Projekty wnętrz

ZAMÓW PROJEKT JUŻ DZIŚ >>>

PROMOCJA WAŻNA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Projekt aranżacji wnętrz - jak przebiega proces projektowy?

Publikacja 2018-10-31 13:01:42
Kategorie Mieszkania

Kiedy klient zdecyduje się na projekt wnętrza ,zamówi go na stronie, opłaci i prześle potrzebne materiały rozpoczyna się proces projektowy aranżacji wnętrza. Rozpoczyna się praca projektanta wnętrz ale nie kończy udział klienta w jego realizacji. Współpraca klienta z projektantem na etapie tworzenia wymarzonego projektu czy to całego mieszkania czy pojedynczego wnętrza jest niezwykle istotna by osiągnąć cel. Przesyłając preferencje dotyczące zamówionego projektu wnętrza postarajmy się jak najdokładniej, jak najbardziej precyzyjnie wypunktować swoje potrzeby i oczekiwania związane z projektowanym pomieszczeniem to ma znaczący wpływ na efekt pracy projektanta zajmującego się realizacją Państwa projektu a tym samym na spełnienie Państwa wizji odnośnie wyglądu i funkcjonalności wnętrza. Projektant wnętrz do którego trafia zlecenie na projekt wnętrza ma określony harmonogram prac według którego powstaje każda aranżacja.Do każdego projektu podchodzi indywidualnie, z pasją i zaangażowaniem by na końcu cieszyć się z osiągniętego zamierzenia w postaci Państwa zadowolenia z otrzymanego projektu wnętrza.

Każdy proces projektowania ma stałe, niezmienne etapy na który potrzebny jest czas.

 • Pierwszy etap to zapoznanie się z preferencjami klienta, sprawdzenie przesłanych materiałów i wymiarów.

Niezwykle istotne jest by klient możliwie jak najdokładniej określił swoje oczekiwania, potrzeby oraz budżet.

 • Drugi etap to zbudowanie pomieszczenia na podstawie przesłanych przez klienta wymiarów

Istotne jest by klient przekazał również jak najdokładniejsze i najpełniejsze wymiary pomieszczenia.

 • Trzeci etap to praca nad układem funkcjonalnym w pomieszczeniu według określonych przez klienta preferencji.

To bardzo istotny etap warto poświęcić na niego sporo czasu. Tu trzeba ustalić wszystkie możliwe rozwiązania, sprawdzić wady i zalety każdego z nich, przemyśleć możliwe opcje i wybrać ostatecznie najlepszy układ.

 • Czwarty etap to dobór pod oczekiwania i możliwości finansowe klienta odpowiedniego wyposażenia wnętrz w stylu jaki klient oczekuje.
 • Piąty etap to dobór kolorystyki, materiałów wykończeniowych i dodatków

Wydawać by się mogło i już, zrobione. Nic bardziej mylnego.

Wizualizacja

W naszej ofercie wykonujemy do 3 wariantów projektu pomieszczenia. Nie wykonujemy ich od razu by klient miał wpływ na powstający projekt. Każdy wariant projektu powstaje z udziałem klienta , na podstawie jego opinii, uwag...

Każdy z wariantów jakie tworzymy jest pełną aranżacją wnętrza to 3 wizualizacje a nie projekty 2D bez kolorów, doboru materiałów jedynie z ustawieniem do których na koniec wykonuje się jedną wizualizację

Wykonanie wizualizacji to proces, który trwa. To praca twórcza projektanta nad każdym z wariantów jak i praca z programem , w którym trzeba wykonać określone pracochłonne i czasochłonne czynności by uzyskać efekt w postaci wizualizacji wnętrza. Wygenerowanie każdej to proces. By uzyskać jakość, oddać kolorystykę ... trzeba wykonać szereg czynności , które pochłaniają czas.

Każda najdrobniejsza ingerencja w projekt to ten sam proces - zmiana koloru, zmiana elementu wyposażenia to nie kliknięcie to czasochłonne zajęcie. Generowanie świateł, zapalanie świateł i na koniec generowanie samych zdjęć jest procesem czasochłonnym.

Pod uwagę należy wziąć również , że efekt może być dla projektanta nie zadowalający i będzie szukał innych lepszych rozwiązań. To praca twórcza, czasem trzeba do niej podejść kilkukrotnie by uzyskać najlepszy efekt.

Mieszkanie MOŻNA zaprojektować na wiele sposobów. Projektant chce znaleźć, stworzyć najlepsza dla niego opcję. Od pustego planu pomieszczenia  przechodzi przez kolejne etapy by osiągnąć zadowalający dla klienta efekt . Tworzy, kreuje, dobiera czasem kilkanaście razy nowe jego elementy by powstała spójna całość w zgodzie z preferencjami klienta.

Preferencje klienta - to na nich opiera się projekt

Zadaniem klienta jest przekazanie projektantowi możliwe najdokładniejszych preferencji. Przedstawienie swoich potrzeb, oczekiwań, wizji i gustu. Im więcej cennych informacji im są one dokładniejsze tym bardziej dopasowany i spełniający nasze oczekiwania projekt powstanie :)

Jeśli masz coś upatrzone nie bój się przekazać zdjęć, nazw produktów, wskazać zdjęcia na których coś ci się podoba to wizualne przedstawienie tego co chcesz, to ważne !!! Jeśli masz już jakieś zakupione rzeczy i nie chcesz z nich rezygnować również poinformuj o tym projektanta, dołącz zdjęcia, informacje nich. Określ budżet choć przybliżony !!! informacja w miarę tanio lub poproszę w przystępnych cenach jest myląca - dla każdego tanio znaczy co innego tak jak i przystępna cena. Leży to w Twoim interesie byś otrzymał projekt który będziesz mógł zrealizować. Określ styl jaki Ci się podoba jeśli nie wiesz wskaż co na pewno nie wchodzi w grę. To już ważna informacja.

PRZYKŁAD PREFERENCJI KLIENTA POTRZEBNYCH DO WYKONANIA PRZYKŁADOWEGO PROJEKTU WNĘTRZA

 

Powstał pierwszy wariant projektu i co dalej ?

Po wykonaniu pierwszego wariantu projektu przesyłamy go do klienta w celu uzyskania opinii. Teraz istotna jest rola klienta . Może on zaakceptować projekt lub nanieść do niego uwagi ( poprawki) jeśli takie są potrzebne. Na ich podstawie wykonujemy drugi wariant projektu ( drugą wizualizację - pełną aranżacje wnętrza) dlatego bardzo ważne jest by klient przekazał je jak najdokładniej i najprościej.

Uwagi ( poprawki ) klienta do przesłanego wariantu projektu

Jeśli klientowi nie odpowiada jakiś element projektu w odpowiedzi po jego otrzymaniu przesyła do niego uwagi ( poprawki). Ważne by były dobrze przemyślane i przekazane w odpowiedniej formie, która ułatwi i przyspieszy prace nad ich wprowadzeniem podczas wykonywania kolejnego wariantu. Najlepiej gdyby były one wypunktowane lub wypisane w formie myślników

PRZYKŁADY ( POPRAWEK) UWAG DO WARIANTU NR 1

PRZYKŁAD 1

Kuchnia:

Chciałabym w drugim wariancie :

 • żeby wyspa była przysunięta do ściany.
 • Między wyspą, a słupem były szafki kuchenne, w których będzie słupek z piekarnikiem
 • kolor blatu zamiast drewno – grafit


PRZYKŁAD 2

Projekt łazienki:

bardzo nam się podoba ale chcielibyśmy zobaczyć jak będzie wyglądała po zmianie gdy:

 • zostaniemy tylko z jedną umywalką (szafka bez zmian)
 • wanna zostanie przeniesiona na ścianę pod skosem.

PRZYKŁAD 3

Projekt Salonu:

 • Dodatkowa półka na książki nad białą w rogu ( moze byc taka sama jak ta już umieszczona).
 • Fotel w rogu za telewizorem - w tej małej wnęce + miejsce aby położyć książkę. 
 • Ew. jakaś niska szafka za kanapą w rogu.

PRZYKŁAD 4

Projekt Sypialni:

 • Bez drewna za łóżkiem zamiast tego obraz/lustro
 • Szafa przesuwna z lustrami

Na podstawie uwag klienta powstaje drugi wariant projektu. I tak samo jest z trzecim wariantem projektu jeśli zachodzi taka potrzeba.

Specyfikacja materiałowa i lista zakupów

Na koniec projektant przygotowuje dla klienta specyfikację materiałową wraz z lista zakupów i wskazaniem przykładowych sklepów gdzie może je zakupić

PRZYKŁAD SPECYFIKACJI MATERIAŁOWEJ

Podziel się

Dodaj komentarz

 (with http://)