Projekty wnętrz

ZAMÓW PROJEKT >>

POZOSTAŁO DO KOŃCA PROMOCJI

Dni Godziny Minuty Sekundy

Aranżacje, pomysły i inspiracje na wnętrza jadalni

Publikacja 2022-08-15 14:46:23
Kategorie Wnętrza Salonu

Wnętrza nowoczesnej jadalni, wbrew pozorom, mogą bardzo urozmaicić całe mieszkanie czy dom. W nowoczesnych aranżacjach jadalni wcale nie trzeba dbać o wymyślne dodatki, piękne detale i elegancki wystrój, by ładnie urządzić nowoczesną jadalnię. Jeżeli napotykasz problemy przy projektowaniu nowoczesnej jadalni , przeczytaj nasze wskazówki - czy interesuje cię jadalnia glamour, czy w stylu vintage, jakakolwiek by nie była, poznasz tu porady, jak urządzić wymarzoną, stylową nowoczesną jadalnię.

  • W jadalni ważny jest przede wszystkim stół, serce wnętrza. Nie musimy stawiać na prostokątne - są alternatywne sposoby na praktyczny stół w jadalni.
  • Kolory w jadalni powinny być jasne, by optycznie powiększyć wnętrze. Istotne też jest odpowiednie oświetlenie, które zwiększy przestronność wnętrza jadalni.
  • Aranżacja wnętrza nowoczesnej jadalni często nie jest urozmaicona bogatymi dodatkami - wystarczą proste, ale przyciągające uwagę dekoracje, które nieco urozmaicą jadalnię.
  • Podczas urządzania małej jadalni

Projekt wnętrza jadalni - jak urządzić jadalnię?

Urządzenie jadalni wcale nie musi być takie trudne. Przy projektowaniu nowoczesnej jadalni trzeba zwrócić główną uwagę na jej praktyczność. Nowoczesne aranżacje jadalni będą jednak i stylowe, i funkcjonalne. Oto nasze porady, jak urządzić jadalnię.

Aranżacja nowoczesnej jadalni w salonie

Najczęściej widzi się jadalnie urządzone w salonach. Jak urządzić taką prostą jadalnię? W przypadku aranżacji jadalni w salonie jest łatwiej niż urządzając odrębne wnętrze, mamy jednak mniej możliwości gdy chcemy zadecydować, jak ma wyglądać nowoczesna jadalnia. Najczęściej po prostu ustawia się stół w wolnej przestrzeni w salonie. Można jednak wzbogacić strefę jadalnianą salonu o dodatki - w takiej małej jadalni warto zadbać o rośliny, dekoracyjna lampki itp. W jadalni nowoczesnej świetnie sprawdzą się właśnie takie proste, ale skuteczne dekoracje.

Nikt nie wyobraża sobie aranżacji jadalni bez stołu. Najlepiej w takiej jadalni wybrać zwykły prostokątny stół - wszystko jednak zależy od metrażu. Jeśli brakuje miejsca i nie zmieścimy w jadalni dużego stołu, mniejsze miejsce w jadalni wypełnimy praktycznym, mniejszym stołem okrągłym. W aranżacji jadalni stary stół o okrągłym kształcie łatwo będzie można wymienić. Alternatywą będzie inny wybór nowoczesnych mebli, jak wyspa i półwysep, które równie dobrze mogą pełnić funkcję stołu.

Aranżacja nowoczesnej jadalni w salonie

Aranżacja nowoczesnej jadalni w salonie

Jadalnia w kuchni

Jadalnia w stylu nowoczesnym - wybór mebli

Co powinno znaleźć się w każdej jadalni? Oczywiście w każdym wystroju jadalni znajdziemy praktyczny stół, który będzie dopełnieniem aranżacji jadalni. Planując aranżację jadalni zwróćmy szczególną uwagę na ustawienie stołu - większa jadalnia to większy stół, ale nie należy ze stołem przesadzać. Najlepiej sprawdzi się okrągły stół. Stół okrągły to praktyczne rozwiązanie, które zajmie o wiele mniej miejsca, a dalej możliwa jest z nim ciekawa aranżacja jadalni. Gdy tworzymy aranżacje jadalni połączonej z salonem często widać wyspę, która pełni funkcję stołu, co może być dobrą alternatywą. W niektórych jadalniach jest też miejsce na szafki, gdzie można wkładać talerze czy szklanki - wszystko jednak zależy od tego, czy chcemy urządzić małą jadalnię połączoną z innym wnętrzem, czy nowoczesną aranżację wnętrza wydzielonego wyjątkowo dla jadalni.

Jadalnia w stylu nowoczesnym - wybór mebli

Jadalnia w stylu nowoczesnym

Aranżacja jadalni z okrągłym stołem w stylu Nowojorskim

Aranżacja jadalni z okrągłym stołem w stylu Nowojorskim

Kolorystyka, dodatki i oświetlenie jadalni

Jeżeli chodzi o materiały nowoczesna jadalnia kładzie szczególny nacisk na odpowiednią kolorystykę. W każdej skandynawskiej aranżacji jadalni i nowoczesnej jadalni kolory będą głównie jasne i naturalne. Jadalnia nowoczesna będzie miała głównie takie kolory, jak biel, beże, szarości i odcienie drewna. Dlaczego? Nowoczesny styl wnętrza z takimi kolorami, nawet w aranżacji klasycznej jadalni, nie tylko świetnie wpasuje się we wnętrze, ale też optycznie powiększy jego przestrzeń.

Jakie dodatki znajdziemy w jadalni? Nieważne, czy jesteśmy podczas urządzania jadalni w stylu glamour, czy aranżujemy w jadalni skandynawskiej, czy jakimkolwiek innym stylu - powinniśmy zachować umiar w dodatkach w tak małym wnętrzu. Nawet jadalnia klasyczna, choć ten styl cechują bogate detale, powinna być minimalistyczna. Nowoczesne jadalnie zyskują wtedy przestronność i nie są przytłoczone dodatkami - nawet z prostymi dekoracjami stworzenie oryginalnego wnętrza jadalni jest możliwe, i niekiedy wcale nie takie trudne. Wystarczy kilka dekoracji w niektórych miejscach jadalni, by stworzyć stylową jadalnię.

Jakby tu urządzić małą jadalnię bez światła? Ważnym elementem jadalni jest oświetlenie, które również doda wnętrzu przestronności. Wszystkie nowoczesne wnętrza będą miały wiele źródeł światła. Oświetlenie jadalni jest bardzo ważne, bo sprawi, że wnętrze będzie klimatyczne i przytulne. W jadalni polecamy stół oświetlić lampami wiszącymi czy listwami LED.

Kolorystyka, dodatki i oświetlenie jadalni

Jak zaaranżować małą jadalnię?

Aranżacja rodzinnej jadalni o bardzo małym metrażu może być trudna. Jak sobie z nią poradzić? Przeprowadzając aranżację małej jadalni musimy skupić się mocno na praktyczności. W mniejszej aranżacji jadalni sprawdzi się stół rozkładany, który zajmie o wiele mniej miejsca. Taki stół łatwo i szybko można rozłożyć i złożyć w odpowiednich momentach.

Mała jadalnia

Mała jadalnia

Aranżacja rodzinnej jadalni

Aranżacja rodzinnej jadalni

Jadalnia inspiracje

Aranżacje wnętrz jadalni mogą niekiedy całkowicie się różnić. Jadalnię, tak jak inne wnętrza, możemy zaaranżować w różnych stylach. Wnętrza jadalni inspirowane stylem industrialnym przypodobają się fanom naturalnych rozwiązań i materiałów. Nowoczesny styl aranżacji jadalni będzie idealny dla osób ceniących prostotę i minimalizm. Styl skandynawski natomiast jest jasny i przestronny, ale też pełny kolorów i ciepłej atmosfery. Zaaranżowanie wnętrza jadalni zależy więc od tego, jaki wybierzemy styl - jaki Tobie przypada najbardziej do gustu? Poniżej poznasz dokładnej każde z tych trzech stylów - pozwoli Ci to zadecydować, jak ma wyglądać wnętrze Twojej jadalni.

Wnętrze jadalni inspirowane stylem industrialnym

Wnętrze jadalni inspirowane stylem industrialnym

Jadalnia w stylu skandynawskim

Jadalnia w stylu skandynawskim

Bardzo mała jadalnia w stylu boho

jadalnia glamour

Jadalnia Glamour

Jadalnia w stylu klasycznym

Jadalnia w stylu klasycznym

Stylowa nowoczesna jadalnia

Stylowa nowoczesna jadalnia

Aranżacja jadalni z prostokątnym stołem

Aranżacja jadalni z prostokątnym stołem

Industrialna jadalnia - industrialne jadalnie aranżacje

Industrialna jadalnia nowoczesna będzie wyjątkowym wnętrzem, pełnym naturalności i prawdziwych, naturalnych materiałów. Idealny dla fanów surowych materiałów, industrialna aranżacja jadalni zachęca swoim naturalnym urokiem.

Jadalnie industrialne i aranżacje jadalni inspirowane tym stylem, jak aranżacje jadalni stylu loftowego,

Loftowa jadalnia

Loftowa jadalnia

Nowoczesna jadalnia

Jadalnia nowoczesna w pięknych aranżacjach

Aranżacje wnętrz w stylu nowoczesnym zaczęły pojawiać się już około dwieście lat temu. Zaczęto przestawać używać bogatych zdobień i dekoracji we wnętrzach. Skupiano się na prostocie i minimalizmie. Dlatego jeśli wolimy prostotę, naszą uwagę przyciągnąć powinna nowoczesna jadalnia.

Co się wyróżnia w stylu nowoczesnym w jadalni? Gdy spojrzymy na jakikolwiek przykład jadalni nowoczesnej, w aranżacji jadalni doskonale wyróżnia się m.in brak bogatych zdobień czy dekoracji z wieloma detalami. To nie znaczy jednak, że taka jadalnia ma całkowity brak jakichkolwiek dekoracji. Nowoczesna odsłona jadalni urozmaicona będzie prostymi dodatkami, takimi jak dekoracyjne plakaty i obrazy czy rośliny doniczkowe, paprocie itd. W aranżacji jadalni przynosi to niespodziewane efekty - nawet dzięki tak małym i prostym dekoracjom możemy urozmaicić całą przestrzeń jadalni.

Styl nowoczesny cechują też jasne kolory. W praktycznie każdej nowoczesnej jadalni znajdziemy białe meble biały stół i jasne kolory, takie jak biel, beż i drewno w reszcie elementów wystroju. Biel i inne jasne kolory są niezmiennym elementem aranżacji wnętrza w stylu nowoczesnym, jadalnia nowoczesna przykuje więc uwagę fanatyków takich barw.

Warto w nowoczesnych jadalniach zwrócić uwagę na bogate oświetlenie. W jadalni uwaga zwykle skupia się na stole i jasnych kolorach, ale jeśli odpowiednio zinterpretujemy nowoczesną jadalnię zobaczymy, jak ważne jest odpowiednie oświetlenie. Odpowiednie źródła światła optycznie powiększą całą jej przestrzeń, co jest ważne zwłaszcza w mniejszych jadalniach.

W wielu nowoczesnych jadalniach pojawiają się nowoczesne kształty stołu. W niektórych zamiast pożytkować się blatem stołu korzysta się z alternatyw, jak wyspa czy półwysep.

Jadalnia nowoczesna w pięknych aranżacjach

Jadalnia nowoczesna w pięknych aranżacjach

Projekt jadalni i aranżacje jadalni w stylu skandynawskim

Styl skandynawski, jak sama nazwa wskazuje, pochodzi z Europy Północnej, z krajów skandynawskich. Aranżacje wnętrz jadalni w tym stylu przypominają nieco nowoczesną aranżację, jednak z lekkimi różnicami. Styl ten to ciepły, przytulny styl, kontrastujący z surowym i chłodnym klimatem krajów skandynawskich, z których ten styl pochodzi.

W stylu skandynawskim dominuje biel, podobnie jak w stylu nowoczesnym. Nowoczesne aranżacje w stylu skandynawskim nie będą jednak w pełni białe. Jadalnia skandynawska będzie miała dodane inne kolory, kontrastujące z dominującymi barwami naturalnymi. Dodanie dodatkowych kolorów doda wnętrzu jadalni ciepła i przytulności.

Nowoczesne aranżacje skandynawskie cechuje też naturalność. Pojawią się tu naturalne materiały, m.in drewno, i roślinność. W tym stylu często widać uwzględnienie drewnianego stołu, a także wielu innych drewnianych elementów, i rozłożenie roślin doniczkowych, pnączy, paproci itd.

Projekt jadalni i aranżacje jadalni w stylu skandynawskim

Projekt jadalni i aranżacje jadalni w stylu skandynawskim

Aranżacja wnętrza jadalni w stylu skandynawskim

Aranżacja wnętrza jadalni w stylu skandynawskim

Wykonując projekty mieszkań musimy dobrze się zastanowić gdzie przewidujemy miejsce na domową jadalnie pamiętając przy tym, że na stół z krzesłami musimy zaplanować wystarczającą ilość miejsca by móc swobodnie z niego korzystać. Zajrzyj jeszcze na nasz blog znajdziesz tam więcej zdjęć inspiracji i aranżacji wnętrz

Podziel się