawiony na zdjęciach został zaprojektowany w kolorystyce bieli, szarości, drewna i dodatku butelkowej zieleni. W salonie znajduje się sofa, fotel, szafka RTV, stół z krzesłami i dodatkowym oświetleniem nad nim. Aranżacja salonu i kuchni jest spójna stylistycznie, optycznie sprawiają wrażenie jednej przestrzeni poprzez zastosowanie jednolitej podłogi, jednak poprzez zastosowane delikatne drewniane lamele oddzielające kuchnie od salonu następuje pewne optycznie wydzielenie tej strefy. Wnętrze salonu z kuchnią jest przytulne, ciepłe i nowoczesne

Salon z kuchnią, pomysł na aranżacje wnętrza salonu połączonego z kuchnią

ZOBACZ INNY POMYSŁ NA SALON Z KUCHNIĄ: Salon z aneksem kuchennym. Wyjątkowy pomysł na aranżacje wnętrza

 

Podziel się