Projekty wnętrz

ZAMÓW PROJEKT >>

POZOSTAŁO DO KOŃCA PROMOCJI

Dni Godziny Minuty Sekundy

Co musisz wiedzieć o kuchni w stylu nowoczesnym?

Publikacja 2018-09-03 12:32:08
Kategorie Kuchnia

Aranżacja kuchni to nie tylko jest wygląd ale przede wszystkim jej funkcjonalny układ. Nic nam po pięknej, modnej kuchni jeśli będzie niewygodna i niepraktyczna w użytkowaniu. Kuchnia jest istotnym pomieszczeniem w naszych domach. Spędza się w niej sporo czasu przygotowując posiłki dla siebie i rodziny. By proces ten odbywał się komfortowo i z przyjemnością nasz kuchnia musi być urządzona w sposób funkcjonalny. Tym bardziej jeśli jest to pomieszczenie małe, nieustawne, często wąskie urządzenie jej w sposób ergonomiczny jest niezwykle ważne.

Meble kuchenne mogą być w kuchni zaprojektowane w różnych układach: w literę U, literę L czy też w literę G. Mogą mieć układ pojedynczy tak zwany jednorzędowy lub dwustronny inaczej dwurzędowy. Projektowanie kuchni powinni odbywać się zgodnie z zasadami ergonomii. Powinniśmy dobrze rozplanować strefy funkcjonalne dzięki czemu pracować się nam będzie w niej wygodnie. Strefy kuchni to strefa przechowywania, zapasów, przygotowania, zmywania, gotowania. Jeśli jest to możliwe w aranżacji kuchni ważne jest zachowanie zasady trójkąta roboczego.

Projektowanie kuchni krok po kroku

Zanim przystąpimy do wyboru kolorystyki mebli, ścian, płytek podłogowych i tego typu rzeczy musimy zaplanować układ naszej kuchni. Definiuje go przede wszystkim samo pomieszczenie ale i nasze potrzeby i przyzwyczajenia. Projekty kuchni muszą być dostosowane do jego użytkowników. Tylko wtedy kuchnia będzie rzeczywiście komfortowa w użytkowaniu. Kolejnym krokiem jest określenie stylu aranżacji kuchni oraz budżetu przeznaczonego na ten cel. Czeka nas również juz na tym etapie decyzja dotycząca sprzętów jakie mają się znaleźć w kuchni.

Musimy pamiętać , że kuchni nie urządzamy co dwa, trzy lata raczej robimy ją na lata. Powinniśmy więc wziąć to pod uwagę i dobrze wszystko przemyśleć. Warto szczególnie w małych kuchniach zainwestować w meble kuchenne na wymiar wykonywane przez stolarza. Pozwoli nam to lepiej zagospodarować każdą możliwą przestrzeń.

Aranżacja kuchni w stylu nowoczesnym

Przedstawione zdjęcia to wykonany dla naszego klienta pod indywidualne zamówienie projektu wnętrza kuchennego w stylu nowoczesnym. Meble kuchenne wykonane są w kształcie litery U na końcu układu znajduje się duży barek z hokerami. Aranżacja kuchni wykonana jest w bieli, szarości i drewnie. W pomieszczeniu znajduje się podwieszany sufit z oświetleniem.

Aranżacja kuchni w stylu nowoczesnym, kuchnia z barkiem, kuchnia w kolorze biały, szary, drewno

Projekt kuchni nowoczesnej, kuchnia biała, szara, drewno, barek, sufit podwieszany

Nowoczesna kuchnia, barek w kuchni

Podziel się