projekt wnętrza

 PROMOCJA TRWA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Zobacz cennik projektowania wnętrz:

WIĘCEJ

Jak urządzić nowoczesną kuchnie? Aranżacja kuchni - drewno, szary

Publikacja 2019-08-02 10:56:35
Kategorie Kuchnie

Jak urządzić nowoczesną kuchnie? Aranżacja kuchni - drewno, szary

Jak urządzić nowoczesną kuchnię funkcjonalnie i z pomysłem na to pytanie postaramy się odpowiedzieć. W artykule zamieściliśmy zdjęcia aranżacji nowoczesnej kuchni w szarości i drewnie, która może stanowić inspirację.

Mówi się, że kuchnia jest sercem domu. Kuchnia urządzona nowocześnie to wnętrze funkcjonalne i dostosowane do potrzeb. Choć dziś nowoczesne projektowanie stawia na otwarte przestronne wnętrza, połączenie salonu z kuchnią to przecież nie brakuje zwolenników zamkniętych kuchni ani mieszkań w których nie ma możliwości na jej otwarcie na salon, takich w których kuchnia stanowi oddzielne pomieszczenie. Zamknięta kuchnia ma swoje wady ale również i zalety. Do niewątpliwych zalet zamkniętej kuchni należy to, że powstający nieład w kuchni nie jest widoczny dla gości czy domowników przebywających w salonie jak również zapachy i odgłosy nie wydostają się na strefę dzienną. Wadę stanowi w większości wypadków jej wielkość i izolacja osoby pracującej w niej od reszty domowników. W niewielkich zamkniętych kuchniach często nie ma miejsca na stół co wiąże się z przenoszeniem posiłków do salonu.

Nowoczesne wnętrze kuchni: funkcjonalności i wygoda 

Nowoczesna kuchnia ma być przede wszystkim funkcjonalnie i ergonomicznie urządzona. Tak by poruszanie się w niej, przygotowywanie posiłków było komfortowe i sprawiało przyjemność. Nie powinno zabraknąć w niej ciekawych i sprytnych rozwiązań, które na co dzień ułatwiają korzystanie z niej. Mowa tu tylko nie o sprzętach ale również o wyposażeniu szafek, szuflad. Na rynku dziś nie brakuje rozwiązań , które zapewnią nam wygodę. Funkcjonalna kuchnia to kuchnia dobrze zorganizowana, w której przygotowywanie posiłków i sprzątnie odbywa się sprawnie.

Urządzając kuchnie trzymajmy się trzech podstawowych zasad. Pierwszą jest odpowiednie dobranie układu zabudowy mebli. Drugą podzielenie kuchni na strefy. A trzecią zasadą jest zachowanie zasady trójkąta roboczego. To znaczy planując rozmieszczenie sprzętów należy lodówkę, zlewozmywak i płytę grzewczą umieścić tak by stanowiły wierzchołki trójkąta. Takie ich rozmieszczenie znacznie ułatwi nam prace. Oczywiście nie w każdym wnętrzu kuchni da się to zrobić. Nie należy również zapominać o wystarczającej ilości blatu roboczego.

Jak urządzić nowoczesną kuchnie? Aranżacja kuchni - drewno, szary

Nowoczesna kuchnia: jakie kolory? Jakie meble i dodatki? 

Poza funkcjonalnością nowoczesna kuchnia to również kuchnia estetyczna. Najbardziej popularne meble w nowoczesnej kuchni to białe meble. Dużą popularnością cieszą się również meble kuchenne w kolorze szarości. Na zainteresowaniu nie traci nadal drewno, które jest ponadczasowe, ociepla i nadaje elegancji zarówno w klasycznych jak i nowoczesnych kuchniach. Meble w kuchni najlepiej jeśli są zaprojektowane na wymiar ponieważ daje to możliwość zagospodarowania wnętrza optymalnie i wykorzystanie każdej wolnej przestrzeni. Poza tym mamy możliwość zabudowania sprzętów co podnosi wartość estetyczna aranżacji kuchni. Kolorystyka w nowoczesnej kuchni powinna być umiejętnie dobrana. Nowoczesność to minimalizm dlatego również ilość dodatków, dekoracji powinna być przemyślana. Kuchnia nie powinna być nimi przytłoczona. W nowoczesnej kuchni postawmy na gładkie powierzchnie, które sprzyjają wrażeniu porządku i czystości.

Pomysł na urządzenie kuchni: aranżacja kuchni drewno, szarość 

Połączenie drewna i szarości w kuchni to stylowa i nowoczesna aranżacja. To rozwiązanie ponadczasowe. Zamieszczony w artykule projekt wnętrza kuchni został wykonany pod indywidualne zamówienie. Meble kuchenne zostały zaprojektowane w kształcie litery U . Zabudowę otwiera lodówka, wysoki słupek z piekarnikiem i mikrofalą. Po przeciwległych stronach kuchni mamy szafki dolne i górne zabudowane pod sam sufit. Między szafkami znajduje sie panel szklany. Pod nimi znajduje się oświetlenie. Pod oknem znajduje się zlewozmywak. W kuchni zaprojektowany został podwieszany sufit z oświetleniem. Szarość nadaje wnętrzu nowoczesnego wyglądu a drewno je ociepla. Kuchnia jest funkcjonalna i spełnia potrzeby domowników.

Jeśli nie wiesz jak urządzić kuchnię? na naszym blogu znajdziesz pomysły, zdjęcia kuchni w różnych stylach. Zamieszczone są projekty wnętrz kuchni zamkniętych, otwartych na salon, małych i dużych, które mogą stanowić inspirację. A jeśli potrzebujesz pomocy w zaprojektowaniu kuchni marzeń skorzystaj z naszej ofertyi zamów projekt kuchni, który wykonamy dla Ciebie pod Twoje możliwości finansowe, potrzeby i oczekiwania.

Pomysł na urządzenie kuchni: aranżacja kuchni drewno, szarość

Podziel się

Dodaj komentarz

 (with http://)