Projekty wnętrz


PROMOCJA TRWA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Jak urządzić mieszkanie funkcjonalnie i przestronnie?

Publikacja 2018-12-20 13:22:28
Kategorie Mieszkanie

Urządzenie mieszkania to zawsze wyzwanie. Bez względu na to z jakim metrażem mamy do czynienia i jakimi środkami dysponujemy. Jest to w każdym wypadku przedsięwzięcie. Już sam remont i wszystko co z nim związane jest okupione nie małym stresem. Czeka nas wiele decyzji do podjęcia odnośnie aranżacji wnętrza mieszkania. Musimy zdecydować o stylu aranżacji mieszkania, wybrać kolorystykę każdego z wnętrz, elementy dekoracyjne, dodatki. Czekają nas wielokrotne wizyty w sklepach w poszukiwaniu wyposażenia wnętrz. Najgorsze jest to, że im więcej myślimy o tym jak urządzić mieszkanie. Im więcej sklepów odwiedzamy. Tym coraz mniej wiemy jak połączyć nasze oczekiwania w jedną spójną całość. Nagle okazuje się , że nie jest to takie proste.

Jak urządzić mieszkanie?

W naszym serwisie znajdziesz zdjęcia aranżacji wnętrz mieszkalnych, które stanowić mogą dla Ciebie inspiracje. Ponad to zapoznasz się z artykułami jak urządzić mieszkanie czy pojedyncze wnętrze. Możesz u nas również skorzystać z usługi projektowania wnętrz i zamówić projekt mieszkania.

Sprawdź nasza ofertę na projektowanie mieszkania 

Projekty wnętrz realizujemy w oparciu o przesłane przez klienta wymiary oczekiwania oraz wskazany budżet. W cenie projektu wykonujemy do trzech wariantów projektu wnętrza oraz przygotowujemy specyfikacja materiałową wraz z listą zakupów i sklepów. Nasi klienci mają wpływ na powstający projekt.

Jak również przeczytaj : jak odbywa się projektowanie wnętrz

Jak urządzić mieszkanie funkcjonalnie i przestronnie? aranżacja łazienki styl industrialny

Aranżacja mieszkania – krok po kroku

Aranżacja mieszkania musi być przemyślana w najdrobniejszym szczególe. Ponadto przeprowadzić ją musimy według pewnych zasad i we właściwej po sobie kolejności. Zaoszczędzimy sobie w ten sposób niepotrzebnych nerwów i wydatków.

Potrzeby i oczekiwania

Jeśli chcemy być zadowoleni i dobrze czuć się w naszym mieszkaniu to musi ono być urządzone zgodnie z naszymi potrzebami. Zanim zabierzemy się za wybieranie wyposażenia wnętrz usiądźmy i zastanówmy się jakie mamy oczekiwania co do każdego z pomieszczeń. Co jest nam niezbędne a z czego jesteśmy w stanie zrezygnować. Aranżacja mieszkania powinna współgrać z naszym stylem życia. Ustalmy również budżet na aranżacje każdego z pomieszczeń.

Układ , rozplanowanie przestrzeni

By mieszkanie było wygodne, komfortowe musi być funkcjonalnie urządzone a przestrzeń dobrze rozplanowana. Dlatego zanim podejmiemy jakiekolwiek decyzje lub wydatki dobrze określmy układ funkcjonalny każdego z pomieszczeń. Przemyślmy również dokładnie funkcję każdego z nich. Najprościej będzie przenieść pomieszczenie na kartkę papieru zaznaczając okna , drzwi, wnęki oczywiście zaznaczając wymiary poszczególnych ścian otworów. Rozplanowanie przestrzeni w projekcie mieszkania ma ogromne znaczenie. Może się okazać przykładowo, że pokój , który z początku zdecydowaliśmy przeznaczyć na sypialnię będzie bardziej praktyczny na pokój dla dziecka. Jeśli dobrze rozplanujemy wnętrze będzie nam łatwiej dokonać mądrego wyboru co do jego wyposażenia.

W jakim stylu urządzić mieszkanie ?

Dzisiaj najchętniej wybieranym stylem aranżacji mieszkań jest styl skandynawski. Nic w tym dziwnego. Nadaje się do aranżacji wnętrz czy to małych czy dużych. Daje poczucie przytulności oraz stwarza we wnętrzu wrażenie przestronności. A biele, beże, szarości i drewno to ponadczasowa kolorystyka pasująca do każdego pomieszczenia w domu. Równie chętnie decydujemy się na projekty mieszkań w stylu nowoczesnym. Nie brakuje również zwolenników stylu industrialnego czy klasycznego. Nowością w aranżacji mieszkań w Polsce stają się mieszkania inspirowane stylem amerykańskim.

Wystrój mieszkania

Wystrój wnętrza dopasowujemy do obranego stylu aranżacji mieszkania. Mieszkanie powinno być urządzone spójne pod względem stylistycznym. Wnętrza powinny do siebie nawiązywać, przenikać się. Do stylu dobieramy kolorystykę, wyposażenie, elementy dekoracyjne i dodatki.

Przeczytaj również o  funkcjonalnych i stylowych aranżacjach wnętrz 

Podziel się