Projekty wnętrz

ZAMÓW PROJEKT >>

POZOSTAŁO DO KOŃCA PROMOCJI

Dni Godziny Minuty Sekundy

7 ciekawych pomysłów na urządzenie pokoju dla chłopców w różnym wieku. Sprawdź

Publikacja 2022-06-04 12:56:38
Kategorie Wnętrza pokoi młodzieżowych

Bycie rodzicem nastolatka to samo w sobie wyzwanie prawda? Nie mniejszym jest urządzenie pokoju dla chłopca w wieku nastoletnim. Aranżacja pokoju dla chłopca powinna być dopasowana do jego wieku, charakteru, potrzeb i gustu. Jak ciekawie urządzić pokój dla chłopca?

Dopiero co zaczął się czerwiec, a już niektórzy rodzice planują urządzenie pokoje dla swoich dzieci na nowy rok szkolny. Wrzesień to wyjątkowy czas, okres zmian i nowych doświadczeń w szkole. Ważne jest więc odpowiednie przygotowanie się na ten czas; warto więc pomyśleć o aranżacji pokoju dziecka na nowy rok szkolny. W końcu to w tym pokoju będzie uczył się na sprawdziany, odrabiał prace domowe ale i przyjmował kolegów ze szkoły.

Przedstawiamy w artykule 7 ciekawych sposobów na urządzenie pokoju dla chłopca, nastolatka. A mianowicie :

  • Pokój dla chłopca z motywem muzycznym
  • Pokój dla chłopca z motywem piłkarskim
  • Pokój dla chłopca w kolorach biały, szary, drewno z meblami na wymiar
  • Pokój dla chłopca z antresolą
  • Pokój dla chłopców, braci. Pokój chłopięcy dla rodzeństwa 
  • Pokój dla chłopca z siedziskiem
  • Pokój dla chłopca w kolorach biały, czarny

Poznaj 7 kreatywnych sposób na pokój dla chłopca. Aranżacje pokoju dla nastolatków 

Niezależnie od wieku, każdy chłopiec chodzący do szkoły ma podobne wymagania. Od rozpoczynania nauki w podstawówce czy do szkoły ponadpodstawowej, każdy chłopak potrzebuje pewnych rzeczy, które ułatwią mu naukę. Wnętrze pokoju w którym dziecko przebywa, uczy się, odpoczywa powinno być dopasowane do potrzeb i urządzone funkcjonalnie. Tylko jak to zrobić?

Aranżacje pokoi dla chłopca. Modne wnętrza i projekty 2022

Pomysł nr 1 –Tematyczny pokój dla chłopca z motywem muzycznym 

Wiadomo, że aranżacja pokoju dziecka powinna odbywać się z wzięciem pod uwagę zainteresowań dziecka. Dobrym pomysłem będzie więc zaaranżowanie pokoju w motywie określonego hobby chłopca; chłopiec poczuje się lepiej w pokoju z motywami rzeczy, które tak lubi.Poniżej widać pokój dla chłopca w motywie muzycznym. Chłopak jest zafascynowany muzyką i tworzeniem muzyki. Gra na gitarze. Od razu rzuca się w oczy dywan w motywie gitar; świetne rozwiązanie dla chłopca, który lubi muzykę i podkreśla jego pasję. Na ścianie widać wielki plakat przedstawiający Jimiego Hendrixa

Pokój dla chłopca, aranżacje tematyczne, pokój muzyczny

Aranżacja pokoju dla chłopca, muzyka, plakat na ścianie Jimiego Hendrixa, gitara akustyczna

Pomysł nr 2: Pokój piłkarski dla chłopca 

Od razu widać, że ten pokój to własność małego fana piłki nożnej. Nie da się tego nie zauważyć; od razu w oczy rzuca się wielka tapeta z motywem piłki. Oprócz tego widać stylowe łóżko w kształcie bramki, które zachwyci dziecko i wiszący worek treningowy. Widać, że chłopak lubi sport i wystrój pokoju chłopca podkreśla jego zainteresowania.

Pokój piłkarski dla chłopca

Pomysł nr 3 - Pokój dla chłopca kolorach drewno, biały, szary żółty z zabudową mebli na wymiar

Aranżacja pokoju dla chłopca jest wykonana głównie w jasnej, neutralnej kolorystyce, z barwami takimi jak beż i biel dominującymi w pokoju, z elementami drewna i żółci. Takie połączenie daje niezły efekt, wszystkie te kolory dobrze się ze sobą łączą i tworzą spójną, dobrze prezentującą się całość. W pokoju widać długi blat narożny pełniący funkcję biurka połączony z szafką RTV. Nieco nad i obok biurka widać regały a nad szafką RTV telewizor. Obok biurka stoi wygodna pufa. Na podłodze jest żółty dywan. Tuż obok szafki RTV widać wielką, rozciągającą się na całą ścianę szafę z białymi frontami. Pokój oświetlony jest główną lampą na suficie i lampką biurkową, oprócz tego przy biurku jest też okno, które wpuszcza do pomieszczenia wiele naturalnego światła, co optycznie powiększa wnętrze. Pokój jest udekorowany jak większość pokoi młodzieżowych; minimalistycznie i prosto. Pufa i dywan pełnią funkcję głównych dekoracji, które w zupełności wystarczą dla tego pokoju dzięki zaprojektowanym meblom.

Pokój dla chłopca w kolorze, żółty, szary, biały i drewno

Zabudowa mebli w pokoju chłopca, szafa , półki otwarte, biurko, komoda

Pomysł nr 4 - Aranżacja pokoju dla chłopca z antresolą

Poniżej przedstawiony pokój dla chłopca to pokój z antresola, która była marzeniem dziecka. Przy okazji jest to praktyczny sposób na wykorzystanie i zagospodarowanie miejsca. Antresola w pokoju chłopca wygląda niesamowicie, zaprojektowana została na wymiar w kolorze jasnego drewna i z butelkowo zielonymi akcentami w postaci paneli tapicerowanych. Antresola pełni funkcję łóżka, kanapy, jest też pod nią miejsce na szafę a dodatkowo schody mają też funkcje przechowywania. W pokoju chłopca na ścianie zaprojektowano śliczną tapetę z motywem lasu.

Aranżacja pokoju dla chłopca z antresolą

Pomysł nr 5- Pokój dla chłopców, braci. Pokój chłopięcy dla rodzeństwa 

Pierwsza aranżacja to projekt pokoju dla rodzeństwa z zabudową na wymiar i łóżkiem piętrowym. Cały pokój ma neutralną i jasną kolorystykę, z kolorami takimi jak beż, biel, szarość i kolor drewniany dominującymi w pomieszczeniu. Od razu rzuca się w oczy strefa nauki; dwa biurka ustawiono tuż obok siebie, z otaczającymi je szafkami i regałami. Wygląda to niesamowicie, a dodatkowo nie zajmuje zbyt wiele miejsca. Po drugiej stronie pokoju widać łóżko piętrowe w kolorze drewna. Pokój oświetlony jest dużą lampą sufitową i mniejszymi podświetleniami szafek i biurka; oprócz tego w pokoju widać duże okno, które wpuszcza dużo naturalnego światła do pokoju.

Pokój dla chłopców, braci : propozycja nr 4. Pokój chłopięcy dla rodzeństwa

Druga aranżacja to projekt pokoju dla chłopców braci z meblami gotowymi

W pokoju dominuje kolor jasnoszary z elementami granatu. Rzucają się w oczy dwa identyczne biurka z odpowiadającymi im krzesłami; po nich widać, że to pokój rodzeństwa. Nad biurkami wisi telewizor, a obok nich widać regały w kolorze szaro granatowym. Ścianę po lewej stronie pokrywają plakaty z motywem kosmosu, a nad biurkami widać też tablice. Widać też wyraźnie granatowy dywan, który, jak to w przypadku dywanów bywa, podkreśla swoją barwą charakter wnętrza i udoskonala jego klimat.

Projekt pokoju dla chłopców braci z meblami gotowymi

Pomysł nr 6 - Pokój chłopięcy. Aranżacja pokoju dla chłopca z siedziskiem

Pokój poniżej to wyraźnie pokój gracza; wyróżnia się krzesło gamingowe i plakat z Minecrafta. W pokoju dominuje kolor drewna i szarość, z elementami granatu i żółci; dwóch kolorów, które pasują do siebie na zasadzie kontrastu. W pokoju widać gwiazdę całego wnętrza; tytułowe siedzisko w kolorze granatu, a także stojące obok drewniane, minimalistyczne biurko. Okno to jest zasłonięte drewnianymi roletami; oprócz nich w przypadku dekoracji widać też żółte i szare poduszki; wyróżnia się ta żółta, która, jak już wspomniano, komponuje się dobrze z granatem. Sposób zagospodarowania ściany z oknem jest ciekawy. Połączenie biurka z siedziskiem i obudowa w drewnie wyglądają obłędnie

Aranżacja pokoju dla chłopca z siedziskiem

Pomysł nr 7 - Aranżacja pokoju w kolorach biały i czarny z fototapetą

Poniższy pokój bardzo się wyróżnia na tle pozostałych; biel i czerń, dwa odwrotne i przeciwne sobie kolory, dominują w pokoju, z elementami wykorzystanych już w poprzednim projekcie żółci i granatu. Całkiem nieźle udała się tu aranżacja pokoju z elementami czerni; wiadomo bowiem, że aranżacja z użyciem ciemnych kolorów nie jest prosta. Rzuca się w oczy duża, czarna sofa, która została tak ustawiona, by nie przytłaczała wnętrza. Pod przeciwną ścianą jest biurko i czarne krzesło, ale to nie te elementy są tu najważniejsze. Rzuca się w oczy duża fototapeta, Na ścianie z fototapetą wiszą regały i szafki, a nad sofą widać plakaty z tekstami motywującymi. Dodatkowo, pod ścianą z tapetą stoi gitara, a na podłodze leży granatowy dywan. Wszystko to jest zaaranżowane po mistrzowsku, nawet czerń nie przytłoczyła wnętrza. Wszystko do siebie pasuje, wszystko się dobrze komponuje, i pokój wygląda dzięki temu niesamowicie.

Aranżacja pokoju w kolorach biały i czarny z fototapetą

Potrzebujesz zaprojektować pokój dla swojego syna zobacz jaka jest

CENA PROJEKTU POKOJU DLA CHŁOPCA

Podziel się