Projekty wnętrz


PROMOCJA TRWA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Jak urządzić małe mieszkanie? Praktyczne porady

Publikacja 2019-03-31 14:29:02
Kategorie Mieszkanie

Jak urządzić małe mieszkanie zastanawia się niemal każdy kto staje przed takim wyzwaniem. Chcemy by nasze małe mieszkanko było urządzone gustownie, w dobrym stylu i smacznie. Poza tym funkcjonalne i wygodne mieszkanie to marzenie każdego z nas. Mieszkanie jest naszym małym światem. Miejscem w którym chcemy wypoczywać, relaksować się, spędzać czas z rodzina i przyjaciółmi. Bardzo często mamy takie przeświadczenie, że będąc właścicielami małych mieszkań jesteśmy skazani na brak wygody, miejsca do przechowywania i ciekawego sposobu jego aranżacji. Nic bardziej mylnego. Owszem nie będziemy mogli sobie pozwolić na spełnić wszystkich naszych oczekiwań, marzeń związanych z wyposażeniem mieszkania ale nie oznacza to wcale, ze nie może nam się mieszkać wygodnie i że mamy ograniczone pole co do wystroju naszego mieszkania. Znajomość kilku zasad, pomysłowość, dobra organizacja zapewne pomogą nam urządzić małe mieszkanie funkcjonalnie i pięknie. Jeśli natomiast nie potrafimy sobie poradzić, jeśli nie wiesz jak urządzić małe mieszkanie warto zwrócić się pomoc do profesjonalistów w dziedzinie projektowania wnętrz i zamówić projekt mieszkania. Wbrew pozorom oszczędzimy mnóstwo czasu i być może pieniędzy na niepotrzebne wydatki. Dzięki wykonanym przez projektanta wizualizacjom wnętrza będziemy mieli czarno na białym jaki będzie efekt aranżacji naszego mieszkania. Projektant wnętrz zaplanuje również funkcjonalnie przestrzeń we wnętrzu małego mieszkania.

Jak urządzić małe mieszkanie w bloku: wskazówki

Małe mieszkanie nie musi wcale oznaczać, że będzie niefunkcjonalne, niekomfortowe. Sprytne rozwiązania, optyczne powiększenie przestrzeni, odpowiedni dobór kolorów, materiałów, wielofunkcyjne meble a przede wszystkim precyzyjne określenie naszych potrzeb pozwoli na ergonomiczne zagospodarowanie i wystój małego mieszkania. Bardzo często główny problem w aranżacji wnętrza stanowi wielofunkcyjny pokój dzienny w małym mieszkaniu. Mały metraż a potrzeby ogromne. Wydaję się niemożliwym pomieszczenie w nim potrzebnych nam mebli nie tracąc przy tym na komforcie. Z góry bardzo często zakładamy ze małe mieszkanie nie spełni naszych oczekiwań i nie da się go ergonomicznie zaplanować.

Jak urządzić małe mieszkanie w bloku: wskazówki, białe meble optycznie powiększające mieszkanie

Aranżacja małego mieszkania krok po kroku 

Zabierając się za projektowanie małego mieszkania musimy mieć dobry plan, wszystko przemyślane z dbałością o najdrobniejszy szczegół. A wszystkie czynności i decyzje podejmować musimy we właściwej kolejności. Co pozwoli nam na uniknięcie rozczarowań, zbędnych wydatków i złych wyborów. Nie kierujmy się emocjami, nie podejmujmy decyzji pochopnie. Urządzanie małego mieszkania we właściwej kolejności powinno przebiegać tak:

  • Po pierwsze: określ swoje potrzeby związane z każdym z pomieszczeń w mieszkaniu. Wyznacz priorytety, zastanów się z czego ewentualnie mógłbyś zrezygnować, na czym najbardziej Ci zależy. Co jest absolutnym minimum.
  • Po drugie: teraz kiedy już wiesz czego potrzebujesz przejdź do podziału pomieszczeń w mieszkaniu w oparciu o Twoje potrzeby.
  • Po trzecie: na podstawie Twoich potrzeb w każdym z pomieszczeń ustal układ funkcjonalny wnętrza. To bardzo istotne by mieszkanie urządzone było wygodnie i komfortowo. Może się okazać , że narożnik , który Ci się podobał to zły pomysł ponieważ w Twoim salonie zwyczajnie jest niefunkcjonalny. Znacznie lepiej i praktyczniej prezentować się będzie sofa i fotel. Może pierwszy pomysł o tym, ze w salonie musi stanąć duża szafa okaże się nietrafiony bo przy bliższym przyjrzeniu spokojnie będzie można ją umieścić w sypialni. Funkcjonalnie urządzone wnętrze mieszkania to kwestia istotna byś czuł się w nim dobrze i by było Ci w nim wygodnie każdego dnia.
  • Po czwarte: jeśli już wiesz, gdzie , co i jak możesz teraz podjąć decyzje o tym jaki styl aranżacji wnętrza mieszkania obierzesz. Weź pod uwagę swój budżet przeznaczony na aranżacje mieszkania. Jeden styl będzie znacznie tańszy od drugiego.
  • Po piąte: teraz przychodzi czas na dobór mebli, kolorystyki , dodatków pod obrany styl aranżacji wnętrz mieszkania. Mieszkanie powinno być urządzone spójnie stylistycznie dlatego wybierając wyposażenie wnętrz mieszkania musimy mieć to na uwadze.

Aranżacja małego mieszkania krok po kroku

Na co zwrócić uwagę urządzając małe mieszkanie? 

Urządzając małe mieszkania powinniśmy kierować się przede wszystkim naszym komfortem w codziennym ich użytkowaniu. Nic nam po pięknym wystroju mieszkania jeśli będzie ono niefunkcjonalne, będziemy obijać się o meble i będzie nam brakowało miejsca do przechowywania.

Wystrój małego mieszkania 

W małym mieszkaniu istotne jest odpowiedni dobór kolorystyczny wnętrza. Wystój małego mieszkania powinien sprzyjać optycznemu jego powiększeniu. Jak optycznie powiększyć przestrzeń w małym mieszkaniu? Przed wszystkim jasna kolorystyka, neutralne barwy bazowe, odpowiednio dobrane oświetlenie w małym mieszkaniu potrafią czynić cuda. Poza tym proste formy mebli i minimalizm w dodatkach. Optycznie powiększą przestrzeń również lustra. W małym mieszkaniu jak najmniejsza ilość rzeczy poustawianych na widoku pozytywnie wpłynie na jego odbiór. Brak chaosu i nieporządku zamiast tego wszystko powinno mieć swoje miejsce i nie powinno nas przytłaczać. Małe mieszkanie powinno być tak urządzone by sprawiać optycznie wrażenie przestronności i lekkości.

Wystrój małego mieszkania, sypialnia

Oświetlenie w małym mieszkaniu

Optycznie powiększona przestrzeń w małym mieszkaniu?, meble jasne, białe

Funkcjonalne zagospodarowanie przestrzeni małego mieszkania 

W małym mieszkaniu powinniśmy dobrze zaplanować miejsce do przechowywania. Sprytne rozwiązania i ciekawe pomysły na przechowywanie w małym mieszkaniu pozwolą nam na wykorzystanie przestrzeni. Jednym z nich jest wykonanie w mieszkaniu mebli na wymiar, zabudowanych pod sam sufit. Szczególnie takie rozwiązanie sprawdzi się w kuchni. Zabudowa nad łóżkiem wykonana na wymiar to również ciekawy sposób na małą sypialnie. Meble zabudowane w kuchni pod sam sufit znacznie poszerzą nam możliwości przechowywania. Innym sposobem jest postawienie na wielofunkcyjne meble do małego mieszkania. Jak chociażby stoik kawowy z funkcja przechowywania, biurka składane na ścianę, szafka na buty połączona z siedziskiem w przedpokoju czy łóżka młodzieżowe z zabudową i wiele , wiele innych.

Sposób na mała sypialnię, zabudowa nad łóżkiem, meble do sufitu, drzwi ażurowe w szafie

zagospodarowanie przestrzeni małego mieszkania, zabudowane w kuchni pod sam sufit

Funkcjonalne zagospodarowanie przestrzeni małego mieszkania , pokój dzienny, biurko do pracy, stół, sofa dwuosobowa, Ikea besta

Podziel się