Projekty wnętrz

ZAMÓW PROJEKT >>

POZOSTAŁO DO KOŃCA PROMOCJI

Dni Godziny Minuty Sekundy

Co musisz wiedzieć urządzając wnętrze salonu z aneskem w stylu skandynawskim

Publikacja 2018-07-26 16:39:29
Kategorie Kuchnia , Wnętrza Salonu

Aranżacja salon z aneksem kuchennym może być wyzwaniem. Chcemy przecież by było nie tylko w dobrym stylu ale i funkcjonalnie. Aneks kuchenny to rozwiązanie co raz częściej pojawiające się w naszych mieszkaniach. Taki układ zyskał swoich zwolenników. Związane jest to ze stylem życia jakie obecnie prowadzimy oraz potrzeba przestrzeni i otwartości.

Decydując sie na aranżacje salonu z aneksem kuchennym pod uwagę musimy wziąć metraż i rozstaw naszego mieszkania. A jeśli lubimy gotować w zaciszu i w kuchni odpoczywamy od życia rodzinnego takie rozwiązanie nie będzie dla nas dobrym wyborem. Na salon z aneksem kuchennym decydują się również osoby , które spędzają w kuchni niewiele czasu , nie jest ona centrum domu oraz takie , które miejsce kuchni wykorzystują pod dodatkowy potrzebny bardziej pokój dziecięcy czy sypialnie albo gabinet.

Aranżacja salonu z aneksem kuchennym - o czym trzeba wiedzieć

Jeśli już zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie warto by rozdzielić te dwie strefy od siebie. Przykładowo za pomocą barku lub wyspy kuchennej. Innym pomysłem jest podzielenie stref za pomocą stoły tworząc część jadalnianą. W aranżacji salonu z aneksem kuchennym podział stref wykonać możemy również poprzez zastosowanie dwóch różnych podłóg lub podział sufitu wykonując na przykład w części salonowej jego obniżenie.

Będąc posiadaczem aneksu kuchennego zdecydujmy się na dobry okap. Jest wiele modeli o różnych kolorach i kształtach dziś na rynku. Zaplanujmy odpowiednio strefę przechowywania. Posiadając aneks kuchenny należy unikać pozostawiania akcesoriów kuchennych na wierzchu, powinien panować porządek. Przyjemniej będzie spędzać czas w salonie.

Decydując się na meble do wyboru mamy gotowe od dostępnych producentów lub takie, które wykonamy na wymiar u stolarza. Oczywiście te pierwsze będą stosunkowo tańsze za to te drugie ergonomicznie wykorzystają nam dostępną przestrzeń. Możemy je zabudować pod sam sufit chociażby oraz sprytnie zabudować w nich sprzęty na przykład zmywarkę i lodówkę. A w aranżacji salonu z aneksem kuchennym jest to niezwykle istotne. Pomieszczenie ma być nie tylko urządzone w dobrym stylu ale i ma być funkcjonalne. Meble w aneksie oraz salonie powinny nawiązywać do siebie stylistycznie, być spójne. Meble na wymiar również nam to ułatwią.

Szafa RTV w salonie szara z drewnem, witryny, kuchnia w kształcie litery L

kuchnia w aneksie w literę L, stół przy barku, duży zegar na ścianie

W artykule zaprezentowaliśmy zdjęcia aranżacji salonu z aneksem kuchennym.

Podziel się