Projekty wnętrz

ZAMÓW PROJEKT JUŻ DZIŚ >>>

PROMOCJA WAŻNA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Salon z kuchnią , salon z aneksem kuchennym - o zaletach i wadach

Publikacja 2018-11-20 16:26:28
Kategorie Salony z kuchnią

Salon  z kuchnią jest połączeniem coraz to chętniej wybieranym przez osoby urządzające swoje wnętrza. W związku ze zmianą naszego stylu życia cenimy sobie w naszych domach wrażenie przestronności i przestrzeni otwartej. Oczywiście możliwość takiego rozwiązania uwarunkowana jest rozstawem pomieszczeń w naszych mieszkaniach, metrażem. Innym często spotykanym rozwiązaniem jest salon z aneksem kuchennym. Najczęściej stosowany jest w małych mieszkaniach lub gdy mając spory salon brakuje nam dodatkowego pokoju i decydujemy się przenieść kuchnię do salonu a miejsce kuchni przearanżować na pokój dziecięcy, sypialnie lub biuro. Kuchnia w dzisiejszych czasach jest pomieszczeniem stanowiącym część wystroju wnętrza domu czy mieszkania. Chcemy by razem z salonem tworzyła klimat i spójną całość. Oczywiście nadal nie brakuje osób , które nie wyobrażają sobie kuchni innej jak kuchnia zamknięta z wyboru lub z braku możliwości jej przeniesienia bądź połączenia z salonem.

Decydując się na połączenie salonu z kuchnią lub aranżacje salonu z aneksem kuchennym musimy wziąć pod uwagę rozstaw pomieszczenia, jego metraż. Istotne są również nasze potrzeby i sposób stylu zżyci jaki prowadzimy.

Salon z kuchnią – zalety i wady

Aranżacja salonu z kuchnią posiada niewątpliwie zarówno zalety jak i wady. Ma zwolenników i zdecydowanych przeciwników. Tak samo jak aranżacje salonu z aneksem kuchennym.

Jakie zatem są zalety kuchni otwartej na salon ? Przede wszystkim połączenie kuchni i salonu sprawia, że mieszkanie będzie wydawało się przestronniejsze.Daje nam wiele możliwości aranżacyjnych, projekty kuchni z salonem są ciekawe i zakładają wiele możliwości urozmaicenia wnętrza. Nadaje wnętrzu elastyczności i daje możliwość stworzenia spójnej harmonijnej całości. Do najważniejszych zalet połączenia salonu z kuchnia należy integracja. Takie rozwiązanie pozytywnie wpływa na ilość czasu spędzanego razem. Pani domu szykująca posiłki w kuchni czy przygotowująca poczęstunek dla zaproszonych gości nie jest odcięta. Może uczestniczyć w rozmowie , nie traci kontaktu z domownikami przy tym wykonując swoje zajęcia. Przy tym rozwiązaniu bardzo często mamy możliwość stworzenia jadalni, poprzez stół łączący cześć salonu i kuchni, zagospodarowania miejsca na wyspę kuchenna lub barekA wady ? No cóż, to przede wszystkim rozchodzenie się kuchennych dźwięków i zapachów. Hałas i zapach to najważniejsze wymieniane przez przeciwników tego rozwiązania wady. Oczywiście wadą również jest konieczność utrzymania porządku. Kuchenny rozgardiasz będzie widoczny dla gości.

Salon z kuchnią, projekt i aranżacja salonu z kuchnią w stylu nowoczesny

Projektowanie wnętrz pod indywidualne zamówienie

W artykule zamieszczono kilka zdjęć wykonanych przez naszych projektantów, projektów salonu z kuchnią oraz aranżacji salonu z aneksem kuchennym. Zapraszamy do zapóźnia się z nasza ofertą i do współpracy. Projektujemy pojedyncze wnętrza jak również całe mieszkania czy domy. Zajmujemy się projektowaniem wnętrz online dzięki czemu praktycznie nie wychodząc z domu możesz w prosty i przyjemny sposób odmienić swoje mieszkanie zamawiając u nas projekt wnętrza.