Projekty wnętrz

ZAMÓW PROJEKT JUŻ DZIŚ >>>

PROMOCJA TRWA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Pomysł na to jak urządzić pokój dla małego chłopca

Publikacja 2019-11-18 10:47:14
Kategorie Pokoje dziecięce

W artykule prezentujemy pomysł na aranżacje pokoju dla chłopca oraz doradzimy Ci jak urządzić pokój dla chłopca ciekawie i funkcjonalnie. Jakie kolory wybrać do pokoju dziecięcego? Jakie dodatki? Jakie meble by urządzić praktyczny i ładny pokój. Jeżeli chcesz zobaczyć więcej inspiracji na urządzenie pokoju dziecięcego sprawdź nasz blog na którym znajdziesz projekty pokoju dziecięcego i młodzieżowego jak również więcej artykułów na temat aranżacji wnętrz.

Pokój dziecięcy może nawiązywać do zainteresowań dziecka w końcu to małe królestwo naszego dziecka i to ono ma się czuć w nim dobrze i się z nim utożsamiać. Powinien być dopasowany do jego potrzeb. Pokój dla dziecka możemy urządzić na dwa sposoby albo na teraz albo tak by rósł razem z nim. Oczywistym jest, że inaczej urządzimy pokój dla 2- letniego dziecka a inaczej dla 7 –latka. Pomysłów i sposobów na urządzenie pokoju dziecięco jest mnóstwo. Wszystko zależy od tego czego oczekujemy, jaki mamy budżet. Aranżacja pokoju dla chłopca choć mówi się, że znacznie prostsza niż aranżacja pokoju dla dziewczynki to wymaga równie dużo uwagi i dobrego przemyślenia i organizacji.

Pokój dla dziecka. Jak zagospodarować przestrzeń pokoju dziecięcego? 

Pokój dziecięcy to wnętrze spełniające kilka funkcji. Jest to miejsce odpoczynku, zabawy, nauki oraz spotkań z koleżankami i kolegami. Jeśli przestrzeń w pokoju dziecięcym nam to umożliwia pokój powinieneś podzielić na strefy: odpoczynku, nauki i zabawy. Urządzenie wnętrza pokoju dla dziecka powinniśmy zacząć od sprecyzowania naszych oczekiwań, ustalenia układu funkcjonalnego i wyboru stylu w jakim chcemy urządzić pokój naszemu dziecku.

Jak urządzić miejsce do nauki i zabawy w pokoju dziecka? 

Miejsce przeznaczone do nauki w pokoju dziecka powinno być dobrze oświetlone oraz dobrze zorganizowane. Poza oczywistym czyli dopasowanym biurkiem o odpowiednich wymiarach i wygodnym krzesłem dobrze jeśli w tej strefie znajdzie się miejsce na potrzebne artykuły szkolne, książki, zeszyty. Oprócz tego warto zaplanować miejsce na podręczne organizery, tablicę na notatki.

W pokoju dziecka istotne jest również miejsce do swobodnej zabawy, rozwijania swoich pasji. W przypadku młodszych dzieci przyda się zorganizowanie wolnej przestrzeni gdzie dziecko będzie mogło bawić się samochodami, układać klocki, bawić się pociągami i torami, układać puzzle. Dzieci w swoim pokoju przyjmują również swoich kolegów, koleżanki warto również jeśli mamy na to miejsce wydzielić część gdzie zaaranżujesz przestrzeń do przyjmowania małych gości. Chociażby na stolik i dwa krzesła czy wygodne pufy ewentualnie siedzisko.

Na zamieszczonych w artykule zdjęciach projektu pokoju chłopca miejsce do nauki zostało zaplanowane pod oknem. Znajduje się tam blat biurka z szafkami do przechowywania szkolnych akcesoriów i książek, zeszytów.

Jak zaaranżować miejsce do nauki i zabawy w pokoju dziecka?

Sposób na przechowywanie w pokoju dziecka

Przechowywanie, segregacja w pokoju dziecka jest niezwykle istotne. Dzieci potrzebują miejsce na swoje zabawki, artykuły szkolne jak również miejsce do przechowywania ubrań. Przestrzeń w pokoju dziecka powinna być tak zagospodarowana by umożliwiać dziecku samodzielne sięganie i sprzątanie swoich rzeczy jak również sprzyjać utrzymaniu porządku w pokoju. Najprostszym sposobem na przechowywanie dziecięcych zabawek zdecydowanie są kosze, pudła, skrzynie gdzie dziecko szybko i w prosty sposób odłoży zabawki. W przypadku starszych dzieci można podzielić je, podpisać , oznaczyć na co są przeznaczone by ułatwić dziecku segregację zabawek i odkładanie ich na miejsce. Przechowywanie ubrań również powinno być tak zaplanowane by umożliwiać samodzielność starszemu dziecku. Meble powinny być bezpieczne, stabilne i dobrze zorganizowane we wnętrz.

W prezentowanym projekcie pokoju dla chłopca znajduje się meble do wykonania na wymiar. Są to duża i pojemna szafa, regały do przechowywania zabawek z głębokimi szufladami oraz miejscem na pudełka na zabawki. Są również ciekawie zaaranżowane półki na książki, płyty i tym podobne rzeczy.

System przechowywania w pokoju dziecka, regał, szafa, półki otwarte, szuflady, miejsce na zabawki

Wystrój pokoju dziecięcego. Kolorystyka i dodatki w pokoju dziecka. 

Wystrój pokoju chłopięcego powinien być dobrze przemyślany. Jeśli chcemy by pokój dziecka rósł razem z nim dobrze przemyśl bazę kolorystyczną i wystrój pokoju jak również meble jakie mają znaleźć się w pokoju chłopca. Dzieci szybko rosną, równie szybko niekiedy zmieniają się im zainteresowania i potrzeby. Jeśli zależy Ci na podkreśleniu pasji dziecka i na tym by miały odzwierciedlenie w wystroju pokoju zdecyduj się na neutralne meble, kolorystykę bazową a zagraj dodatkami. W ten sposób w niedrogi i łatwy sposób dokonasz metamorfozy pokoju dziecięcego jeśli zajdzie potrzeba. Urządzany pokój chłopca zaprezentowany na zdjęciach podkreśla jego zainteresowania. Znajduje się w pokoju łóżko w kształcie samochodu na tle fototapety z torem wyścigowym. Reszta pokoju zaprojektowana jest tak by pokój rósł razem z chłopcem.

Kolorystyka pokoju dla chłopca powinna odpowiadać dziecku. Oczywiście nie znaczy to , ze jeżeli syn lub żółty, pomarańczowy i czerwony te kolory wszystkie mają się w nim znaleźć i tak jak dziecko sobie wymyśli. Tutaj to Ty musisz trzymać rękę na pulsie. Pokój chłopca nie może być nudny ale i też nie za krzykliwy ze względu na wrażliwy jeszcze układ nerwowy. Kolorystyka pokoju dziecka musi pozytywnie wpływać na jego skupienie, odpoczynek. Dlatego dobieraj kolory staranie i nie przesadzaj z ich ilością.

Dodatki w pokoju dziecięcym nadają wnętrzu charakteru, podkreślają i uzupełniają aranżacje. Pamiętajmy jednak, że już ilość kolorowych zabawek mocno obciąża pokój Wybieraj dodatki i elementy dekoracyjne starannie. Dekoracje w pokoju dziecka może stanowić oświetlenie, poduszki, narzuta na łóżko, ciekawa tapeta położona na jednej ze ścian czy fototapeta podkreślająca zainteresowania, dywan. Elementem dekoracyjnym mogą być również meble jak w przypadku prezentowanego projektu. Tutaj dekoracje stanowi łóżko w kształcie samochodu, kolory podkreślające charakter pokoju zastosowane w meblach. Ściany w pokoju chłopca są szare. Meble bazowo są białe w połączeniu z drewnem. Dodatkowo w pokoju pojawia się kolor czerwony i granatowy

 Dodatki w pokoju dziecięcym, dekoracje w pokoju chłopca, fototapeta, samochód łózko, kolory czerowny, biały, granatowy, szary, drewno

Jeśli nie wiesz jak urządzić pokój dla dziecka zapoznaj się z nasza ofertą na projektowanie wnętrz online i zamów projekt pokoju dziecięcego, który wykonamy pod Twoje indywidualne zamówienie, określone potrzeby, oczekiwania oraz budżet.

Podziel się