Projekty wnętrz

ZAMÓW PROJEKT >>

PROMOCJA TRWA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Sposób na zabudowe w pokoju rodzeństwa

Publikacja 2018-09-04 15:24:35
Kategorie Wnętrza pokoi młodzieżowych

Jak urządzić pokój dla rodzeństwa - to pytanie zadaje sobie wielu z rodziców , którzy staja przed dylematem aranżacji pokoju dla dwójki dzieci. Jest to możliwe przy odpowiedniej aranżacji pokoju dziecięcego.

Urządzając pokój dla rodzeństwa musimy przemyśleć wszystko i zaplanować w najdrobniejszych szczegółach. Odpowiednie rozplanowanie powierzchni to najważniejsza kwestia. Pokój dla rodzeństwa musi być przede wszystkim funkcjonalnie urządzony. Tak by spełniał potrzeby obojga dzieci i był wygodny w użytkowaniu. By podkreślić odrębność charakterów czy zainteresowań rodzeństwa , ciekawym pomysłem jest podzielenie pokoju kolorystycznie lub zastosowanie tapety, fototapety związanej z pasją dzieci.

Aranżacja pokoju dla rodzeństwa musi stwarzać dzieciom warunki do nauki, zabawy i wypoczynku tak samo jak w sytuacji gdy urządzamy pokój dla jednego dziecka.

Projektowanie pokoju dla dziecka

Pokój dziecka jak każde inne pomieszczenie w mieszkaniu żeby było funkcjonalne musi być odpowiednio rozplanowany. Jego układ funkcjonalny jest niezwykle istotny tym bardziej w przypadku kiedy pokój dzielić będzie dwoje dzieci. Urządzając go musimy obrać styl aranżacji. Dopiero pod niego wybierać kolorystykę wnętrza, meble i dodatki. Każdy styl wymusza inne zasady wystroju wnętrz. Ważne by pokój był spójny stylistycznie. W małych wnętrzach unikajmy zbyt ciemnych kolorów, ciężkich, ciemnych mebli żeby nie pomniejszać i obciążać optycznie. Określmy budżet inwestycji na samym początku. Określmy potrzeby, priorytety i zastanówmy się z czego jesteśmy w stanie zrezygnować a na co kładziemy nacisk.

Pokój dla rodzeństwa - aranżacja pod indywidualne zamówienie

Zaprezentowane zdjęcia to projekt pokoju dla rodzeństwa wykonany przez naszego projektanta na zamówienie dla naszej klientki. Mieszkańcami pokoju są dwaj chłopcy w wieku do siebie przybliżonym. Pokój został tak zaprojektowany by rósł razem z dziećmi, dawał możliwość odrębnych stref wypoczynku i nauki oraz stwarzał warunki do przechowywania dziecięcych zabawek i akcesoriów. Powierzchnia pokoju została maksymalnie wykorzystana. W pomieszczeniu znajdują się meble zaprojektowane na wymiar. Znajdują się w nim: pojemna szafa z zamkniętymi regałami na której jest farba tablicowa, dwa oddzielne biurka, dwa osobne łóżka, dwa otwarte regały na książki i rzeczy szkolne oraz szafki do przechowywania zabudowane pod sam sufit. Ściany są w kolorze szarym a meble białe by nie obciążać pokoju optycznie.

Duży pokój dla rodzeństwa, dwa białe łóżka, biała szafa, dwa białe biurka

Aranżacja pokoju dla rodzeństwa, zabudowa mebli pod sufit

Projekt pokoju dla rodzeństwa, mapa nad łóżkiem, telewizor w pokoju, szafa pomalowana farba tablicową

Podziel się