Projekty wnętrz


PROMOCJA TRWA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Jak urządzić pokój młodzieżowy w stylu industrialnym?

Publikacja 2020-06-09 14:00:44
Kategorie Projekty pokoju młodzieżowego dla nastolatki i dla nastolatka

Przychodzi czas w życiu naszych pociech, że z dzieci staja się nastolatkami. Zmieniają się ich potrzeby, zainteresowania, gusta i oczekiwania względem wystroju swojego pokoju. Nadchodzi czas kiedy pokój dziecięcy przechodzi metamorfozę w pokój młodzieżowy. Dziś bardzo często wybieranym stylem w aranżacji pokoju dla nastolatka jest styl industrialny. Jak więc urządzić pokój młodzieżowy w stylu industrialnym?

Czym charakteryzuje się styl industrialny? Co sprawia , że jest popularny nie tylko wśród młodzieży?

Stany Zjednoczone dotknęła recesja w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku, na rynku nieruchomości pojawiły się puste przestrzeni przemysłowe a sposób na ich zagospodarowanie zapoczątkował nowy styl w architekturze, który został doceniony przez projektantów. Styl loft do niedawna kojarzył się z pofabrycznymi wnętrzami, surowymi i zimnymi.Dziś wtargnął na Polski rynek w nieco odmienionej formie, trochę jako soft loft, jako styl industrialny w domowej odsłonie. Styl industrialny cechuje wykończenie ścian betonem, surowym tynkiem, cegłą. Tu bardzo dużą rolę odgrywać będą detale, dodatki, oświetlenie ale wszystko z umiarem i w niedużych ilościach. Jeśli chodzi o kolorystykę w stylu industrialnym to oczywiście warto postawić na ponadczasowa szarość, czerń, akcenty w wyrazistym kolorze. Mile widziane jest również drewno. Styl industrialny jest popularny ponieważ nie traci na oryginalności. Jest odpowiednim wyborem dla osób lubiących minimalizm a jednocześnie oczekujących niebanalnie urządzonego wnętrza. Choć dla wielu z nas styl industrialny uważany jest za mało przytulny i mimo wszystko zimny budzi zainteresowanie szczególnie wśród młodych osób gdyż nadaje pomieszczeniom wyjątkowego charakteru. Urządzając wnętrze w stylu industrialnym musimy mieć na uwadze 5 istotnych kwestii:

  • przestrzeń
  • kolorystyka
  • meble
  • surowe materiały
  • stylowe dodatki

Jak urządzić pokój młodzieżowy w stylu industrialnym?

Styl industrialny dobrze będzie prezentował się zarówno w salonie, kuchni jak i pokoju młodzieżowym czy łazience. Urządzanie pokoju młodzieżowego w stylu industrialnym warto zacząć od podjęcia decyzji jak zaaranżujemy ściany, tu nie wystarczy sama farba. Powinien pojawić się na choć jednej ze ścian beton lub na przykład cegła. Kolejną istotna kwestią jest wybór mebli, powinny być one minimalistyczne ale nie powinny tracić na swojej oryginalności. Sprawdzą się proste na przykład drewniane meble z metalowymi nogami. Przy wyborze mebli powinniśmy kierować się w tym wypadku zasadą „mniej znaczy więcej” I ostatnia rzecz czyli dodatki stanowiące wisienkę na torcie. Dekoracją w industrialnym pokoju młodzieżowym może być już oświetlenie jeśli na przykład zamiast standardowego oświetlenie zdecydujemy się o powieszeniu na czarnym kablu zwykłej żarówki. W doborze dodatków pamiętać należy również o tym, ze styl industrialny lubi prostotę i minimalizmUrządzenie wnętrza pokoju młodzieżowego w stylu industrialnym sprawia Ci trudności? z pomocą przychodzą projektanci z Fabryki Projektów, którzy stworzą projekt pokoju młodzieżowego w stylu industrialnym pod Twoje indywidualne zamówienie a Ty będziesz mieć pewność , ze pokój Twojego nastolatka jest urządzony stylowo, zaoszczędzisz czas i pieniądze.

Zobacz poniżej zdjęcia pokoju młodzieżowego dla nastolatka zaprojektowanego w stylu industrialnym

Pokój młodziezowy, styl industrialny, mały pokój, cegła na ścianie, łózko z panelami tapicerowanymi, biurko gamingowe narożne czarne, fotel dla gracza

Pokój młodziezowy w stylu industrialnym, komoda, szafa, regał na książki, szafka rtv w kolorze drewnianym i czarnym, jasna podłoga

Podziel się