Projekty wnętrz

ZAMÓW PROJEKT >>

POZOSTAŁO DO KOŃCA PROMOCJI

Dni Godziny Minuty Sekundy

Tego możesz nie wiedzieć o aranżacji kuchni

Publikacja 2018-07-19 11:16:50
Kategorie Kuchnia

Aranżacja kuchni jest niezwykle istotna. To jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. Użytkowana jest zazwyczaj intensywnie przez długi czas. Inwestujemy też w jej urządzenie duże pieniądze chcąc by było to wyjątkowe i funkcjonalne wnętrze. Dlatego warto dobrze wszystko przemyśleć już na etapie projektowania kuchni. Unikniemy w ten sposób późniejszych problemów czy trudności związanych z jej użytkowaniem na co dzień.

Aranżacja kuchni - kuchnia szyta na miarę

Kuchnia dobrze zaprojektowana to kuchnia, która jest nie tylko atrakcyjna, estetyczna z prawidłowo rozplanowanym oświetleniem, kolorystyką i dobrze dobranymi materiałami wykończeniowymi. Aranżacja kuchni musi być przede wszystkim ergonomiczna i funkcjonalna. Kuchnia musi tez być dopasowana do potrzeb, przyzwyczajeń i stylu życia rodziny jej użytkującej. Jest to istotne bo jeśli dużo gotujemy, dużo czasu spędzamy w kuchni to również determinuje wybór sprzętów i układu funkcjonalnego kuchni.

Zanim wykonamy projekt kuchni powinniśmy jak najdokładniej określić potrzeby, oczekiwania. Trzeba zastanowić się nad kilkoma rzeczami a mianowicie nad wyborem stylu , charakterem aranżacji innych pomieszczeń, częstotliwością robienia zakupów oraz określić budżet. Jeżeli jesteśmy na etapie tworzenia projektu domu lub obecny stan daje nam możliwości zmiany układu mieszkania powinniśmy się zastanowić jaka kuchnia będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem : kuchnia zamknięta w osobnym pomieszczeniu , kuchnia otwarta na salon a może rezygnujemy z kuchni jako takiej na rzecz dodatkowego pokoju i postawimy na aneks kuchenny. Każda z propozycji ma swoje wady jak i zalety.

Projektowanie kuchni

Planując kuchnie możemy skorzystać z pomocy specjalistów i zamówić projekt kuchni online przez internet bądź zwrócić się stacjonarnie do biura projektowego.

Kiedy decyzja co do usytuowaniu kuchni zapadła możemy zacząć myśleć o zabudowie meblowej jej kształcie i układzie. Zależy on od ustawności pomieszczenia i jego metrażu. Ważne by był on funkcjonalny i ergonomiczny.

Do wyboru mamy :

- układ pojedynczy tak zwany jednorzędowy stosowany najczęściej w wąskich kuchniach

- układ dwustronny -dwurzędowy stosowany w kuchniach podłużnych

-układ w kształcie litery L - stosowany w przestronnych kuchniach zbliżonych kształtem do kwadratu

- układ w kształcie litery U - idealny do kuchni otwartych, optymalnie wykorzystujący przestrzeń.

-układ w kształcie litery G - w małych kuchniach jest niepraktyczny, stosowany w przestronnych pomieszczeniach

Ergonomia jest podstawą w projektowaniu kuchni. Chodzi tu o jak najbardziej optymalne rozplanowanie stref, rozmieszczenie urządzeń tak by korzystanie z kuchni było wygodne i przyjemne. Warto zastosować zasadę trójkąta roboczego. Kiedy wiemy już jaki układ i jak rozplanowana będzie nasza kuchnia możemy przejść do wyboru kolorystyki mebli, ścian oraz wyboru dodatków. Pamiętajmy że aranżacja kuchni musi być zgodna z obranym stylem.

Biała kuchnia z czarnym blatem

Biała kuchnia z drewnianym blatem

Kuchnia z szarymi frontami dolnymi i górnymi czarnymi

Podziel się