Projekty wnętrz

ZAMÓW PROJEKT >>

POZOSTAŁO DO KOŃCA PROMOCJI

Dni Godziny Minuty Sekundy

Jak urządzić małe mieszkanie 30 m w bloku? Sprawdź wskazówki, zobacz inspiracje

Publikacja 2022-07-04 06:56:51
Kategorie Wnętrza mieszkania i domu

Urządzenie mieszkania najczęściej jest o wiele trudniejsze od aranżacji domu. Mieszkania są o wiele mniejsze, mamy więc mniej dowolności przy urządzaniu. Prawdziwym wyzwaniem jest jednak urządzenie bardzo małego mieszkania – w tym przypadku mieszkania o metrażu 30m2. Jak sobie poradzić z tak trudnym do urządzenia małym mieszkaniem? Jak urządzić małe mieszkanie 30 m?

Małe mieszkanie

Dziś dowiesz się:

  • Jak rozplanować mądrze małe mieszkanie 30 m;.
  • Dlaczego warto decydować się na projekty wnętrz mieszkań w bloku;.
  • Jak praktycznie urządzić wnętrze małego mieszkania 30 m.

Planowanie to podstawa – jak rozplanować małe mieszkanie 30 m? 

Dobry plan naszego mieszkania jest bardzo istotny, zwłaszcza gdy mamy do czynienia z wnętrzem o tak małym metrażu. Jest to nie bez znaczenia ponieważ mieszkanie ma w końcu odpowiadać na nasze potrzeby.O czym więc należy pamiętać, gdy chcemy rozplanować małe mieszkanie 30 m?

mieszkanie dla młodych

Najpierw trzeba zacząć od sprecyzowania naszych oczekiwań względem całego wnętrza. Najczęściej w takich mieszkaniach żyją maksymalnie dwie osoby, najczęściej pary. Takie mieszkanie dla młodych i jego aranżacja nie będzie więc problemu z urządzeniem wnętrz z uwagi na dzieci. Trzeba też zastanowić się, w jakim stylu urządzić mieszkanie . Taki metraż najczęściej występuje w postaci kawalerki, czasem nazywanej garsonierą, skoro więc tak naprawdę wnętrze będzie jednym pomieszczeniem, ważna jest między jego częściami spójność. Niech całe wnętrze będzie urządzone w jednym stylu i najlepiej tej samej kolorystyce, by żadna z jego części za bardzo nie odstawała. Skoro już o kolorystyce mowa, zastanówmy się też, jakich kolorów użyjemy, i pomyślmy też o reszcie elementów wystroju wnętrza – meblach, dekoracjach, oświetleniu.To one ożywiają małe mieszkanie

Oliwka, kolor ożywia wnętrze

Gdy skończyło się etap planowania wydawałoby się, że można już przejść do urządzania. Jak więc urządzić stylowe małe mieszkanie?

Mieszkanie dla młodych

Aranżacja małego mieszkania 30 m2. Dlaczego warto zamówić projekt wnętrz mieszkania? 

Odpowiedni projekt mieszkania może zmienić urządzanie małego mieszkania z drogi przez mękę na przyjemne doświadczenie. Trudno jest więc nie docenić jego zalet. Ostatnio coraz bardziej popularne są oferty projektowania wnętrz online. Dowiesz się teraz, dlaczego warto zamówić projekt online mieszkania, i jak pomoże Ci on w urządzeniu Twojego mieszkania 30m2.

Do zalet projektu mieszkania na pewno trzeba wliczyć to, że daje on nam wgląd na wygląd całego wnętrza. Pozwala to na upewnienie się, że będzie wyglądało dokładnie tak, jak tego chcemy, co jest bardzo istotne zwłaszcza w tak małym mieszkaniu, jak 30 m. Zamówienie projektu online pozwoli nam też na oszczędzenie czasu i pieniędzy. Gdybyśmy nie skorzystali z projektu mieszkania, prawdopodobnie popełnilibyśmy błędy przy aranżacji, co kosztowałoby nas i czas i pieniądze na ich poprawienie. Taki projekt wnętrz mieszkania w bloku zamawiamy i otrzymujemy w stu procentach przez Internet, można więc go zamówić z drugiej części Polski, a i tak dostaniemy go szybko.

Ile kosztuje projekt mieszkania? Koszt projektu małego mieszkania to najczęściej około 120-140zł za metr kwadratowy, ale zależy to też od firmy i od naszych dokładnych oczekiwań względem pomieszczenia. Projekt małego mieszkania 30m2 będzie kosztował więc około 3600 złotych (znowu, w zależności od firmy, w której zamawiamy projekt mieszkania). I skoro i planowanie, i dobry projekt mamy za sobą, możemy zacząć urządzać nasze 30m2.

Jak urządzić małe mieszkanie 30m w bloku? Sprawdź wskazówki, zobacz inspiracje

Aranżacja wnętrz mieszkania 30 m – jak praktycznie urządzić małe mieszkanie 30m2 .

Urządzenie tak małego wnętrza, by było praktyczne i jednocześnie dla nas komfortowe, może wydawać się zadaniem trudnym, wręcz prawie niemożliwym – ale przy odrobinie kreatywności i wyobraźni da się urządzić przytulne i praktyczne małe mieszkanie 30m2. Podczas aranżacji mieszkania musimy się wykazać cierpliwością i zaangażowaniem.Jak umeblować małe mieszkanie?Jak optycznie powiększyć małe wnętrza?

Projekt małego mieszkania 30m2

Salon z aneksem w małym mieszkaniu 30 m .

Wpisując w Internecie „mieszkanie 30m2” widać wyraźnie, że większość propozycji zawiera salon z aneksem kuchennym. Nic dziwnego – salon z aneksem był urządzany pierwotnie tylko w mieszkaniach, a jego główna funkcja to oszczędność miejsca i stworzenie przestronności. Jak więc urządzić salon z aneksem w małym mieszkaniu?

Salon z aneksem kuchennym ma dwie strefysalonową i kuchenną. W strefie salonowej znajdziemy wszystkie te elementy wystroju, które znaleźlibyśmy w tradycyjnym salonie – sofa, szafka RTV, stolik kawowy. To samo w strefie kuchennej, gdzie pojawią się wszystkie elementy wyposażenia kuchni. Projekt małej kuchni wymaga doświadczenia. Najczęściej w tak małych mieszkaniach dzieli się kuchnię na trzy oddzielne strefy według zasady trójkąta roboczego – gotowania, zmywania i przechowywania. W pierwszej pojawi się płyta grzewcza, piekarnik i okap, czasem mikrofalówka. W drugiej znajdziemy zlewozmywak, a w trzeciej – lodówkę i zamrażalkę. Pomiędzy tymi strefami rozciągają się blaty robocze. Kuchnia w małym mieszkaniu 30 m najczęściej urządzana jest w kształcie litery L; najlepszym do zastosowania zasady trójkąta.

 Kuchnia w małym mieszkaniu 30 m

Mimo to, że obie strefy salonu z aneksem stanowią spójną całość, ważne jest by odpowiednio je od siebie oddzielić, by pomieszczenie nie było przytłaczające, a by obie jego strefy za przesadnie się ze sobą nie zlewały. Wprowadzi to porządek i ład to całego mieszkania. Najlepiej to zrobić za pomocą stołu, dzięki któremu wydzieli się dodatkowa strefa – jadalniana. Alternatywnie można użyć wyspy i podobnych do niej półwyspu i barku. Często też widzi się oddzielenie w formie różnych materiałów w podłodze. Strefa kuchenna ma podłogę z płytek, a salonowa z paneli, co wyraźnie oddzieli od siebie obie strefy

Co do reszty elementów wystroju wnętrza salonu i kuchni w małym mieszkaniu, istotne jest by pamiętać by optycznie powiększyć małe wnętrza. Oznacza to m.in., że trzeba użyć jasnych barw – takie kolory jak biel, beż, jasne szarości i jasne drewno są niezbędne w tak małym mieszkaniu. Pomogą sprawić w całym wnętrzu wrażenie przestronności – dzięki nim salon z aneksem kuchennym wyda się o wiele mniej ciasne. Trzeba też jak najmocniej oświetlić salon z aneksem, co pomoże optycznie go powiększyć. Co do dekoracji – zachować musimy jak największy umiar. Im mniej, tym lepiej – nic się nawet nie stanie, jak nie użyjemy prawie żadnych dodatków.Zadbajmy o to by małe mieszkanie spełniało nasze oczekiwania ale nie było zagracone.

Mały salon z aneskem kuchennym

Funkcjonalna mała łazienka w małym mieszkaniu 30 m .

Łazienka jest niezbędna w każdym mieszkaniu, niezależnie od metrażu. Niestety, im mniejsze mieszkanie, tym i mniejsze jego wnętrza – a łazienka jest jednym z najmniejszych wnętrz całego mieszkania. W aranżacji małych wnętrz musimy wykazać się wyjątkową pomysłowością. Jak zatem urządzić małą łazienkę? W małych mieszkaniach łazienki są ciasne i ledwo w nich można cokolwiek zmieścić. Czy jest na to jakiś sposób? Jak urządzić funkcjonalną małą łazienkę w mieszkaniu 30 m?

Takie małe łazienki wydają się niemożliwe do urządzenia, ba, samo wstawienie do nich odpowiedniego wyposażenia może wydać się nie do zrobienia. Jest jednak możliwość wybrania elementów wyposażenia w mniejszym wydaniu – np. najmniejsze umywalki mogą mieć szerokość tylko 30cm. Warto zawiesić toaletę podwieszaną, która dzięki temu że ma pod spodem wolną przestrzeń optycznie powiększy wnętrze. A gdy wybieramy między prysznicem a wanną, od razu bądźmy bardziej nastawieni na prysznic – jest mniejszy, więc nie zajmie aż tyle miejsca, co wanna. Tak samo jak w przypadku salonu z aneksem, ważne jest użycie jasnych barw, m.in. bieli, oraz bogatego oświetlenia, by optycznie powiększyć całą łazienkę.

Mała łązienka

Sypialnia w małym mieszkaniu 30 m, jak zaaranżować? 

Sypialnia nie zawsze pojawia się we wnętrzach 30 m. Czasem to salon z aneksem pełni funkcję sypialni dzięki rozkładanej sofie – oznacza to, że w całym pomieszczeniu są tylko salon z aneksem kuchennym i łazienka. Jeśli jednak mamy miejsce na sypialnię, dlaczego by nie skorzystać z danej nam przestrzeni? Jak więc zagospodarować sypialnię tak, by była praktyczna, a jednocześnie komfortowa?

W sypialni zwykle stawia się na komfort i przytulność, ale niestety przy tak małym metrażu mieszkania ciężko jest nie skupić się na praktyczności wnętrza. Co można zrobić, by wnętrze było praktyczniejsze? W sypialni króluje łóżko i zajmuje ono najczęściej najwięcej miejsca – dlaczego by nie skorzystać np. z łóżka rozkładanego? Dzięki niemu przez większość dnia zajmie ono o wiele mniej miejsca. No i tak jak w przypadku reszty wnętrz, użycie jasnych kolorów może być koniecznością. Jasne barwy jednak nie zrujnują przytulnego klimatu wnętrza, przeciwnie: wręcz je wzbogacą. Oświetlmy też wnętrze jak tylko się da, jeśli mamy okna w sypialni starajmy się ich nie zasłaniać grubymi zasłonami. Im więcej światła, tym lepiej, no i tym przestronniej. W sypialni ciężko będzie zmusić się do nie użycia dekoracji, można więc skorzystać z takich prostych dodatków, jak lamele, tapety i plakaty jako dekoracje ścian czy dywan na podłogę i poduszki na łóżko.

Sypialnia w małym mieszkaniu 30m

Jak widać powyżej, urządzenie tak małego mieszkania nie jest jednak niemożliwe. I wiadomo aranżacja niewielkiego mieszkania będzie trudna i wymagająca ale nie musi być nie do zrobienia – da się sprawić, że nasza mała przestrzeń trzydziestu metrów kwadratowych będzie wyjątkową przestrzenią do życia gdzie wszystko ma miejsca. Możemy sprawić że bezie to eleganckie małe mieszkanie w którym z przyjemnością będziemy spędzać czas. I pamiętaj w małym mieszkaniu wykorzystaj dobrze przestrzeń.

Jak urządzić kawalerkę? Aranżacja kawalerki 30 m2

Zastanawiasz się jak urządzić kawalerkę by stała się przyjaznym miejscem do życia? Aranżacja kawalerki wymaga nie lada wyobraźni, sprytu ale i wiedzy i doświadczenia w organizacji małych przestrzeni. Odpowiednie zagospodarowanie małej powierzchni kawalerki może być trudne. W aranżacji kawalerki warto postawić na wielofunkcyjne rozwiązania jeśli chodzi o przechowywanie. W aranżacji kawalerki sprawdzają się meble na wymiar.Po drugie wybierajmy jasne kolory dzięki czemu małe mieszkanie wydaje się optycznie większe.

Małe mieszkanie urządzone musi być praktycznie co nie znaczy że w małym mieszkaniu należy zadbać tylko o tę stronę. Aranżacja kawalerki musi być przemyślana w najdrobniejszym szczególe. Jak wiemy kawalerka kawalerce nierówna ale nawet mała kawalerka stanie się przyjemna do zamieszkania dzięki odpowiedniej aranżacji małej kawalerki.

Aranżacja kawalerki 30 m

Niewielka przestrzeń kawalerki

Jak urządzić małą kawalerkę ? Mała kawalerka musi być szczególnie zaprojektowana. Nie ma tu mowy o braku praktyczności i funkcjonalnego zagospodarowania. W takich wnętrzach liczy się każdy centymetr. Urządzone wnętrza mieszkań o takim niewielkim metrażu powinny być dokładanie przemyślane.

Podziel się