Projekty wnętrz

ZAMÓW PROJEKT >>

POZOSTAŁO DO KOŃCA PROMOCJI

Dni Godziny Minuty Sekundy

Aranżacja mieszkania w stylu loft. Zdjęcia i porady.

Publikacja 2020-06-29 11:45:09
Kategorie Wnętrza mieszkania i domu

Aranżacja mieszkania wiąże się z podjęciem wielu istotnych decyzji, dokładnym przemyśleniem swoich potrzeb, oczekiwań, gustu jak i możliwości finansowych. Urządzanie mieszkania choć jest procesem niezwykle przyjemnych , nie jest pozbawione trudności. W nowoczesnej aranżacji mieszkań coraz większym zainteresowaniem i popularnością cieszą się mieszkania urządzone w stylu loft, industrialnym. Co należy wiedzieć zanim zdecydujemy się urządzić mieszkanie w stylu loft? Jakie meble, materiały i kolory będą odpowiednie do aranżacji wnętrza w stylu loft?

Jak zaprojektować mieszkanie w stylu loft ? 

Mieszkanie urządzone w stylu loft ma niewątpliwie swój charakter. Styl nazywany loft zaistniała w tak zwanych przestrzeniach postindustrialnych w których królowała surowość, kreatywność i dynamika. Wykorzystywano go głównie we wnętrzach poprzemysłowych. Chcesz urządzić mieszkanie w styu loft? Niestety nie masz dużej , wysokiej przestrzeni, nic nie stoi na przeszkodzie. Musisz trzymać się kilku zasad, które pozwolą Ci to osiągnąć. Są to przestrzeń, minimalizm i odpowiedni zastosowane faktury, materiały i kolorystyka. Również dodatki powinny być przemyślane i zastosowane z umiarem.

Podsumujmy, urządzanie mieszkania w stylu loft wyznacza kilka istotnych reguł o których warto wiedzieć:

-   przestrzeń: choć to element niemal obowiązkowy nie oznacza , że możemy urządzić wnętrze loft tylko w ogromnym, wysokim wnętrzu, musimy zwrócić uwagę za to by postawić na minimalizm w urządzeniu wnętrza w stylu loft. W mniejszych mieszkaniach urządzanych w stylu loft warto zrezygnować z niepotrzebnych ścian działowych, osobnej kuchni i salonu.

-   faktury i kolory: tu kierujmy się zasada mniej znaczy więcej. Jest to istotny aspekt. Decydujmy się na kolory stonowane jak biel, szarość, czerń. Inne barwy niech pojawiają się w dodatkach i tu mamy dość szeroki wachlarz jeśli chodzi o ich wybór kolorystyczny. Nada on wyjątkowego charakteru i podkreśli aranżacje wnętrza.

- surowce i materiały dekoracyjne: to jakich materiałów użyjemy do aranżacji wnętrza w stylu loft jest niezwykle istotne. Nasz wybór powinien opierać się na materiałach nawiązujących do surowego i minimalistycznego stylu jak na przykład beton, drewno, metal

Aranżacja mieszkania w stylu loft 

Mieszkanie ma 36 m2, składa się z salonu aneksem kuchennym, przedpokoju, wydzielonej sypialni i łazienki. Aranżacja mieszkania w stylu loft wykonana została pod określone potrzeby i oczekiwania Klienta.

Na salon z aneksem kuchennym składają się meble kuchenne zaprojektowane na wymiar, stół z krzesłami, sofy , stolika kawowego , szafki RTV. Całość aranżacji salonu z kuchnia utrzymana jest w kolorystyce szarości, drewna i czerni. Fronty mebli kuchennych są w kolorze szarym i drewnie a blat jest w kolorze czarnym. Stół jest drewniany z metalowymi nogami oraz krzesła są szare z drewnem. W części wypoczynkowej zaaranżowano szarą sofę oraz drewniany stolik z metalową podstawą. Również szafka RTV swoim wyglądem nawiązuje do stołu i stolika kawowego. Na ścianie RTV znajdują się dekoracyjne lamele drewniane. W salonie z kuchnią zostało zaprojektowane nowoczesne oświetlenie. W niewielkiej sypialni zaprojektowana została szafa z przesuwnymi drzwiami i lustrami , które optycznie powiększają wnętrze, łóżko z zagłówkiem oraz szafka nocna. Na ścianie za łóżkiem znajduje się beton, drewniane lamele z dekoracyjnymi plakatami. Łazienka została zaprojektowana również w kolorystyce szarości z dodatkiem drewna. Akcentem kolorystycznym pojawiającym się w łazience jest kolor zielony w postaci dekoracyjnych płytek. W łazience znajduje się prysznic, wc z zabudową, szafka z umywalką a nad nią duże okrągłe lustro z czarnej ramie optycznie powiększające wnętrze.

Zobacz naszą propozycję na aranżacje mieszkania w stylu loft

kuchnia w stylu loft, beton na ścianie z szafkami, stół z krzesłami w stylu loft, płytki heksagonalne na podłodze

Salon z stylu loft, kwietniki na ścianie zkwaiatami, mała sofa, óżłte poduszki, dywan szaro-zółty

Salon, wejście d sypialni, drzwi przesuwne loft

Sypialnia loft, szafa przesuwna z lustrami, łóżko za bezgłowiem szarym, panele na ścianie, beton za łózkiem, plakaty zielone liście

Łazienka w styli lof, płytki cermaliczne zielone i płytki ceramiczne grfit

Nie wiesz jak urządzić swoje mieszkanie? Potrzebujesz pomocy? Zapoznaj się z nasza ofertą na projektowanie mieszkania i zamów projekt mieszkania pod indywidualne potrzeby i oczekiwania oraz możliwości finansowe.

Podziel się