Projekty wnętrz

ZAMÓW PROJEKT >>

POZOSTAŁO DO KOŃCA PROMOCJI

Dni Godziny Minuty Sekundy

Ściany w salonie: ciekawe pomysły na aranżację ściany w salonie

Publikacja 2022-07-13 14:37:39
Kategorie Wnętrza Salonu

Aranżacja wnętrza salonu jest pracochłonna i czasochłonna. Nie jest to tylko wybór mebli do salonu ale na wystrój wnętrza salonu składają się też ściany w salonie, dobór dekoracji dodatków i oczywiście oświetlenia. Istotny element każdego salonu stanowi ściana RTV. Zastanawiasz się na pewno podczas urządzania salonu co zrobić ze ścianami  i zadajesz sobie pytanie jak zrobić fajną ścianę w salonie by salon prezentował się efektownie.

Kreatywne sposoby i pomysły na ścianę w salonie

Kreatywne sposoby i pomysły na ścianę w salonie

Pomysłów, sposobów i możliwości na urządzenie ścian w salonie jest mnóstwo. Wszystko będzie zależało od tego z jakim wnętrzem mamy do czynienia, jaki jest układ ścian w salonie, w jakim stylu chcemy urządzić salon. Sprawdź koniecznie co dziś jest modne na ściany w salonie. Wystrój ścian ma ogromny wpływ na całokształt. czy to w salonie w bloku czy w pokoju dziennym w mieszkaniu. Poznaj trendy w aranżacji ścian w salonie w 2022 roku

Zobacz :

 • co położyć na ściany w salonie?
 • jaki wybrać kolor na ściany?
 • jak zagospodarować ściany w salonie?
 • w jaki sposób wyróżnić jedną ścianę w salonie?
 • jakie dodatki i dekoracje na ściany w salonie?
 • co na ścianę przy stole w salonie?

Co na ścianę w salonie 2022? pomysły na modne ściany w salonie

Aranżacje salonu warto rozpocząć od wyboru stylu w jakim chcemy urządzić nasz salon.

W każdej ciekawej aranżacji salonu trzeba zadbać o odpowiednią dekoracje. Ściany liczą się w każdej aranżacji wnętrza i jest wiele sposobów na ich zagospodarowanie. Elementem dekoracyjnym ścian mogą być przeróżne materiały ale powinny być one dopasowane do ogólnego stylu wystroju salonu. Sprawdź pomysły, jak ma wyglądać aranżacja ściany.

Co jest modne na ścianę w salonie?

rożne dekoracje ścian. Jednym z pomysłów na ściany w salonie, który jest coraz popularniejszy, jest użycie cegły lub kamienia. Ceglana ściana idealnie wpasuje się w styl industrialny, ale często ozdabia też styl loftowy i rustykalny. Inną opcją na wykończenie ścianybetonowe ściany. Beton idealnie wpasuje się również w styl industrialny, nie jest strasznie drogi i do tego łatwy w montażu. Betonowe ściany sprawdzą się też w nowoczesnej aranżacji salonu. Nie trzeba nawet korzystać z prawdziwego betonu - tynk mineralny da nam idealny efekt betonowej ściany. W salonach nowoczesnych możemy skorzystać z paneli ściennych. Panele ścienne są dość proste - dzięki nim nowoczesne salony zachowują swoją prostotę. No i oczywiście możemy skorzystać z najprostszego sposobu - farb. Możemy łączyć kolory ścian tworząc piękną aranżacje.

Beton na ścianie w salonie

Efekt betonu na ścianie

Cegła na ścianie w salonie

Cegła na ścianie

Tak jak już zostało wspomniane wystrój ściany powinien współgrać z wybranym stylem i pod niego też będziemy wybierać kolory. Najlepiej użyć dominujący jasny i neutralny kolor ścian. Jasnymi kolorami ścian optycznie powiększymy nasze wnętrze, a neutralny kolor ścian będzie uniwersalny i dzięki łatwo będzie dodać do niego inny kolor. Dlaczego warto pomalować ściany? Farby są najprostszym w użyciu sposobem na nowoczesne ściany. Właśnie ta opcja, użycie farb, jest najczęściej spotykana, bo najłatwiej jest po prostu pomalować ściany. Zaaranżowana ściana w ten sposób też będzie nadawała wnętrzu salonu charakteru.

Kolory ścian w salonie

Neutralny, jasny kolor ścian w salonie

Co położyć na ścianę w salonie?

Jest wiele różnych opcji na urozmaicenie naszych ścian. W końcu zostawienie pustych ścian sprawi, że wnętrze będzie monotonne i nudne. Zobacz nasze pomysły, co położyć na ścianę w salonie.

 • Pierwszą dobrą opcją będzie wspomniana już ceglana ściana. Ściany z cegieł są odporne na zabrudzenia i wytrzymałe, a przy tym nadal są ładne i modne. Cegła na ścianie nadaje wnętrzu naturalnego klimatu.

Beton i cegła na ścianie w salonie

Cegła i beton na ścianie

 • Podobnie jest w przypadku betonu na ścianie i kamienia. Ściana betonowa lub kamienna również będzie ładna i przy tym wytrzymała i łatwo zmywalna.
 • Alternatywą dla betonu jest tynk dekoracyjny. Ściany z tynku imitują beton, więc mogą być dla niego dobrym zamiennikiem.

Tynk dekoracyjny na ścianie w salonie

Tynk dekoracyjny na ścianie

 • Często spotykane w salonach są tapeta i fototapeta. Tapety to idealny dodatek na ściany, dostępna w różnych motywach i wzorach. Łatwo będzie znaleźć idealną dla siebie tapetę, która wpasuje się w nasz salon i odzwierciedli nasz charakter. Tapety wpasują się też w prawie każdy styl aranżacji wnętrza, są więc bardzo uniwersalne.

Fototapeta na ścianie w salonie

Fototapeta na ścianie w salonie

 • Często spotykanym rozwiązaniem na ściany w salonie jest płyta drewnopodobna, która, podobnie jak tynk z betonem, bardzo dobrze imituje prawdziwe drewno.

Płyta dekoracyjna na ścianie w salonie

Płyta dekoracyjna na ścianie

 • Innym elementem związanym z drewnem są lamele, które są ostatnio coraz bardziej popularne. Ściana telewizyjna to dla lameli idealne miejsce.

Lamele na ścianie w salonie

Lamele na ścianie

Lamele na ścianie telewizyjnej w salonie

Lamele na ścianie telewizyjnej

Dekoracje na ścianach muszą być przemyślane zarówno pod względem ilości jak i samego ich wyboru. Ściana dekoracyjna ma nie przytłoczyć wnętrza a wręcz odwrotnie szczególnie w pokoju dziennym powinna sprawiać wrażenie optycznego powiększenia wnętrza salonu.

Jak zagospodarować pustą ścianę w salonie?

Nawet po tym, jak wzbogaciliśmy tak nasze ściany, ściany mogą wydać się puste. Są jednak sposoby na ich zagospodarowanie. Oto nasze pomysł, jak zagospodarować ścianę w salonie. Zastanawiasz się jak wyróżnić jedną ścianę w salonie?

Sposobem na zmniejszenie monotonii ścian będzie wyróżnienie jednej z nich. Mozemy w ten sposób podkreślić charakter wystroju pomieszczenia ścianą na przykład ta za sofą.

 • Można to zrobić np. malując jedną ze ścian na inny kolor. Mozemy pomalować ściany specjalną farbą na przykład kredową, magnetyczną oczywiście te wybrane i nie koniecznie całe. Użyty na maksymalnie dwie ściany kolor jaśniejszy od tych użytych w reszcie ścian od razu je wyróżni, a przy tym przełamie monotonię wnętrza. Ścianami pomalowanymi na krzyczące kolory zawężamy sobie możliwości w doborze dodatków i mebli. Lepiej zdecydować w tym wypadku na pomalowanie jednej ze ścian to też będzie oryginalna dekoracja ściany.
 • Innym pomysłem jest użycie tapety. Tapeta od razu rzuci się w oczy, a nie dość że wyróżni jedną ze ścian to dodatkowo będzie idealną dekoracją.
 • Można też np. użyć farb na większości ścian, a cegieł na jednej, co też ją wyróżni.

Sztukateria na ścianie w salonie

Sztukateria na ścianie

Ale nie musimy wyróżniać całej ściany, bo możemy po prostu je udekorować. Dzięki dodatkom ściany będą pełniejsze a puste miejsca na nich wyeliminowane. Jak udekorować naszą ścianę w salonie?

 • Przykładem idealnej dekoracji są obrazy. Piękne dzieła sztuki od razu rzucą się w oczy, a przy tym wypełnią ścianę. Ale obraz to nie jedyna opcja jaką mamy - co na ścianę w salonie zamiast obrazu?

Obraz na ścianie w salonie

Obraz na ścianie

 • Alternatywą dla obrazów są plakaty, dostępne w wielu różnych motywach, barwach i wzorach podobnie jak tapety. Wpasują się w prawie każdy styl aranżacji wnętrza. Plakaty na ścianach mogą wpisywać się w wystrój salonu poprzez wybrany motyw i kolorystykę.
 • Można też na ścianie zawiesić półkę, a na niej postawić np. fotografie czy pamiątki lub osobiste trofea.
 • Wcześniej wspomniane lamele to też dobry sposób na wypełnienie pustej ściany, np. ściany telewizyjnej.

Co na ścianę przy stole w salonie?

Możliwości dekoracji ścian przy stole jest mnóstwo. Wszystko zależy ile ściana ma. Dekoracje na ścianach powinny komponować się z pozostałymi ścianami. Piękne aranżacje ścian to nie wszystko , muszą być stylistycznie dopasowane do całości. Zaaranżowane we wnętrzach ściany w pokoju dziennym w mieszkaniu muszą też być w taki sposób udekorowane by nie pomniejszały optycznie wnętrza pokoju dziennego.

Półki, efekt betonu na ścianie przy stole

Półki i efekt betonu na ścianie w salonie przy stole

Zegar na ścianie w salonie przy stole

Zegar na ścianie przy stole w salonie

Ciekawym sposobem na ściane przy stole mogą stanowić rośliny, duży zegar. Dekoracje mogą znajdować się na fragmencie ściany lub jej całości poprzez na przykład zastosowanie innej faktury ściany. Urozmaicić ścianę przy stole możemy poprzez tapetę, cegłę, lamele czy sztukaterie.

Sztukateria na ścianie przy stole

Sztukateria na ścianie przy stole

Aranżacja ściany telewizyjnej w salonie

Nowoczesna ściana telewizyjna w salonie to bardzo często ściana dekoracyjna. W internecie możemy napotkać wiele pięknych aranżacji salonu w których możemy zaczerpnąć pomysły jak mieć oryginalne ściany jednak musimy brać pod uwagę , ze nie wszystko co pięknie wygląda na obrazku będzie tak wyglądało u nas. Ściana telewizyjna tez powinna być dopasowana do stylu wnętrza salonu. Ścianę warto najpierw dokładnie wymierzyć i zastanowić się jakie są nasze potrzeby z nią związane np. czy mamy dużo sprzętu i tym samym czy potrzebna jest nam duża szafka RTV. W wielu salonach w domach spotykamy ściany telewizyjne z kominkiem będąca już samą w sobie dekoracją nowoczesnego wnętrza i na taką też jest wiele ciekawych sposobów. Większa powierzchnia ściany telewizyjnej w tym wypadku stanowi ściana z telewizorem i szafką RTV i co zrobić na takiej ciekawej ścianie? Możemy zastosować wspomniane już lamele, płytę drewnopodobną, fototapetę tak by pasowało do wnętrz nowoczesnych. W salonach nowoczesnych warto dobrze podkreślić aranżacje ściany telewizyjnej i sprawić , że będzie stanowiła kluczowy element wystroju. Musimy wybrać kolor ściany przeciwnej by ta telewizyjna wyróżniała się

Piękna aranżacja ściany telewizyjnej w salonie

Piękna i efektowna aranżacja ściany telewizyjnej w salonie

Podziel się