projekt wnętrza

 OFERTA WAŻNA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Zobacz jak łatwo zamówić projektowanie wnętrz:

WIĘCEJ

Kuchnia w nowoczesnej odsłonie

Publikacja 2019-01-07 15:35:24
Kategorie Kuchnie

Kuchnia w nowoczesnej odsłonie

Kuchnia to jak się zwykło mawiać serce każdego domu. To tez jedno z pierwszych pomieszczeń jakie urządzamy. Dobrze urządzona kuchnia powinna być wielozadaniowa, funkcjonalna i cieszyć oko swoim wyglądem. Urządzając kuchnie musimy poświęcić czas na przemyślenie wszystkiego dokładnie. Wszystko powinno być zaplanowane w najdrobniejszym szczególe. Musimy zdecydować o jej wyposażeniu, meblach, układzie funkcjonalnym, zagospodarowaniu wnętrza szafek i szuflad. Określić w jakim stylu ma być aranżacja kuchni wykonana. Wybór mamy szeroki. Uzależniony jest on od tego w jakim wnętrzu czujemy się dobrze. Możemy mieć kuchnie w stylu skandynawskim jeśli lubimy ciepłe aczkolwiek nieprzeładowane wnętrza o prostych formach. A jeśli bliżej nam do funkcjonalnego, eleganckiego może nieco surowego wnętrza to postawmy na kuchnie w stylu nowoczesnym. To tylko przykłady. Podane style są obecnie najchętniej wybieranymi w aranżacji wnętrz.

Kuchnia funkcjonalnie urządzona

Kuchnia to nie mała inwestycja. Nie urządzam jej na rok lub dwa. Powinna być ponadczasowa i ergonomicznie urządzona. W kuchni sprawdza się meble wykonywane na wymiar. Pozwolą nam na optymalne zagospodarowanie przestrzeni. Odpowiednio dobrany układ mebli pod nasze potrzeby, metraż kuchni jest kluczowy jeśli myślimy o tym by kuchnia była funkcjonalna. Do wyboru jest układ kuchni w kształcie litery L,U, kuchnia jednorzędowa lub dwurzędowa.

Przeczytaj więcej o aranżacji funkcjonalnej kuchni 

O funkcjonalności w kuchni decyduje ponadto mądre zagospodarowanie szafek, szuflad, słupków. Dziś na rynku mam szeroki wybór sprytnych rozwiązań. Uporządkowane przechowywanie, wszystko na swoim miejscu, ułatwiony dostęp do akcesoriów. To wszystko ma wpływ na nasz komfort poruszania się w kuchni. Poza meblami i ich wyposażeniem musimy zastanowić się jakie sprzęty chcemy mieć w kuchni czy te pod zabudowę czy wolnostojące. Te pierwsze będą droższe ale na pewno będą wyglądać bardziej efektownie. Ponadto co chcemy mieć pomiędzy szafkami czy mają to być popularne płytki ceramiczne a może szkło lubpanel drewniany.

Kuchnia w nowoczesnej odsłonie, nowoczesna kuchnia, kuchnia trend 2019

Kuchnia - kolorystyka

Obecnie najbardziej popularne są białe kuchnie. Ponadczasowe będą kuchnie szare, czarne czy w kolorze naturalnego drewna. Pamiętajmy, ze kuchni nie remontujemy na krótko. Warto wiec postawić na neutralną bazę a unikać kolorowych mebli i płytek. Jeśli znudzi nam się obecny wystrój kuchni w pierwszym wypadku znacznie prościej jest dokonać niewielkiej metamorfozy kuchni małym kosztem poprzez chociażby wymianę dodatków niż w przypadku drugim. Urządzając kuchnię nie kierujmy się panującą modą a naszymi wewnętrznymi przekonaniami, wrażeniami estetycznymi oraz gustem. W tak urządzonym wnętrzu będziemy czuć się komfortowo Moda mija.

Kuchnia - kolorystyka, kuchnia szara, cegła na ścianie

Podziel się

Dodaj komentarz

 (with http://)