Projekty wnętrz

ZAMÓW PROJEKT JUŻ DZIŚ >>>

PROMOCJA WAŻNA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Aranżacja wnętrz - dlaczego jest tak istotna ?

Publikacja 2018-10-15 16:56:48
Kategorie Mieszkania

Aranżacja wnętrz może znacznie ułatwić nam życie oraz sprawić ,ze we własnym domu będziemy czuć się bardziej komfortowo. Warunkiem jest to, by była ona zgodna z naszymi upodobaniami, potrzebami i oczekiwaniami. Nasze mieszkanie powinno być dostosowane do naszego stylu życia. Dobrze zaprojektowane mieszkanie to harmonia i spokój we wnętrzu co pozytywnie wpływa na nasz relaks, wypoczynek i samopoczucie. Warto dobrze przemyśleć wystrój wnętrz w naszym mieszkaniu nie tylko pod ich względem funkcjonalnym ale i prezentacyjnym. Nowoczesna aranżacja wnętrz dziś stawia na otwarte, przestronne pomieszczenia. Efekt ten możemy uzyskać nawet w niewielkich pomieszczeniach dobrze dobierając oświetlenie i kolorystykę. Istotna jest dziś funkcjonalność, ergonomia wnętrza oraz jego spójność i wygoda użytkowania. Dobrze urządzone mieszkanie to mieszkanie urządzone z konsekwencją.

Małe wnętrza i ich aranżacja

Aranżacja małych wnętrz stanowi wyzwanie dla jego mieszkańców. Tu istotna jest funkcjonalność i ergonomiczność ale nie tylko. Wystrój mieszkania również wpłynie na jego wizualny odbiór. Możemy je optycznie powiększyć poprzez zastosowanie pewnych zasad choćby mniej znaczy więcej. Odpowiednia aranżacja ścian, oświetlenia również przyniesie pożądany efekt przestronności. Jeśli mamy taką możliwość nie bójmy się otwarcia przestrzeni w małym mieszkaniu na przykład poprzez połączenie salonu z kuchnią. Projektowanie małych wnętrz najlepiej zacząć od funkcjonalnego rozplanowania przestrzeni oraz wyboru stylu aranżacji. Ważne by dobrze określić potrzeby mieszkańców, zdecydować co jest priorytetem a z czego jesteśmy w stanie zrezygnować. Co jest dla nas absolutnym minimum. Kiedy juz znamy przeznaczenie poszczególnych pomieszczeń, ich układ funkcjonalny oraz styl aranżacji możemy przejść do wyboru elementów wystroju.

Wystrój małego mieszkania, salon w ciepłych kolorach z dodakiem butelkowej zieleni

Kolorystyka w małym mieszkaniu

Bardzo istotnym etapem w aranżacji małego mieszkania i nie tylko jest wybór kolorystyki. Wybierając odpowiedni kolor możemy optycznie powiększyć małe, nieustawne, wąski pomieszczenia. Uzyskamy to poprzez zastosowanie jasnych lub pastelowych barw. I odwrotnie w bardzo przestronnych pomieszczeniach o dużym metrażu , które przytłaczają swoją wielkością zastosowanie ciemniejszych i intensywniejszych barw pomniejsza optycznie przestrzeń. Z reguły wybierając kolorystykę wnętrza kierujemy się ulubionymi barwami lub przeciwnie unikamy tych , których nie lubimy nie biorąc ich w ogóle pod uwagę. Zdarza się , że zwyczajnie boimy się zastosować pewnych barw szczególnie tych z mocnym akcentem. Kolorystyka mieszkania jest istotna by czuć sie w nim komfortowo, dobrze wypoczywać, relaksować. Istotna jest zarówno w pokoju dziecięcym jak i w sypialni czy przedpokoju. Odpowiednio wybrany kolor nadaje wnętrzu charakteru, klimatu. Wybierając kolor w poszczególnych pomieszczeniach nie powinniśmy kierować się modą. Może być tak, że szybko nam się znudzi. Odpowiednio dobrane barwy to juz pierwszy sukces w aranżacji wnętrz. Pamiętajmy , że chcąc uzyskać efekt przytulności i przestronności jednocześnie popełniamy błąd.

Aranżacja małego mieszkania, kolory w mieszkaniu, beż, szary, butelkowa zieleń

Wystrój małego mieszkania

Meble to jeden elementów wystroju. Nie bez znaczenia dla aranżacji małego mieszkania jest ich forma oraz kolor. Jeśli w małym salonie postawimy ciężkie meble ze zdobieniami możemy być pewni , że przytłoczy to przestrzeń. W aranżacji małych wnętrz zdecydowanie sprawdzą się meble o prostej formie, lekkie i zdecydowane jaśniejsze niż ciemne. Wystrój to również i dodatki w postaci dywanu, poduszek, narzut, ramek, obrazów, luster. Pamiętajmy przy ich wyborze o spójności stylistycznej we wnętrzu. Małe mieszkanie nie musi być pozbawione dodatków jednak pamiętajmy , że ich zbyt duża ilość szczególnie w postaci bibelotów poustawianych na meblach może niepotrzebnie optycznie przytłoczyć pomieszczenie a nie na takim efekcie nam zależy. Zdecydowanie kilka poduch o ciekawym wzorze i dobranej kolorystyce, dywan nadający wnętrzu przytulności i kilka ramek z rodzinnymi zdjęciami lub obraz zawieszony nad sofą wystarczy. Aranżacja mieszkania to również dobór oświetlenia, zwróćmy na tą kwestię szczególną uwagę. Dobrze oświetlone wnętrz to podstawa.

łazienka - wystój małego mieszkania

Aranżacje wnętrz - pomysły i inspiracje

Pomysłów i inspiracji na aranżacje mieszkań jest dużo.W naszym serwisie na blogu umieszczamy artykuły o tematyce wystroju wnętrz wraz ze zdjęciami projektów wnętrz wykonanych przez naszych projektantów pod indywidualne zamówienie. Stanowic mogą one inspirację dla wszystkich będących na etapie projektowania mieszkania. W swojej ofercie mamy również usługę projektowanie wnętrz online dzięki której w przyjemny, prosty, szybki i niedrogi sposób można zamówić projekt wybranego pomieszczenia lub całego wnętrza mieszkalnego. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Wspólnie możemy stworzyć idealnie zaaranżowaną przestrzeń w Twoim mieszkaniu.

Aranżacja mieszkania - mały pokój w bloku

Podziel się

Dodaj komentarz

 (with http://)